Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 22 hós lányommal vagyok...

22 hós lányommal vagyok itthon. És már nagyon idegesít hogy a férjem azt hiszi én csak pihengetek itthon. Folyton azt mondja ezt miért nem csináltad meg, azt miért nem. Pedig éjszaka se hagy aludni a lányom, úgyhogy elég fáradt vagyok?

Figyelt kérdés
Van még valaki igy? Miért hiszik azt hogy ez nem munka?
2013. jún. 5. 12:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/81 anonim ***** válasza:
56%

Tehát a gyereknevelés, házimunka is ugyanolyan mint a főállású munka. Hát ha én nekiálltam volna 2-3 órát netezni, filmet nézni mielőtt megvagyok a munkámmal, tuti kirúgnak. Pedig kifejezetten jó fej főnököm van.


Lehet pihenni, ha megvan a házimunka. Persze ha a gyerek nyűgösebb, beteg, fogzik stb akkor nyilván csúszik a házimunka, segítsen be a férj is. De egyébként úgy gondolom, 1 gyerek mellett meg lehet csinálni a házimunkát ÉS még így is belefér 1-2 óra pihenés.

2013. jún. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/81 anonim ***** válasza:
66%
Baromira el lehetsz foglalva, ha itt b*szod a rezet
2013. jún. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/81 A kérdező kommentje:

Úgy szeretem ezeket a jó kis beszólásokat.:))))

Nagy az Isten állatkertje.

2013. jún. 6. 07:39
 64/81 anonim ***** válasza:
59%
Nagy bizony. És te vagy rá az élő példa, hogy még a kerítés is alacsony.
2013. jún. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/81 A kérdező kommentje:
ha-ha-ha :)))
2013. jún. 6. 09:01
 66/81 anonim ***** válasza:
77%

Most komolyan: az a bajod, hogy a férjed azt hiszi, csak pihengetsz otthon. Aztán kiderül, hogy tényleg. Akkor mi a gond? Elé kell állni és meg kell mondani neki, hogy "Drágám, igen, naponta x órát netezek mert úgy gondolom, hogy ez nekem jár"


Ennyi.

2013. jún. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/81 anonim ***** válasza:
38%
Kedves 61-es.Nem, a gyermekneveles nem olyan mint egy rendes munkahely,hanem annal sokkal kemenyebb.A munkahelyeden jobb esetben 8-12 ora elteltevel vegzel,es van szabad napod.A gyermekneveles viszont 24 oras keszenletet jelent meghatarozott ebed szunet es szabadsag nelkul.En pl sokszor a munkahelyemen pihentem ki az otthoni faradtsagot amig pici volt a fiam.A 24 oras otthonlet sokkal inkabb kimeritett mint 2 het szabadnap nelkul munkaban toltott ido.
2013. jún. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/81 anonim ***** válasza:
93%
Ja utolsó csak rendes munkahely is elég kevés. Ennyire azért nem kell a gyereknevelést tragikusnak beállítani.
2013. jún. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/81 anonim ***** válasza:
100%

Nem az lett volna a cel, hogy tragikusan allitsam be.Csak azt akartam erzekelteteni a "hagyj beken, faradt vagyok, en dolgozom" tipusu emberekkel, akik nem ertik, a feleseguk hogy faradthat el a haztartas es gyerekneveles mellett, hogy (a dolog mindket oldalat atelve) egy kisbaba ellatasa es a haztartas semmivel sem kisebb feladat egy munkahely elvarasaival osszehasonlitva, sot.Itt persze nem egy ovis gyerekrol beszelek.

Ha igy erthetobb, hozom a mai napomat peldakent: 1.keszulodes, reggeli, suliba indulas

2. hivatalos ugyek intezese

3. bevasarlas

4. fozes, mosas, takaritas, teregetes

5. indulas megint a suliba a gyerekert

6. gyors ebed, majd indulas a munkaba, hogy kipihenjem magam.

Ekozben persze nem volt velem pluszban egy siro kisbaba, megsem gondolom, hogy a delelottom folyaman nem csinaltam "semmit", hiszen nem dolgoztam eppen.

2013. jún. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/81 A kérdező kommentje:

Ez gyerek függő is.Lányom lassan 2 éves lesz, és nem pihentem egynapot se.Sőt az elején még rosszabb volt.Még enni és vécére menni se volt időm.Most már azt mondhatom van egy kis időm magamra.Meg hát azon is múlik mennyi segítsége van az embernek, nekem nincs semmi segítségem és nem is volt.Ha gyerek jól alszik sokkal-sokkal könnyebb minden.

Egy hozzászoló azt irta meg kell tanítani hogy ne dobálja a kaját, meg ne pakoljon szét stb.Egy két évesnél próbálhatod de vagy kinevet vagy csinálja tovább.Lehet egy-két gyereket lehet fegyelmezni már ilyen idősen, de általában nem.Megverni meg csak nem verem már meg.Ebből is azt szűrné le hogy nem szeretem, nem azt hogy mit nem szabad.

2013. jún. 6. 13:25
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!