Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Késő elkezdeni az életet 19...

Késő elkezdeni az életet 19 évesen?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy a szüleim megfojtottak ennyi éven keresztül, főleg az anyám. Gimi alatt esélytelen volt a szórakozás, pasizás, mert annyi külön programom volt, hogy örültem, hogy élek. Erőlködtek, hogy jelöljem be a gazdasági főiskolát, ami soha életemben nem vonzott, de hát ne hozzak rájuk szégyent, bejelöltem, felvettek persze. Jártam 2 hónapot, de a sírógörcs kerülgetett, mikor csomó matekot kellett tanulnom, mikor világ életemben abból voltam a leggyengébb, mert 0 rálátásom van, annyit teljesítettem, ami kötelező volt. Otthagytam a sulit, le se vizsgáztam. Szüleim leköltöztek vidékre, velük kellett mennem, azóta semmit nem csinálok, mert nem tudok, barátaim sincsenek itt. Teljesen ki vagyok készülve, most töltöttem a 19-et. Egyszerűen be vagyok zárva, munka nincs, egy faluban élek elszeparálva minden élménytől, emberektől. Azt tervezem,hogy hamarosan visszamegyek a városba albérletbe és dolgozni fogok, de tele vagyok félelemmel, hogy mi lesz, hogy tudok megint beilleszkedni a fiatalok közé. Teljesen úgy érzem magam, mint egy remete, pedig mindig azt gondoltam, hogy sok lehetőségem lesz ennyi idősen..annyira gáznak érzem magam, hogy semmit nem éltem még, mikor 15-16 évesek falják az életet nagykanállal:(
2013. febr. 21. 22:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%

Elég kellemetlen, de így jártál. Nem is tudok mit mondani, szerintem ne gondolj már bele. Erről lekéstél, de épp ezért, ne agyalj rajta.

Ennyi volt.:(


Próbálj beiratkozni egy hímzőtanfolyamra, nagyon szép dolgokat lehet készíteni olyan helyeken.

2013. febr. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Talán nem bagatellizálnád el, ha veled történne, mindez úgy, hogy évekig a túlhajszoltság miatt nyugtatókat szedettek veled, aztán meg megfosztanak a szociális élettől is. Lehet, hogy poénnak tűnik, de én nem akarok egy gép előtt tespedő elmebeteg lenni 3 év múlva.
2013. febr. 21. 22:45
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem késő, én 22 évesen gondolkodok ezen. Nem a szüleim miatt, hanem magam miatt. Barátaim ahol élek nincsenek, semmi sincs igazából ami ide köt, csak a szüleim meg egy még folyamatban lévő iskola. Barátkozhattam volna, bármikor elmehettem (elmehetek) de nem tudom hogyan kell ismerkedni. Szeretnék kimozdulni, csak nincs kivel. Most, hogy már munkám sincs (ezt is majdnem másfél év után találtam), de van egy kis kezdőtőkém, nagyon gondolkozok a költözésen (Pest). Egyedül nehéz, de valamikor el kell kezdenem. Nem akarok megint itthon ülni és a csodára. Ha Pesten sem sikerül semmi, hazajövök 0 Ft-al, de legalább megpróbáltam.

Sohasem késő új életet kezdeni, csak nehéz. Vidéken merre laksz? Elég a megye is, úgy is messze lakunk. F

2013. febr. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Veszprém megye, mindig szerettem vidékre járni, de jelenleg se kertünk, se semmi nincs a közelben, csak apám itt kapott munkát. Nekem viszont nagyon hiányzik a főváros, meg a programok és nem fogom sokáig bírni az itthonlétet, olyan, mintha egy másik világba kerültem volna bezárva a 4 fal közé.
2013. febr. 21. 23:03
 5/11 anonim ***** válasza:

Hasonlóan vagyok mint te

Én tanultam 23 éves koromig és azóta nincs munkám

Én is falun élek.

Én is gondolkodtam hogy nekivágok a nagy világnak D. Csak ismerős nélkül nehéz vagy társ nélkül. Azt meg nem akarom hogy elmegyek egy albérletbe és épp annyit keresek hogy pont megéljek belőle, tehát félre nem tudnék rakni. Mellesleg most sincs munkám, megha lenne, mostánság sajnos nincs biztos munkahely

2013. febr. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

22:58 vagyok.

Tudtam én, hogy messze, Bács-Kiskun megye. Nekünk legalább van kertünk és nem messze egy erdő is. Tényleg összefoghatnál valakivel és visszaköltözhetnél. Én már felköltöztem volna, ha tudnám, hogy lesz munkahelyem és az összes pénzemet nem az albérlet viszi el. Néha néha felvonatozok Pestre (pár héten belül is mennék, sőt két héttel ezelőttre volt tervezve, de egyedül nincs kedvem), nem szívesen jövök haza, nagyon tetszik, mintha egy másik ország lenne. Utóbbit már mondták, úgy beszélek Pestről mintha egy másik ország lenne. :D

2013. febr. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Istenem, hogy lenne késő 19 évesen? Akkor kezdődik az élet alapból, amikor már nem a szülőktől függsz, felelősséget vállalsz magadért, és döntéseket hozol.


Milyen élete van egy 15 évesnek, akinek nincs saját keresete, és megmondják, mikor mehet hova?

2013. febr. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

én "elit"gimibe jártam, senkinek nem volt pasija, csaja, tanultunk mint a güzük, szinte mindannyiunknak akkor kezdődött az élet amikor 18-19évesen kikerültünk onnan, más városokba, más egyetemekre. Azt írod, fiatalok, meg h 15-16évesek falják nagykanállal... Megsúgom te most vagy fiatal, a beilleszkedés rajtad múlik, nem a múltadon avgy az egzisztenciádon. Tedd amit a szíved diktál, kezdetnek a munka nem rossz ötlet, aztán rájössz h ennyi kielégít vagy továbbtanulnál. Szerintem dönts valami mellett és ha már kimozdulsz az állóvízből, a többi adja magát.

19éves korom óta élek igazán! Nem maradtál le semmiről, hozzáállás kérdése!

2013. febr. 22. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Hogy lenne késő?Én 15 éves koromtól 19 éves koromig nagykanállal faltam az életet.Aztán több okból ez megváltozott.Most készülök újra belevetni magam a pörgésbe,hamarosan felköltözök a fővárosba.És én már 21 vagyok,nem 19 :) Ne aggódj!
2013. febr. 22. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ugyan már!Még nagyon fiatal vagy!Még annyi mindent csinálhatsz az életben!Önbizalom!;)

Sok sikert!

2013. febr. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!