Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ilyen egyszerű lenne...

Tényleg ilyen egyszerű lenne a boldog házasság titka? Mit gondoltok nem inkább egyénfüggő?

Figyelt kérdés

Sorra mennek tönkre a kapcsolataim 1-1,5 év után. Anyukám szerint azért mert makacs vagyok, közben nagyok az elvárásaim. Lehet mindkettőben igaza van. A makacsság ellen próbálok küzdeni.. Viszont a "színvonalat" valahogy nem tudom alább adni. Biztos azért mert látom, hogy ők hogy élnek, milyen apukám, és valami hasonlót szeretnék. Persze vannak/voltak nekik is gondjaik, de mindig ők voltak előttem a minta. Kérdeztem a "titkát". Anyukám azt mondta az alázat. Hogy akkor is kedves és figyelmes legyen egy nő ha a férfinek nincs jó kedve, és ez ráragad. Ha mindennap kedvességet kap - még ha ez nőként fárasztó is - akkor ő is úgy fog viselkedni. A másik amit mondott a szex. Ha az rendben van, akkor a férfiak egyszerű lelke kiegyensúlyozott. Na ezt kicsit fura volt hallani az ő szájából, de lehet ebben is van valami.

Ti mit gondoltok erről? Tényleg ezen múlna CSAK? Minden esetben?


2013. ápr. 25. 10:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
nekünk ugyanettől működik a kapcsolatunk, bár én is figyelmes vagyok a feleségemmel. igaz lehet hogy ő kezdte. már nem emlékszem rá, hogy melyikünk volt előbb kedves a másikhoz, lényeg, hogy boldogok vagyunk együtt. szerintem anyukád tényleg megfogalmazta két pontban a jó kapcsolat titkát.
2013. ápr. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
ennek oda-vissza ugyanúgy kell működni amit írtál ... hogy ez elég-e a boldog házassághoz azt nem tudom, de enélkül nem boldog
2013. ápr. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Ha ezen múlik,akkor vénkisasszony leszek...


Bár elmúlt 10 év bizonyitja,hogy attól mert makacs vagyok,még jó a kapcsoaltunk.Pedig nem vagyok alázatos,ha páromnak rossz a kedve,rám is átragad a hiszti.ha nincs kedvem,nincs szex.Mégis élünk boldogan.

2013. ápr. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
szerintem meg ha a zsák megtalálja a foltját, úgy könnyebb. De valóban: kommunikáció, szabadság a másik félnek, mindkettőnek!, tolerancia és persze szex is legyen, és idő a másikra, gyerekek mellett is.
2013. ápr. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
60%
alázat az nem kell. nem cselédet akar a férfi, hanem párt. amúgy meg, "ha páromnak rossz a kedve,rám is átragad a hiszti." te is ugyanazt csinálod, csak fordítva. ezek szerint hiába vagy makacs, mégis csak az van, amit a párod mond. azt mondja szar kedv, akkor neked is szar kedved van. nem nagy teljesítmény. anyukája pont azt mondja, hogy nem könnyű, de akkor is tesz a rossz kedv ellen.
2013. ápr. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Az alázatot nem úgy értette hogy körbeugrálja. Persze ilyen is van, de ez nem elvárás, ahogy én látom. Inkább arra értette anyukám a dolgot, hogy tudjunk felülemelkedni akár a saját sértettségünkön. Ami lehet nekem tényleg nem megy:)
2013. ápr. 25. 10:38
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez emberfüggő. Mindkét félnek kell alázat azzal szemben akit szeret, ez természetes ettől nem leszel cseléd. Az alázatnak az a lényege, hogy tiszteletben tartom, hogy mindenkinek lehet egy rossz napja, és nem esek neki azonnal, ha valami nem úgy van ahogy én akarom. Pl ha ki van borulva a férjem és hazajön, és nekem esik szavakkal, akkor nem rakok rá még egy lapáttal, hogy "velem nem beszélhetsz így stb..." hanem megvárom amíg lehiggad, és megkérdezem mi baja. Na ilyenkor derül ki, hogy a mi történt a munkahelyén, vagy máshol..., amit nem mert volna elmondani, ha neki esem.

Nekem is vannak érdekes napjaim, amikor neki kell elviselni azt ha én őrülök meg. Ehhez kell az alázat.


Nem lehet elvárni, hogy a másik mindig tökéletes legyen. De amúgy meg kérdező, szerintem egyszerűen nem találkoztál az igazival. Ha annyira szerelmes leszel, akkor nem fogod észrevenni azt a sok hibát, amiből nem tudsz engedni, és nem is számítanak majd annyira a hibák.

Ha valaki igazán szeret el tudja fogadni a másikat olyannak amilyen jó és rossz tulajdonságaival együtt.

2013. ápr. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van anyukádnak teljes mértékben. Egyetértek. Alázat, nem megalázkodás, alkalmazkodás, szerintem ez is nagyon fontos és a kedvességet előbb-utóbb visszakapod. Ez is igaz. Ehhez viszont kell kitartás is.

A szexről meg nem is beszélek..

2013. ápr. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
66%
Lehet,hogy nem a kapcsolat alatti viselkedéseddel van gond,csak rosszul választasz. Amúgy az alázat a nő részéről nem a boldog,hanem a hosszú házasság titka. Nővérem és édesanyám is mindent elnéz, lábtörlőként viselkednek, így nincs balhé, szent a béke. Bebeszélik maguknak,hogy ez a boldogság én meg nem szólok bele...
2013. ápr. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Az alázatot tényleg nem így gondoltam:) Anyukám is ki tudja nyitni a száját, vagy a háttérben mozgatni az eseményeket. Ezt láttam jól gyerekkoromban. Ha azt láttam volna, hogy az van amit apukám akar, neki meg nincs szava, akkor nyilván nem irigykednék rájuk :)
2013. ápr. 25. 10:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!