Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha az apa apasági nyilatkozato...

Ha az apa apasági nyilatkozatot sem tett, és a gyermek anyakönyvi kivonatában sem szerepel a neve, milyen jogi lépéseket tehet, ha az apaságát bizonyítani akarja?

Figyelt kérdés
Tudom a genetikai vizsgálat, de ezt akkor is kérheti, ha valakinek a nevére kerül végül a gyerek és tesz apasági nyilatkozatot is? Kvázi valaki elismeri sajátjának.

2013. ápr. 27. 23:05
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
az apa indithat pert...ha meg van győződve az apaságról perelhet..és ha nyer te fizetsz mindent
2013. ápr. 28. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
67%
Csakúgy senki nem vesz a nevére egy vadidegen gyereket. El vagy tevedve. Apuka majd szépen eltereli tőled a gyereket, amire igy meg esélye is van.
2013. ápr. 28. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
65%
utolsó elötti vagyok a per melyet indithat apaság vélelmének megállapítása...ne légy buta ne tedd ki magad ennek....és hát valljuk be a gyereknek apa kell
2013. ápr. 28. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
bocsi most látom .ha valaki nevére veszi a gyermeket és apaságit tesz akkor ,ő nem kérhet vizsgálatot
2013. ápr. 28. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
66%
Mar nem azért, de hol találsz épeszű embert, aki a "nevére vesz" egy idegen gyereket? Tudod a gyamhivatal ban felvilagositalak róla, hogy onnantól kötelezettségei vannak, mint pl tartasdij fizetése. Jár, a jogokról nem is beszélve, tehat simán beperelhet es igényt tarthat ra, hogy mint apa, nála helyezzék el a gyereket,
2013. ápr. 28. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
76%
11 Nem indithat, mert az ügyészség nem fogja megbolygatni a gyerek rendezett jogi hátterét és a gyermek családba való nevelkedését. Esélytelen.
2013. ápr. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
39%
12 Semmi esélye nincs a gyerek 1 éves kora után. Felesleges félelmet próbálni generálni a kérdezőnél.Esélye nincs a pasinak.
2013. ápr. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
49%
13 Egy gyereknek olyan apa kell, aki napi szinten jelen van az életébe, akire nem csak akkor "számithat" ha az illető hangulata úgy diktálja, hanem mindig. Aki nem csak akkor törődik vele mikor kedve van hozzá, hanem mindig.
2013. ápr. 28. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%
11vagyok igen mint írtam most látom ,hogy valaki nevére venné a gyermeket...ebben az estben tényleg nem indithat pert mert rendezett a családi jogállás.egyátalán nincs szándékomban félelmet kelteni kérdezőben...figyelmetlen voltam ezért elnézést...
2013. ápr. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
51%
19 A félelem generálást nem neked irtam, hanem a 12-nek, mert az egész kérdés alatt egyfolytában ezzel próbálkozik.
2013. ápr. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!