Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ekkora hibát követtem el?

Tényleg ekkora hibát követtem el?

Figyelt kérdés

A helyzet röviden: felvettek egyetemre szeptemberben, de nem oda, ahova akartam, ezért úgy döntöttem, hogy egy tárgyból lerakok még egy emeltet (eddig van egy, plusz egy felsőfokú nyelvvizsga) májusban. Elmentem viszont erre az egyetemre, mert itthon elképzelhetetlennek tűnt, hogy ne menjek el, viszont kiderült, hogy egy félév után még eljöhetek tandíj fizetése nélkül, ezért eljöttem most, hogy később ne kelljen fizetni azért, amit nem is akarok.


Most szándékozok készülni az érettségire és úgy döntöttem, hogy keresek legalább egy részidős munkát erre az időre, mert én érezném magam rosszul, ha ennyire eltartanának. Viszont az édesanyám állandóan azt hajtogatja, hogy hatalmas hibát követek el, életem hibája, nem fognak felvenni, ott fogok állni egy érettségivel és kész, de azért annak örül, hogy ezentúl nem gyerekként lakok nála, hanem lakótársként, mert arra számítsak, hogy mindennek a felét én állom, és magamnak veszek ételt is, mert ő nem fog főzni. Én érzem ezt a reakciót egy kicsit túlzásnak vagy más is így gondolja, mint ő?



2013. nov. 23. 18:29
 1/5 anonim ***** válasza:
13%
anyaként én is megijednék, mi lesz a fiammal... igazából csak nagyon félt téged és jót akart azzal, hogy nem szabadott volna ott hagynod az iskolát, hogy még ha nem is akarsz abba dolgozni de legalább lenne egy diplomád! másrészt... meg tudlak érteni, hogy nem akarsz olyan valamiért fizetni, ami nem érdekel, és tudod hogy nem akarsz azzal foglalkozni... anyukád majd akkor fog megnyugodni, amikor felvettek arra a szakra amit eredetileg szeretnél... első reakciónak mondhatnám normális amit anyukád mondott :) de hidd el nem fogja ezt várni tőled.. ő is megnyugszik majd... de az jó lenne ha látná hogy tanulsz az érettségire, a felvételire... (milyen egyetem az ahova érettségi nélkül felvettek????)
2013. nov. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Van már érettségim, írtam is, hogy van már egy emeltem, csak lerakok még egyet, hogy biztos legyen. :-)


Már tanulok erre az emeltre, mondtam is neki, látta is. Remélem, tényleg megnyugszik majd, csak eléggé bűntudatot kelt bennem ezekkel a megszólalásokkal, ráadásul elég feszült emiatt itthon a légkör.

2013. nov. 23. 18:45
 3/5 anonim ***** válasza:
ezt nem is tudtam hogy lehet többször érettségizni... ez nekem új.. :) idő kell anyukádnak.. elhiszem hogy feszült most otthon a légkör de az idő mindent elsimít :) csak addig bírd ki... :)
2013. nov. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
66%
Egy gimis osztálytársam 3szor érettségizett le egy tárgyból, mert nem volt annyi pontja, hogy a kiszemelt egyetemre bekerüljön. Mivel harmadjára sem tudta olyan szintre megírni, belátta, hogy kár erőltetni és az évek csak mennek értelmetlenül. Úgyhogy ment oda tanulni, ahová felvették.
2013. nov. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
54%
Túlzás a reakciója, viszont van belőle egy hatalmas tanulságod: minél előbb törekedj az önálló életre, mert láthatod, hogy édesanyád nem tűri el, ha valamivel kapcsolatban meggondolod magad. Ezt csak akkor teheted meg büntetlenül, ha önálló életet építesz.
2013. nov. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!