Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki hogy oldaná meg a gyerek...

Ki hogy oldaná meg a gyerek felügyeletét ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Babát várok, január közepére vagyok kiírva. A férjem ovis kislánya itt lesz nálunk kb február elejéig, mert az anyukája külföldre utazott.

És nincs semmi normális ötletem, hogy hogyan oldjuk meg, hogy a kislányra is tudjon valaki figyelni, és a férjem is ott tudjon lenni velem a szülőszobán. Nagyszülők sajnos nem tudnak segíteni, mert még mindannyian dolgoznak, és messze is laknak. Kénytelen leszek lemondani az apás szülésről?

Ti hogy oldottátok meg?



2014. dec. 11. 14:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
Gondolom a gyerek jar oviba nem? A szomszed vagy valami ismeros nem tud ra vigyazni ha esetleg este szulnel? Valamit ki kellene talalnatok mert ez fontos esemeny egy anya eleteben.
2014. dec. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Kései Sirató ***** válasza:
82%
HA van olyan szomszédod , akire lehet számítani, akkor a szomszéd jöjjön át és ő legyen a kislánnyal, vagy pedig a kislányt vigye magával addig a szomszéd. Mi így oldottuk meg.
2014. dec. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
7%
Miért kell a az apának ott lenni szüléskor? Ez csak újabban lett divat! Eddig is apa nélkül szültek a nők, és minden rendben is volt. A kislány ugyanolyan fontos, mint az, hogy te szülsz.
2014. dec. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Én és párom vigyáztunk a sógoromék (párom bátyja) gyerekére, míg ők szülni voltakt. Telefonkészenlétben voltunk, ha az éjszaka közepén menniük kell, akkor mi megyünk át a nagyobbik gyerekhez. A vége az lett, hogy délutánra esett a szülés, mi átmentünk, amilyen gyorsan csak lehet, ott aludtunk és másnap reggel meg jött vigyorogva az apuka :)


Ha nincsen rokon a közeletekbe, akkor kérjetek meg egy jóbarátot, aki addig elvan a gyerekkel.

2014. dec. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Janka néni ***** válasza:
100%

Dehogy kell lemondani róla!

1. Csak van egy barátnőd, testvéretek, unokatestvér, valaki, aki közel áll hozzátok és a szülésig a kislánnyal is összebarátkozhatnak,ha most még nem is ismerik egymást.

2. Ovistársak szülei között nem ismer apuka olyat, akivel össze lehetne szervezkedni ez alkalommal?

3. Jobb híján bébiszitter.

2014. dec. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%
Ha anyagilag meg tudjátok oldani, vannak hivatalos szitter cégek. Eggyel letárgyaljátok, hogy azon a bizonyos napon igénybe veszitek a szolgáltatásukat.
2014. dec. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Kell hívni egy bébiszittert. Miért gond ez?
2014. dec. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
94%

Gondolom az apát nem kötéllel húzzák be a kórházba, miért ne lehetne ott a gyerek születésekor, ha akar? Te akarod neki megmondani, hogy ez gáz, úgyhogy ne csinálja? Szerintem foglalkozz a saját gyereked születésével, ne másoknak akard megmagyarázni, hogy hogyan kellene érezniük.

Én is azt mondom, szomszéd néni, vagy fizetett gyerekvigyázó. Egyetlen napról van szó, ha a férfi szeretne ebben részt venni, nem lehet utólag bepótolni.

2014. dec. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
96%

Az ötleteim a következők:

- már most keresni és "kipróbálni" egy megbízható (mások, ismerősök által ajánlott!) bébiszittert, akinek elmondod a szitut

- ha szerencséd van, akkor ovis időben kezdődik a szülésed

- ebben az esetben azért én egy kicsit rágnám a férjem fülét, hogy ugyan a kislány 4 nagyszülője közül valaki tegye már meg a szívességet, hogy ha minden kötél szakad kivesz egy nap szabit és vagy eljön hozzátok vagy kerítesz egy testvért, szomszédod stb. aki elviszi hozzájuk a kislányt

- ovis idő után is sok óvónő szokott másodállásként gyermekfelvigyázást vállalni- érdeklődhetnél az ovitokban, hogy a kislány óvónénijei, dadusai közül esetleg valaki vállalná-e ezt ovis időn kívül?

2014. dec. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nemrég költöztünk ide, nem igazán ismerjük a szomszédokat még, nem szívesen bíznám így rájuk a gyereket.

Esetleg még bébiszitteren gondolkoztam, csak nem tudom, mennyire vállalná el valaki úgy, hogy akár hajnali háromkor is hívhatom.


#3,


miért vagy ilyen rosszindulatú? Én sehol sem írtam, hogy a kislány nem fontos. De akkor fordítsuk meg a kérdést a te gondolatmeneted szerint: csak azért, mert a férjemnek van már egy lánya, akinek a születésénél szintén jelen volt, a második gyereke nem érdemli meg ugyanezt? Ő talán kevésbé fontos, mint a nagy?

2014. dec. 11. 14:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!