Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok egy nőnek...

Mit gondoltok egy nőnek valóban helyes ha nem dolgozik évekig szülés után?

Figyelt kérdés
Igazából a kérdést pár ismerősöm miatt írtam ki. A nőknek óvodás koru gyerekeik vannak munkákat nem vállalnak el a ferjekkel emiatt viták vannak. Van olyan nő aki szerint a szülés miatt neki egy fizetésnek megfelelő összeget kellene adni havonta. Ti mit gondoltok erről jó az ha egy szegény családban már óvodáskorú gyerek mellől nem megy dolgozni az anya? Egy szülő anyának járna ez a havi munkabérnek megfelelő juttatás az jó ötlet lenne szerintetek? Mielőtt valaki megemlitene hogy miért érdekel ez engem annak írnám hogy feltettem egy kérdést ha nem tetszik ne válaszolj.
2015. jan. 1. 11:30
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
29%

Az USA-nak nem kellenek OKOS állampolgárok!

Azt is importálják, mint a kínai bérmunkát!

Csak ADÓFIZETŐK kellenek.

Az USA teljes mértékben fogyasztói társadalom, a saját állampolgáraival szemben is..

Nézzétek csak meg az öregjeiket vagy a veteránjaikat például.

2015. jan. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
61%
Vessetek össze magyar helyzetet más, teljesen éltető kultúrájú és anyagi helyzetű országokkal, lehetőleg a top10-et vegyétek alapnak, mert így biztos olyan képet kaptok, amit itt meg tudtok vitatni. Igen ennek van értelme. Mihez máshoz hasonlítana Magyarország, mint egy top 10-es országhoz. Nem is értem, miért nincs bevándorlási korlátunk, annyira jó a helyzet itthon.
2015. jan. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
56%
20: Az hogy valaki mennyire igénytelen, ápolatlan, lelakott, nem attól függ, hogy anyuka vagy sem. Rengeteg egyedülálló ilyen nőt ismertem és képzeld elvették őket feleségül :) És anyukák között is is van sok-sok csinos, normális nő.
2015. jan. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 A kérdező kommentje:
Tehát ha kiírok egy kérdést arról amit a környezetemben tapasztalok, az provokáció? Érdekes. Csak ezekben a családokban folyamatosan megy a vita a pénzén, az egyik nőnek jövőre iskolás lesz a lánya például tehát nem annyira kisgyerekekről van szó.
2015. jan. 1. 12:19
 25/49 anonim ***** válasza:
54%

"igénytelen, ápolatlan, lelakott és képzeld elvették őket feleségül"


Igen, ezek minden férfi álma:-))))))

2015. jan. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem ezen felesleges vitatkozni. Teljesen egyértelmű, hogy 3 vagy több évig csak az marad otthon, aki tanulatlan és alacsony pozícióban dolgozik, nem élvezi a munkáját és nem okoz számára szellemi kihívást. Magyarán a társadalom alsó rétege.
2015. jan. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
64%
Ezzel vitatkoznék. Édesanyám, 2 diplomás, elismert egyetemre járt, élvezte a munkáját és szerette is, mégis otthon maradt 10 évig minket nevelni. Tudod a gyereknevelés is elég szép szellemi kihívás, ha valaki jól csinálja. Én magas pozícióban dolgozok, szellemi munkát végzek és szeretem, mégis 3 évig otthon fogok maradni majd, mert a gyerek nevelése is fontos.
2015. jan. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
69%

25: Mert minden férfi igényes, ápolt, jól néz ki, . . . :D

Tudod, zsák a foltját.

2015. jan. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
79%

Hát ez azért nem egészen így van, 26-os

Nekem is van barátnőm, aki mostmár 6 éve van otthon, 3 gyereket szült.

Diplomás, jól kereső nő, aki szerette a munkáját. De a gyerekeivel lenni jobban szeret, meg is engedheti magának, a férje jól keres.

Én nem szeretnék otthon lenni évekig 3 gyerekkel, nem is szülnék hármat, de nem vagyunk egyformák.

Amit nem értek, amikor az otthonülésnek az az ára, hogy apu látástól-vakulásig dolgozik, alig van otthon, a gyerekei alig látják.

2015. jan. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
60%

hmm

itt kérdés szerintem az is h hány gyermek van ...


ha 1-2 gyermek akkor támogatnám a munkába állást természetesen részmunkaidőben - egy 6 órás állás (v. kötetlen v. otthoni) pont megfelelő lenne arra h pénz is hozzon haza a nő és mellette maradjon azért ideje a gyerekere is


3+ gyermek esetében is 4(6) órás állás ugyan ezt a feladatott látná el mint fentebb


az h nem dolgozik semennyit sem azt nem tartom jó ötletnek .... pláne akkor ha csak egy gyermeki van !


jelen pillanatban a 3+ gyermeket nevelő nő(férfi) otthon maradhat a legkisebb gyermek 8 éves koráig GYET-en ami nettó 25650.- forint

ez az összeg édes kevés !

ha már lehetőséget ad akkor egy picivel lehetne több


másik kérdés h a kérdező tisztában van e azzal h mint jelent 3 gyerek mellől pl visszatérni a munkavilágába ?

ha csak 6 évet is tölt otthon a nő az is hatalmas kiesés - 3 pici mellet képtelenség még tanulni is !

szinte a 0-ról kell kezdenie és mivel ott vannak a gyermekek az eléggé visszaveti a dolgot ! (és még finoman mondtam)


hiába van támogatás a gyesről gyedről visszatérőknek mégse veszik fel szívesen őket (a sok táppénz miatt)


másik kérdés még h hiába él kapcsolatban a nő az apával mégis alapvetőnek gondolják h a nő megy majd betegállományba ....

érdekes még h egy apától nem kérdik meg h mennyi gyereke van, nem alapvető azt gondolni h ö is betegállományba megy majd a gyerekkel !


szal itt sokkal több dolog van !

2015. jan. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!