Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 22 hós lányommal vagyok...

22 hós lányommal vagyok itthon. És már nagyon idegesít hogy a férjem azt hiszi én csak pihengetek itthon. Folyton azt mondja ezt miért nem csináltad meg, azt miért nem. Pedig éjszaka se hagy aludni a lányom, úgyhogy elég fáradt vagyok?

Figyelt kérdés
Van még valaki igy? Miért hiszik azt hogy ez nem munka?
2013. jún. 5. 12:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/81 anonim ***** válasza:
100%
Ahány. Nos, akkor fogod magad es fix időpontban ki teszed neki az ételt -reggelit, ebedet, tízórait, uzsonnát - es megmutatom neki az órán, hogy teszem azt fel óráig ehet. Utána elveszted az ételt es kész, nincs tobb kecmec. Pár alkalom utan enni fog, nem játszani.
2013. jún. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/81 A kérdező kommentje:
olyan szokott lenni h. eteti.
2013. jún. 5. 12:48
 23/81 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező, nagyon sokan munka mellett is felébrednek éjjelente két-háromszor, de azért ellátják a dolgukat.


Kicsit lehet, hogy tényleg rendbe kéne szedni magad, a házad meg a gyereket. Nem bántani akarlak, tényleg, és nyilván nagyon nehéz, de szerintem senki nem ígérte, hogy könnyű lesz.

A közel kétéves gyerek jóformán mindent meg tud enni. Fogai vannak, ideje is, hogy elkezdje őket használni. Az anyatejnek ilyenkor már kb. semmi tápértéke nincs, a gyerek táplálását nem tudod megoldani vele. Cserébe megmaradhat a szopóreflexe, ami esetenként később gondot okoz. Tessék ételre szoktatni. Nem kisbaba már. Az alvást ugyanígy. A gyerek legfőbb érdeke, hogy megtanuljon egyedül aludni, megtanulja végigaludni az éjszakát. Ne legyints a dologra azzal, hogy genetika... Tudom, hogy minden gyerek más, de a szülői elhatározás is fontos. Te vagy a felnőtt, te döntesz.


Ilyen kicsi gyerek délután is alszik még gondolom, az alatt rendbe rakhatsz egy csomó mindent. Ezzel együtt nem jogos, hogy a párod bunkó veled, vagy hogy leszid valamiért, de azért nézd végig, Te mit tehetnél jobban vagy többet. Ezen kívül meg valóban beszélgetni is kéne a férjeddel, elmesélni ezt-azt, vagy néha ráhagyni a kicsit.

2013. jún. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/81 anonim ***** válasza:
97%

Amikor eteti te mit csinálsz?


Nálunk ez ugy működik hogy enyém a délelőtti müszak a gyerekkel az ővé a délutáni amikor hazaér a melóból.Amit nem tudok megcsinálni gyerek mellett azt délután csinálom meg mikor a férjem vigyáz a gyerekre.

2013. jún. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/81 anonim ***** válasza:
93%

Mit csináltál ma drágám?


A férj hazaér a munkából és…


…három gyermekét pizsamában találja a kertben, a sárban hemperegve játszanak, körülöttük üres kekszes dobozok, chipszes zacsik, üdítős dobozok mindenhol szanaszét.


A feleség autójának az ajtaja tárva nyitva, csakúgy, mint a kert bejárata, a kutyának nyoma sincs.


Amikor belép a házba még nagyobb rendetlenség, fogadja. Egy csillár leszakadva törötten hever a földön, a szőnyeg a falhoz gyűrve. A nappaliban a tv teljes hangerővel üvölt és mindenhol szanaszéjjel ruhadarabok, és játékok hevernek.


A konyhában a mosogató dugig edényekkel, az asztalon és a tűzhelyen ételmaradékok, a hűtő ajtaja tárva nyitva, a kutyakaja szétszórva a földön, egy törött pohár az asztal alatt, kis kupac homok az ajtó mögött…


Egyből rohan fel a lépcsőn (átgázolva a további játékokon, ruhadarabokon és egyéb akadályokon) aggódva keresi a feleségét, attól tartva, hogy valami baja esett.


