Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, ti felajánlanátok,...

Szülők, ti felajánlanátok, hogy a gyereketek hitelét a házatokra terheljék?

Figyelt kérdés

Rólunk lenne szó. 2 éve vagyunk házasok, az adott településen dolgozunk. Férjemnek nagyon jó munkahelye van itt (200e a fizu), nekem jelenleg 70e a fizum, de úgy néz ki, lesz egy jobb állásom, kb. 100e-es fizuval.


Anyámék háza 25M körüli értékű, a hitel kb. 5M lenne. E nélkül magas önrész kellene, amit nem egyhamar tudnánk összeszedni, felénk 40-50%-os önrész kellene, ami még 2-3év lenne. Kamattámogatott hitellel csak 6% lenne a kamat.


Biztosan tudnánk fizetni, 50e körül lenne a törlesztő. Most 20e-et fizetünk a bérlésre, +közösköltség 10e... és havi 50-70e ft-ot félre is teszünk. Szóval biztosan tudnánk fizetni.


Szóval, ti ebben a helyzetben felajánlanátok a gyereketeknek ezt a lehetőséget? Mindkét szülőm 100e felett keres.


Én ezt kérni nem szeretném, csak vélemény érdekel. Nem is várom el, félreértés ne essék.


2014. ápr. 14. 17:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim ***** válasza:
98%

biztos, hogy nem...



jelenleg ezzel foglalkozom senkinek sem tanácsolom..önhibádon kívül is előfordulhat, hogy ne tudod fizetni, aztán úszik a szülői ház


mielőtt ebben dolgoztam sajnos családi példát is láttam, hiába mondtuk a szülőknek, hogy enm jó.. de a gyerek tudja fizetni..

aztán a gyerek balesetet szenvedett, hónapokig kórház, közben a munkahely megszűnt, úgyhogy táppénz sem volt tovább, a szülők persze nem tudták fizetni... ha a család többi tagja nem húzza ki őket a csávából, akkor úszik mindkét lakás

2014. ápr. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 anonim válasza:
28%
Én biztosan. Persze függ ez a szülő-gyerek kapcsolattól is... Ha tudnám, hogy a gyerekem léha, csak elverné a pénzt, esetleg több helyről kirúgták már, mert sokszor nem megy be dolgozni.... akkor már átgondolnám. De maximálisan a gyermekem mellett állnék ilyen esetben! Hisz ez egy igazi szülő dolga, nem?
2014. ápr. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 anonim ***** válasza:
90%
Nem, nem ajánlanám fel. Még kicsi gyerekeink vannak és az életemet adnám értük, de akkor sem ajánlanám fel és remélem nekik sem jut majd eszükbe ilyet kérni. Ha kell, hozzánk is költözhetnek, még egy szobába is laknék velük, ha szükség állapot van. De a házunkra terhelni nem engedném.
2014. ápr. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/75 anonim ***** válasza:
88%

Nem. szerintem nem szabad soha jelzálogot fölvenni arra a házra, ami az ember egyetlen szállása.

A telekre, nyaralóra fölvenném, de a feje felől senki se kockáztassa a tetőt.

A bankok nagyon rafináltak, ilyen-olyan a gazdasági helyzet, stb stb. 5 millió forint miatt nagyot lehet bukni.

2014. ápr. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/75 anonim ***** válasza:
34%
Én ha csak ezzel tudnám segíteni a gyerekemet és a párját, hogy lakáshoz jusson, akkor igen felajánlanám. Optimális esetben inkább adnék valamennyit, hogy meglegyen az önrész.
2014. ápr. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/75 anonim ***** válasza:
98%
Én sem ajánlanám fel. Inkább azt ajánlanám, hogy legyen egy biztos hely, azaz a szülők háza, amit nem fenyeget anyagi vész, az anyagi problémát meg valami más módon kellene megoldani. Nem érdemes két családot kitenni a bizonytalanságnak.
2014. ápr. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/75 anonim ***** válasza:
73%

Ezt azért nem ilyen egyszerű megítélni.

Nyilván ahol olyan a szülő-gyerek kapcsolat, ahol a szülők ismerik, hogy milyen a gyerekük, illetve milyenek a párjával, és azt mondják, hogy persze, mehet, akkor megengedik.

DE! Ma már nincs olyan, hogy biztos munkahely! Nincs olyan, hogy valaki 20-30 évet lehúz egy munkahelyen. Márpedig egy hitel futamideje bizony ott van 10-15-20 évnél. Illetve ha majd lesz gyereketek, akkor majd te is a gyeddel kevesebbet fogsz kapni, már ott lesz a kicsi is, több kiadásotok lesz és már nem biztos, hogy fogtok úgy állni, hogy hitelt tudtok fizetni.

Így ha a szülő nem megy bele az ilyenbe, akkor azt is meg lehet érteni.

De alap esetben azért, ha tényleg bízom a gyerekemben és tudom, hogy ha átmenetileg esetleg meg is szorulnak, de tesznek azért, hogy legyen belőlük valami, rendezzék a helyzetet, akkor valószínűleg belemennék. Vagy ha lenne egyébként is némi tartalékuk, amihez tudnának nyúlni, ha gond van. De még én nem tartok ott, hogy a fiamnál ilyen helyzetben legyek, mert ő még kicsi.:) De ha majd eljön az ideje, akkor valószínűleg az előbb említett dolgok meglétével belemennénk.

2014. ápr. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/75 anonim ***** válasza:
9%
igen
2014. ápr. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/75 anonim ***** válasza:
13%

Ha egyetlen gyerek vagy, akkor ennyivel illene segíteniük. Mi mindkét oldalról 5-5 milliót kaptunk induláshoz, így nem jött szóba hogy még ezt is kérjük szülőktől, de ha kértük volna mindkét oldal tutira felajánlotta volna a fele-fele fedezetet.


Viszont ha ingatlanukon van még jelzálog akkor újat nem olyan könnyű rátenni.

2014. ápr. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/75 anonim ***** válasza:
97%
annak vagyok a híve, hogy a szülő adjon meg mindent lehetőleg a gyerekének, de akkor sem azon az áron, hogy a saját lakását kockáztassa. akkor inkább vennék albérlőt magamhoz, hogy legyen egy plusz havi bevétel, vagy adnék plusz pénzt havonta a fizetésemből, de nem szabad a házat kockáztatni, mert könnyen elúszik.
2014. ápr. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!