Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a hátránya a házasság...

Mi a hátránya a házasság előtti együttélésnek?

Figyelt kérdés
2013. márc. 20. 16:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
98%
Van hátránya? :) Szerintem nincs, sőt...
2013. márc. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi a választ (ment a zöld kéz).Van olyan aki szerint van? Ha igen akkor mi?
2013. márc. 20. 16:49
 3/15 anonim ***** válasza:
98%
Nincs hátránya!!!!
2013. márc. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Maximum ha nagyon nagyon sokáig éltek együtt és utána kötelességből elvesz...de igazából ennek sincs köze az együttéléshez, szóval szerintem nincsen.
2013. márc. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

Volt egy pszichó tanárnőm az egyetemen, aki párterápiát tanított és teljesen ellenezte a házasság előtti együttélést. Érdekes, azt mondta, hogy sokkal több gond merül fel azoknál, akik sokáig együtt éltek a házaság előtt, mert mire házasságig jutnak már beleuntak az egészbe, nincs olyan varázsa a házasságnak.

Nem mondom, hogy egyetértek, mi is összeköltöztünk házasság előtt(igaz, már jegyesek voltunk), de mondjuk a 10 évig együtt élünk és aztán összeházasodunk, emrt jön a baba, szeirntem is hülyeség.

Akkor érdemes valakivel összeköltözni, ha úgy gondolod, hogy hozzá is mész.

2013. márc. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

3.: Szerintem ez végülis nem "kötelességből" van, csak már úgy vannak vele, hogy ha 10 éve működik együtt, akkor már miért ne? A "kötelességből" az inkább az, amikor jön a gyerek, és nem tudják mi legyen, de azért elveszi. Nem kötekedésből írom, csak én így látom :)


Egyébként szerintem sincs hátránya.

2013. márc. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
50%

Hmm. Talán az, hogy ha valaki tényleg komolyan veszi a házasságot, akkor nehezebben válik el, ha csak házasság után költöznek össze. Tehát muszáj megoldani a dolgokat, hisz összeházasodtak.


Egyébként én valahol olvastam az előre elrendezett házasságokról; nem a bántalmazókról, hanem ott kulturálisan normálisról. A házaspár nő tagja azt mondta, hogy szerinte azért más az, hogy a házasság napján találkoztak, mert így akkor ismerték meg egymást, és ahogy egyre jobban ismerkedtek, csak évekkel a házasságuk után lettek szerelmesek. Ő mondta, hogy szerinte ez a "baj" a szerelemházasságokkal, hogy a szerelem a legerősebb fokán ég, amikor összeházasodnak, és onnan csak hanyatlani tud.

2013. márc. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vettem észre hátrányát. De hallottam már olyan elméletet, hogy ha túl sokáig húzódik az együttélés, az egyik fél lehet, hogy elkényelmesedik és már nem is akar házasodni, jó neki úgy, ahogy van. Én ezt mondjuk nem tapasztaltam, de mi kevesebb, mint két évig éltünk együtt a házasság előtt, tehát nálunk nem is húzódott hosszú évekig.
2013. márc. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor tulajdonképpen leszögezhetjük, hogy nincs igazán hátránya a házasság előtti együttélésnek. Ha nagyon elhúzódik, akkor az legfeljebb a házasságnak, mint fogalomnak árthat, a két ember kapcsolatának nem. Kivéve ha az egyik nagyon szeretne már házasodni.

Az érzelmek hanyatlásában meg nem hiszek, bár én még nem tartok ott, de valahogy nem gondolom, hogy a nagy első fellángolás után már csak lefelé visz az út.

2013. márc. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hátránya nincs, előnye annál inkább. Igaz a mondás, hogy lakva ismered meg a másikat. Én azt tapasztalom, hogy sokkal több a válás azoknál, akik nem ismerték meg egymást az esküvő előtt. A férjem előtt volt egy hosszabb kapcsolatom. Szerencsére összeköltöztünk és kiderült nem bírjuk egymással. Amúgy simán hozzámentem volna. Most elvált lennék, lehet egy gyerekkel.

Mi a férjemmel 5 évig éltünk együtt az esküvő előtt. Áprilisban leszünk 8 éves házasok. Azért nem házasodtunk hamarabb, mert még tanultunk, utána még dolgoztunk egy kicsit. Nem a baba miatt házasodtunk, a kislányunk csak tavaly született.

2013. márc. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!