A hálószoba felé vezető úton észreveszi, hogy a fürdőszoba ajtaja alatt ömlik ki a víz a folyosóra, bent csuromvíz minden, a WC papír legöngyölítve, borotvahab és fogkrém a tükörre kenve…


Most már rohan a hálószobába felkészülve a legrosszabbra…


…és a feleségét ott találja az ágyban…


…édesen összekucorodva, egy könyvvel a kezében, aki észrevéve, hogy megjött, felnéz és mosolyogva megkérdi tőle:


- Szia drágám, hogy telt a napod?


A férj dühösen nézi:


- De mi a fene történt ma itt?


A feleség ártatlanul:


- Tudod mindennap, amikor hazajössz a munkából, meg szoktad kérdezni hogy mi a csudát csinálok egész nap?


Férj még dühösebben:


- Persze, ÉS ?!?!?


Ekkor a feleség édesen rámosolyog:


- HÁT MA NEM CSINÁLTAM SEMMIT.

2013. jún. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/81 anonim ***** válasza:
100%

Mindaddig, amíg nem választod el, nem is fog rendesen enni. Így belekerülsz egy ördögi körbe, hogy a gyerek nem eszik mert szopik, éjszaka nem alszol, másnap hulla vagy, így kétszer annyi energia kell a szoptatásról való leszoktatásra, az etetésre. Állj át arra, hogy maximum napi egyszer van szopi, az éjszakai elalvás előtt, de csak akkor, ha megette a vacsorát.

Ha választod el, ő maga nem fog leszokni.

Egyébként pedig egy ennyi idős gyerek már -igaz maszatolva - de kanalaz szépen. Ezzel kapcsolatban ne keress kifogásokat!

A többieknek igaza van: a férjedre bízd rá nyugodtan a gyereket a házimunkával együtt. (Jót fog tenni az egójának.)

2013. jún. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/81 A kérdező kommentje:

Persze hogy szoktam magamba is nézni néha.Hogy én mit csinálok rosszul.


Igazából hogy ide kiirtam a kérdést nem vártam nagy megoldást.Csak nem volt kivel megosztanom a gondom.

Látom mindenki nagyon tudja nekem mi volna jó.De egy anyuka leirta őszintén hogy az anya nem állat hogy folyton gürizzen, mindenkinek kell a pihenés.

2013. jún. 5. 12:53
 28/81 anonim ***** válasza:
79%

Még nem olvastam el a válaszokat, előbb itt az én véleményem.

Aki azt állítja, hogy nem tudja ellátni egy kisgyerek mellett a háztartást, az nem mond igazat.

Nekem is volt kicsi gyerekem, éjszakáztam is mellette, naponta kint voltunk legalább két órát, minden nap főztem, kocsim sem volt, a napi bevásárlást gyerekkel intéztem...

és érdekes módon volt idő takarításra, mosásra, vasalásra, mindenre.

Szóval sajnálom, de nőként is azt mondom, hogy ne kifogást keress, hanem szervezd meg a napodat.

2013. jún. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/81 anonim ***** válasza:
91%

Megsértődhetsz, de ha idejössz kérdezni, kapsz tanácsokat. Ennyi.


Mégis mit vársz? Az elválasztással és az altatással a saját dolgod is megkönnyítenéd, csináld! Ezer meg ezer anyuka megoldja, neked is menni fog! A gyereked addig fog szopizni, amíg hagyod. Magától semmi nem fog változni. Egy ismerősöm kisfia még hétévesen is rájárt az anyjára szopni, ezt akarod?

2013. jún. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/81 anonim ***** válasza:
57%

Na, hát az igény szerinti szoptatással nekem pont ez a bajom, földhöz csapja a napirendet, ami nem ártana. Én három óránként szoptattam a lányom, tettem magasról arra, hogy a védőnő mit mond, hogy néha óránként kívánja a gyerek, máskor meg 4 óránként.

Hát nem.

Így legalább tudtam, hogy elmehetünk vásárolni, mert két hét alatt beállt a 3 óránkénti evésre, nem kellett azon aggódnom, hol kezd el nyafogni, a postán vagy a séta közben...

Napirend, gyereknek is, neked is.

2013. jún. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!