Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minden nő vágyik családra?

Minden nő vágyik családra?

Figyelt kérdés

Azért teszem fel a kérdést, mert a családalapítást mindenki evidens dolognak gondolja, (nyilván a fajfenntartás bennünk maradt biológiailag) de én soha se akartam házasodni, gyerekeket szülni ilyesmik. Többször hangoztattam ezt a családomnak, hogy nem lesz családom, max egy párom házasság nélkül, erre anyukám tegnap betolta hogy minden nő vágyik családra mélyen legbelül, az anyai ösztönök miatt, és hogy el fog vinni egy orvoshoz hogy női hormonokat adjanak nekem (:DDD de sajnos halál komolyan mondta)

Tehát a kérdésem, hogy tényleg csak én vagyok ilyen különc, vagy mások is vannak, akik hasonlóan gondolkoznak?

21/L



2013. márc. 30. 08:59
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
92%
én is vágyom családra, de ettől függetlenül nem gondolom, hogy mindenki arra vágyna. Van, akinek más fontos :) nincs ebben semmi ördöngősség :)
2013. márc. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Én sem vágytam családra SOHA életemben, mert rossz példa volt előttem. Aztán ahogy múlt az idő, idősödtem, pánikolni kezdtem... Végül 35 évesen született meg az első gyerekem... azóta van családom és nagyon boldog vagyok és elégedett. :) (ez az én történetem).
2013. márc. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Én speciel nem vágyok családra, de mondjuk hetero sem vagyok igazán. Kicsit azért sajnálom, hogy nem lesz "normális' életem soha

17/l

2013. márc. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
84%
Mondjuk, én még csak 15 éves vagyok, de én is úgy tervezem az életem, hogy lesz egy macskám...és kész :D
2013. márc. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
72%

Ez a kérdés azért ennél jóval összetettebb, de alapvetően szerintem anyukádnak igaza van abban, hogy igen, minden nő vágyik családra.

Kivételek persze vannak, akinek például a karrierje kitölti az életét, az kevésbé vágyik rá.

No meg a környezet is sokat számít. Egyrészt hogy a családban mit látsz, másrészt hogy az ismerőseid körében mit látsz, harmadrészt hogy van-e olyan párod, akivel családot alapíthatnál.


Én is sokáig azt hittem, hogy sose lesz családom, volt egy komoly, hosszú kapcsolatom, de fel se merült bennem, hogy gyerekünk legyen.

Aztán szétmentünk és összejöttem a párommal. Ő olyan igazi apuka típus. Körülbelül egy hónap kellett és totál átállt az agyam. Hirtelen rádöbbentem, hogy amikor anyukám ennyi idős volt, már rég megszülettem neki. Hogy amíg húszévesen csak néhány ismerősömnek volt becsúszott gyereke, aki tönkretette az életét, most már egyre többen szülnek tervezetten, megalapozottan. Álmomban nem gondoltam volna, hogy ekkorát lehet változni. Megjegyzem, mindezt úgy, hogy nekem valóban katasztrofális a hormonrendszerem, ösztrogén,progeszteron valahol a béka feneke alatt...


Nagyon fiatal vagy még. Szerintem könnyen lehet, hogy eltelik 4-5 év, találsz egy olyan párt, akivel el tudod képzelni az életed, és máris megjön a kedved a gyerekvállaláshoz. Mert nem csak a hormonok fontosak, hanem az ideális körülmények is :)

2013. márc. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
54%
Ja és még egy eszembe jutott, amit többen mondanak: ha netán tanulsz, akkor különösen nem csoda, ha nem vágysz még gyerekre. A tanulmányok változatosak, lekötnek, plusz ugye érzed, hogy az "gyereklét" és a gyereknek ne legyen gyereke. Amikor elkezdesz dolgozni, akkor már egy kicsit más a helyzet.
2013. márc. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
54%

Én is így voltam.voltam egy 2 éves kapcsolatom a srác mondogatta h majd család madj baba engem a hideg rázott a gondolattól is .

Most van egy lassan egy éves kapcsolatom és valamelyiknap beszélgettünk erről,h pl 5-6 év múlva eltudnánk képzelni azt hogy együtt alapítunk családot.

És én is úgy gondoltam,h igen,vele megpróbálnám.

Szóval szerintem ne keseredj el,csak várd meg a megfelelő partnert :)

21L

2013. márc. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
77%
szerintem az idő múlásával azért meg egyszer meggondolják hogy tényleg egyedül akar maradni. meg úgy látom, h a fiatalokra jellemző ez a gondolkodás.
2013. márc. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
84%
Nem, nem csak te vagy ilyen különc. Férfiaknál szerintem gyakoribb dolog ez, hogy agglegény marad. A nőkbe egyrészt biológiailag bekódolták a szülési programot, másrészt társadalmilag sem elfogadott még a mai napig sem, akinek nincs családja. Ha nincs, akkor meg ellensúlyozni kell magas iskolai végzettséggel és magas beosztással. Ez kb egyenértékű a szüléssel sokak szemébe. Hogy jól van e így, v sem, azt meg sem akarom válaszolni. Nem ítéllek el, társra se mindenki vágyik, nem még családra. De még fiatal vagy, és biztos vagyok benne, hogy meg fog változni a véleményed, általában így szokott lenni. Ha meg nem, na bumm, másoknak meg lesz gyereke, meg családja, ez téged ne zavarjon, ha független leszel, anyád véleménye sem fog sokat számítani, nem ő dönt ezekben a kérdésekben.
2013. márc. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
97%
utolsó, nem kell ezért leteremtened a kérdezőt, úgy alakítja az életét ahogy akarja! Én mindig azt mondom, a gyerek oda menjen, ahova várják! Aki nem akar családot, az ne szaporodjon, maradjon ki a fajfenntartásból /valószínűleg a társadalom számára így a legjobb/, mert ezek a dolgok nem véletlenül vannak úgy, ahogy. Sajnos még most is sok olyan ember él a földön, akik nem erre a világra valóak, nyomorultak és aberálltak, és sokszor ez a szülői felelőtlenség műve is, mert azt hiszik, kötelességük gyereket nevelni. Nem, nem az. Aki nem akar, az ne erőltesse, mert nincs rá szüksége a társadalomnak.
2013. márc. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!