Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha az apa apasági nyilatkozato...

Ha az apa apasági nyilatkozatot sem tett, és a gyermek anyakönyvi kivonatában sem szerepel a neve, milyen jogi lépéseket tehet, ha az apaságát bizonyítani akarja?

Figyelt kérdés
Tudom a genetikai vizsgálat, de ezt akkor is kérheti, ha valakinek a nevére kerül végül a gyerek és tesz apasági nyilatkozatot is? Kvázi valaki elismeri sajátjának.

2013. ápr. 27. 23:05
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj utolsó, de nem szándékoztam félelmet kelteni, pusztán megjegyeztem, hogy épeszű ember nem "vesz a nevére" egy gyereket. Ilyen ugyanis nincs. Ezt teljes jogú apai elismerő nyilatkozatnak hívják, ami azt jelenti, hogy onnantól kezdve, hogy Kis Józsi aláírta, ugyanolyan jogai es kötelességei lesznek a gyerekkel kapcsolatban, mint anyukanak, függetlenül attól, hogy biológiailag az apja e vagy sem. Tehat épp gyermekelhelyezesi pert is indíthat. A gyamhivatalnal fel is vilagositjak mindenről, pl arról is, hogy ha a kapcsolatnak vége szakad, fizetheti a tartasdijat es a gyerek örököl is utána,most azt is elmondják, hogy ez a nyilatkozat nem visszavonható. Ennek tudatában max egy szerelemről elvakult emberke fogja aláírni, ha nem o az apa. Addig viszont, amíg ilyen nyilatkozat nincs, a valodi apa bizony indíthat pert. Ha a bíró kicsit is normálisan gondolkodik, felmerül benne a kérdés, hogy ugyan milyen anya az, aki el akarja titkolni/venni/tiltani az apától a gyermeket.
2013. ápr. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
51%
21 Épeszű férfinek is kellhet úgy egy nő, hogy gyerekkel együtt, és saját családjának akarja mind kettöjüket(anyukát és gyermeket együtt).Vállalva a felelősséget is. Azért mert téged még igy nem akartak, azért észbeli képességét valakinek megkérdőjelezni felesleges.
2013. ápr. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
51%

Arról már ne is beszéljünk ha valakit terhesen vesznek el, ennek tudatában.


No de az utsó szó jogán: Sem biró, sem ügyészség nem bolygat meg egy rendezett családi körülményben és jogállásban lévő gyermeket, ha annak jogilag van apja.

Gondolom akik ilyen helyzetben vannak/voltak, nem véletlenül választották ezt a formát, vagy azért mert ismerték biológiai apuka "felelőségérzetét" "befolyásolhatóságát.

2013. ápr. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
70%

Bocsáss meg, kedves utolsó, de nekem a kérdésből nekem az jon le, hogy anyukanak fogalma nincs arról, hogy kit lehetne erre a lépésre rávenni, csak gondolkodik rajta, hogyan lehetne az apát torolni a képből.

Kedves érdeklődésedet a csaladi allapotomrol köszönöm, jelentem a kedvesem es a lányom jol megvannak. :)

2013. ápr. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
74%
Senkinek sem esik le h nem az apát akarja törölni a képből hanem a drága anyóst??
2013. ápr. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
49%

"Kedves érdeklődésedet a csaladi allapotomrol köszönöm, jelentem a kedvesem es a lányom jol megvannak"


Gondolom ezért próbálsz más emberbe(kérdező) félelmet generálni:DD

2013. ápr. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
12%
25 Fogadjunk, hogy a "drága anyós" valójában a pasi jelenlegi, ippeg aktuális nője:DD
2013. ápr. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
63%

Es attól az anyós megszűnik létezni, hogy Szabó Pisti helyett Kis Józsi lesz hivatalosan Andriska apukája?

Kedves kötekedő 45%os áruld mar el hol látod azt, hogy "félelmet akarok generálni"? Csupán leírtam, hogy minek mi a következménye.

2013. ápr. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
37%
"anyós" szegénykém foglalkozzon a kis elcseszett életkéjével, a másik nőről és annak gyerekéről leakadhat(senkit nem érdekel a személye).Már uncsi a műsora. Inkább foglalkozzon azzal, hogy a pasija jól érezze magát, mert ha nem megint egy 20-on éves egyednél köt ki:D
2013. ápr. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
39%
28 Ugyanis a másik nőhőz köze nincs "anyósnak" ahhoz max. a biológiai apának, a gyerekhez meg végképp.
2013. ápr. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!