Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férfiak többsége miért nem...

A férfiak többsége miért nem törődik a családjával?

Figyelt kérdés
Amikor megtörténik a házasság és a terhesség, megszületik a gyerek, akkor a legtöbb házasságban nem is foglalkozik az apa a gyerekkel, nem segít a feleségnek, csak dolgozni jár és ennyi a felelőssége. Ha a nő meg meg akarja beszélni, akkor ráragasztják, hogy hisztizik. Van egyáltalán normális férfi ezen a földön, aki nem gyerekes és hatalom centrikus? Mert én a legtöbb házasságban ezt látom. És egy cikkben olvastam, hogy emiatt van a legtöbb válás is, mármint a házasságon belüli igazságtalan munkamegosztás miatt. Van normális férfi, aki nem hazudik a kapcsolat elején és nem azt mondja, amit hallani akarok?

#hazugság #férfi #hatalomvágy #halatolcentrikus
2013. aug. 21. 18:30
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Én szerencsésnek mondhatom magam.Nekem a párom mindenben segít,kiveszi a részét a házimunkában a gyermeknevelésben.Mondanom sem kell neki.

A párom báttya már épp a fordítottja.Eljár dolgozni,mikor otthon van akkor egész nap a garázsba bütyköl valamit.A gyerekeivel nem foglalkozik semmit.

2013. aug. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

15 Jól tetted. Nem is érdemes egy ilyen férfiért küzdeni. Meg amúgy is, nem tök mindegy? Házasságban is lehet magányosnak lenni...vagyis egyedül.


16 Akinek elég intelligenciája van és figyel a másikra, az észreveszi, ha túl sok teher van a vállán a párjának és segít neki, ahogy tud. Ha meg nem figyel rá, akkor az nem azért, van, mert más a gondolkodása, hanem mert önző és nincs benne igazi szeretet.

2013. aug. 21. 21:42
 23/27 anonim ***** válasza:

16 vagyok. Ez nem igaz. Elolvastad, amit javasoltam?

Ha nem, akkor min vitatkozunk tulajdonképpen?


Sajnos nagyon sok férfi esik ennek áldozatául, és nem azért, mert önzők és nincs bennük szeretet!!! Bírom, hogy itt a válaszolók nagy többsége alkoholista meg nőverő férfiakkal jön, közben meg a kérdés a "normális" házasságokról szólt, ahol úgymond mindkét fél "normális", csak lassan eltolódik abba az irányba, hogy a férfi dolgozni jár estig, a nő beszorul otthon.


Még egyszer javaslom, hogy olvasd el azt a könyvet, nagyon olvasmányos, vicces és óriási igazságok vannak benne. Még akkor is, ha lepontoznak érte harmadszorra is. (Nem én vagyok a szerző, nem ezért javaslom...)

2013. aug. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Megint 16 vagyok. Most feltűnt a szóhasználatod "észreveszi, hogy túl sok teher van a vállán a párjának"


Éppen ez az, hogy egy ilyen kapcsolatban az a lényeg, hogy MINDKÉT fél azt hiszi, ő teszi a többet a családért!

2013. aug. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Mondjuk ebben van valami, az én volt férjem is amikor nagy ritkán rájött, hogy kéne csinálnia valamit mert már robbant a bomba és méltóztatott kibújni a gép mögül, akkor napokig azt hallgattam, hogy kicserélt 2 villanykörtét, kiszaladt a szeméttel és letörölte a port a számítógépasztalon. Persze utána sértődötten rám szólt, hogy igazán mondhattam volna egy köszönömöt, és csak pislogott amikor visszaszóltam (akkor már nagyon fasírtban voltunk), hogy oké, köszönöm, akkor legyen szíves megköszönni nekem, hogy közben én betöltöttem a mosógépet, leszedtem a száraz ruhát, elmosogattam, felszeleteltem a zöldséget és odatettem a levest, kiporszívóztam a gyerekszobát és elraktam a játékokat, letöröltem a port a nappalibútoron és ahogy lejárt a mosás kiteregettem.
2013. aug. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
#25, 16 vagyok, pontosan így, ahogy mondod. És ez nem azért van, mert szívtelen és önző. Neked is ajánlom, hogy olvasd el a Miért hazudik a férfi, miért sír a nő-t, nekem nagyon sokat segített abban, hogy megértsem, miért reagálnak a férfiak dolgokra úgy, ahogy. Könnyebb lett az életem, túlzás nélkül.
2013. aug. 22. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
78%

Több oka lehet, mert minden kapcsolat más.


Látom azt a verziót is, amikor apa akar gyereket, hogy húúú-háááá-híííí, legyen trónörökös meg utód, aztán baromira nincs tisztában a felelősséggel, és kb. csak akkor foglalkozna a gyerekkel, amikor játszani kell vele, mert az buli, a fogfájás meg a kakis pelus az maradjon csak anyura, akkor is, ha az ugyanannyit dolgozik. Meglepő egyébként, hogy milyen sok férfi viselkedik így. Ebben vastagon benne van, hogy nincsenek rendesen megnevelve, szolgalelkű anyucik szeme fényeiként arra nem tanítanak meg párat, hogy hogyan mosson el egy edényt.


Van az is, amikor anyuka megszűnik nő lenni a gyerekszülés után, apuka el van hanyagolva, mert a babuci a szent, és ő már ANYUKA, nagybetűkkel. Rosszabbik esetben kb. spermadonornak kellett neki apuci.


Van az is, aki görcsösen akar gyereket, és kb. mindegy, hogy kinek, és hogy az a vki akarja-e, neki az kell, és szül is.


Van olyan eset is, amikor a pasinak kényelmes családban, feleséggel élni, mert van hova hazamenni, van tiszta ing-gatya, szex, szeretettel csimpaszkodó gyerek... és persze a rendes arcát mutatja a gyerek/házasság előtt, a nő meg nem éppen a jó emberismerő fajtából való.

2013. aug. 22. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!