Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Már nagyon...

Mit csináljak? Már nagyon idegesít.

Figyelt kérdés
Állandóan belémköt anyukám és mindig csak kioktat tök nyilvánvaló dolgokról. A családból is mindenki nekem ad igazat,de Őt ez sem hatja meg, akkor is mindenért én vagyok a hibás. Állandóan a szobámban van és csak engem oktat. Nem bírom ki, hogy magában sosem találja meg a hibát, csak mindenki másban, holott mindenki mondja neki, hogy Ő a hibás legtöbbször. Nem is tudunk rendesen beszélni, mert nem ért meg semmit, csak kritizál. Sajnos szörnyen nehéz felfogása van. Nem tudok neki elmondani semmit, mert belevág, és utána meg én vagyok a hibás, hogy nem mondtam el neki. Csomószor mondja, hogy inkább meg sem szült volna, milyen jó élete lenne, meg ilyenek. Pedig egy buliban nem voltam még, nem iszom, nem dohányzom, nem drogozom..stb. Még pénzem sincs, mert elvette az összeset. És örülök, ha el tudok valami csoda folytán szakadni otthoról.És kezdek félni az érettségitől, mert azt mondja, hogy majd együtt dolgozzuk ki a tételeket, de ezt nem akarom, mert akkor 4 órán keresztül le sem tudnám rázni, meg csak lelassítana, hátráltatna, nem is tudok figyelni a tanulásra, mert állandóan beszél. 17/f
2014. dec. 15. 20:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
17 éves vagy. Egy évet kell már csak kibírnod. Aztán köd előtted köd utánad. Felé se nézz többet. Nem érdemli meg.
2014. dec. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Törd be az orrát!
2014. dec. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Ugyan ez van az apukámmal... Ne legyél elkeseredve! Ha tényleg komolyan gondolta volna, amiket rólad mondott... már rég árvaházban lennél, és nem ajánlaná fel a segítségét felkészülni az érettségire. Nem stresszel sokat az anyukád :(?
2014. dec. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon nem stresszel a lehető legnyugisabb munkahelye van. Egyedül annyi, hogy ott is Mindenkit kioktat vagy felidegesít és hát ők rendesen kiállnak magukért.
2014. dec. 15. 22:26
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Anyám volt hasonló...fejhallgató fel, kommunikáció a minimumon azt is nagyon óvatosan, meggondolva nehogy belekapaszkodjon.

Azt meg nem kell neki elmondani, hogy mikor kezded a tételeket kidolgozni sőt jobb ha előbb nekiállsz, mint gondolná és mondd el neki, hogy a java már kész és nem kell, hogy ott üljön melletted mert zavar. Nem is kell neki megmondani, mikor osztják ki a tételeket.

Mellesleg nem tekinthető anyának, aki ilyeneket mond a gyerekének. Ez nem normális tényleg.

Ilyenkor nyugodtan szólj vissza, hogy neked is jobb lett volna mert nem való neki gyerek.


Egyébként, mi a suliban összeálltunk és elosztottuk a tételeket és mindenkire jutott néhány így nem kellett az összes felett gebednünk.

2014. dec. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ajjjajjjj az enyem is ilyen sajnos. O is azt hiszi, hogy o a nagy valaki es mindenki mast lenez Mindig mindenkiben a hibat latja, es mindenkit helyre tesz ok nelkul, csak az emberek nem hagyjak magukat. Persze o soha nem tesz semmi rosszat es o sosem hibas, midig masokkal van a problema. Ha persze olyat mondok ami neki nem tetszik, akkor napokig duzzog es fintorog..

Szerintem ez sajnos addig nem fog valtozni amig el nem koltozol, sot valoszinuleg meg rosszabb lesz, ahogy oregszik.

Az meg, hogy inkabb meg sem szult volna. Ne hallgass ra!! Ezzel csak erzelmileg akar manipulalni, hogy azt erezd veled van a hiba es konyebben iranyithatova valj.

Probalj meg tanulni, megcsinalni az erettsegit es koltozni.

2014. dec. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
49%

megegyeznék vele egy napirendben

pl délutánonként 4 órát hagyjon egyedül tanulni, gondolkodni

esténként dumálhattok, stb, ahogy neked jó, írd össze az egész napot


lefektetni a szabályokat hétvégi programhoz, ált mikor hova akarsz menni, hánytól hányig, gyakoriság(minden hétvégén, vagy minden 2. hétvégén

mikor van családi program, stb stb


kell egy rendszer.

amit először nehéz lesz betartatni ha nincs hozzászokva, de szépen kialakul!

2014. dec. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Janka néni ***** válasza:

Két választásod van: a kivárás vagy a drasztikus cselekvés.

Kezdésnek zárd magadra a szobád ajtaját, tanuljon meg kopogni! mivel 17 éves fiú vagy, akinek ezek szerint nincs barátnője (ez lenne a következő, hogy vigyél haza egy lányt, akivel behúzódtok a szobába), akármivel is foglalkozhatsz magadban.

Aztán: legyen pénzed, ne hagyd, hogy pénz nélkül legyél. Ha elvette, akkor előbb nálad volt. Nos, nem adod oda. Ennyi. Mond meg, hogy tanulsz gazdálkodni.

Apukád és/vagy testvéred van? Ők hogyan állnak ezzel? Azt írod, a családban mindenki neked ad igazat, akkor?

Ha rákezdi a monológot, közöld, hogy tanulnod kell, ne tartson fel!

Ha el akarsz otthonról menni, vedd a kabátodat és közöld, hogy jövök ekkor vagy akkor vagy majd....

Lehet, hogy érzi már az idők és a Te függetlenedésed szelét és bizony minden fiús anya egy kicsit az ideális férjét akarja látni a fiában.

Ha nem lépsz határozottan, ne lépj sehogy! Várd ki amíg elköltözhetsz.

2014. dec. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 mi a fene ***** válasza:
Aki ilyet mond, hogy bár meg se szült volna, valamilyen krizisben van, kezeltetni kell.Soha nem mondtam volna ilyet, pedig nagyon nehezen hordtam ki őket, és a serdülőkorban, sőt utána is voltak problémák, surlódások. Gyereket 16 éves korig nevelhetjük szóval, utána már nem lehet, elég a személyes példamutatás.Az előttem levők tanácsaiból próbálj meg ollózni, ők fiatalok jobban tudnak tippeket adni. Ne hagyd magad !
2014. dec. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Janka néni ***** válasza:

Mi a fene! Én 48 éves vagyok, a lányom most 17.

Az életemben, bármilyen pipa is voltam/vagyok/leszek rá, nem jutna eszembe olyat mondani neki, hogy minek szültem őt! Ja, ez azért lehet, mert a fejemben sincs még csak az árnyéka sem ilyen gondolatnak.

Egyébként a gyerek nevelése maga a személyes példamutatás és 5 (!) éves korra gyakorlatilag befejeződik az alapokat leraktuk. Utána a különböző környezeti hatás és kortárs csoport hatása is közreműködik. Én azért nem féltem a kamaszkor eljövetelétől (bár még nem kiabálom el), mert hittem abban, hogy jók az alapok, bizalmas a viszonyunk. Ezt a vihart átéljük, mint egy közös kalandot. Ezért nincsenek sűrűn olyan helyzeteink, amiben dühből kicsúszhat a szájon olyasmi, ami nem is igaz, meg bántó is.

Kedves Kérdező! Te is légy vele kritikus! Bátran! Meglátjuk hogy bírja.

2014. dec. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!