Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Utálom az apámat. Kijelentette...

Utálom az apámat. Kijelentette, hogy nem nevel tovább, és undorító hangnemmel beszél velem. Más is van hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Elég csúnyán összevesztünk.Egy nagyon apró dolgon..

Apám kijelentette ,hogy nem nevel tovább(soha nem is nevelt,anyám nevelt mindig).

Anyám mindig rám szól,hogy hagyjam abba a veszekedést,közben nem is én kezdem,mert szabályosan belém köt.Egy undorító ember az apám,és azt tervezem,hogy soha egy szót sem fogok hozzá szólni többé...

15/F


2013. febr. 10. 22:13
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Én sok verést kaptam apámtól, aki alkoholista volt és utólag vissza gondolva nem volt minta apa, sőt.

Sosem tudtam előtte megnyílni és bizony sokszor kívántam a pokolra, bár nyíltan soha nem szidalmaztam ilyen stílusban, mint ahogy ezt te tetted most is.

És igen... Én is kerültem a kommunikációt vele.


Egyszer aztán, (erre talán kétszer volt példa) kivitt szánkozni. Nem morgolódott, nem mérgelődött, hanem jót szórakoztunk és érdekes módon kacagott, lecsúsztunk a szánkóval ketten, felborultunk, nevetett csak rajta, amiért máskor már repült a saller.)

Abszolút nem tudtam hová tenni a dolgot, de amin végképp meglepődtem, hogy az mondta, hogy ha lesz rá alkalom még, akkor megismételjük.


Másnap reggel elköszöntem tőle, elmentem iskolába.

Délután meglepetésemre, (bár hazafelé némi rossz elő érzettel telve ballagtam),legnagyobb meglepetésemre állt pár autó a házunk előtt...

Számomra érthetetlen okok miatt ismerőseink elvittek nagyszüleimhez, majd másnap reggel muter közölte a hírt, hogy apám meghalt.

akkor voltam 14 éves, most vagyok 23.


Tehát, utólag azt mondom, hogy többször kellett volna vele beszélgetnem, nyitnom felé és hasonlók.


Az utolsó közös program egy szép gesztus volt tőle, de mint mondtam, sohasem foglalkozott velem igazán.

Emlékképeim nagy részében vagy részegen balhézott, vagy ütött valakit itthon.


Nem tudom, hogy ez a történet megmozdított-e benned valamit.

Én mindenesetre azt szűrtem le, hogy minden nap érdemes mindent megtenni azért, hogy ha nem lesz holnap lehetőséget folytatni valamit, akkor is egy egészként láthass valamit, ne egy örökre befejezetlen könyvnek.

2013. febr. 11. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Első:Jó neked,hogy pár mondat alapján tudsz ítélkezni az emberek felett.

Elég "mérges" voltam ,amikor kiírtam ,szóval bocsánat.

Így visszagondolva gyerekesen fogom fel a témát,ez igaz.

Mint ahogy írtam ,soha sem nevelt,soha sem volt itthon,soha nem kérdez/kérdezett tőlem semmit, azt sem tudta ,hogy pl:milyen jegyeim vannak,mert nem érdekelte.Le lehet makákózni,de szerintem neked sem esne jól,hogy hazajön és ha már véletlenül felkapcsolva hagyod a villanyt,akkor leordít és nem úgy beszél velem,mint egy emberrel...:(

Én elhiszem ,hogy tisztelni kell,mert az apám,de nekem miért nem lehet véleményem?Az én érzéseim miért nem számítanak a szüleimnek?

2013. febr. 11. 21:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!