Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok egy nőnek...

Mit gondoltok egy nőnek valóban helyes ha nem dolgozik évekig szülés után?

Figyelt kérdés
Igazából a kérdést pár ismerősöm miatt írtam ki. A nőknek óvodás koru gyerekeik vannak munkákat nem vállalnak el a ferjekkel emiatt viták vannak. Van olyan nő aki szerint a szülés miatt neki egy fizetésnek megfelelő összeget kellene adni havonta. Ti mit gondoltok erről jó az ha egy szegény családban már óvodáskorú gyerek mellől nem megy dolgozni az anya? Egy szülő anyának járna ez a havi munkabérnek megfelelő juttatás az jó ötlet lenne szerintetek? Mielőtt valaki megemlitene hogy miért érdekel ez engem annak írnám hogy feltettem egy kérdést ha nem tetszik ne válaszolj.
2015. jan. 1. 11:30
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
65%
Utolsó vagyok. Azt hozzátenném, hogy 9 hónapból 8at feküdni kellett 5 hét kórház.
2015. jan. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
55%
Kezdjük ott, hogy ha anyuka visszamegy dolgozni, de pl. Pilisvörösváron 7-16 h között lehet csak óvodában a gyermek, akkor hogyan tud 8 órásba visszamenni? Beadja a gyereket, beér 8-ra mondjuk utazással, 16h-17h-ig munkahely, 17-18 között ér Pilisvörösvárra, és akkor még rövid utazási idővel számoltam. 16h-kor mi történik a gyermekkel? Ha nincs nagymama? Itt Vörösváron az anyukák nagy része bejelentetlenül jár takarítani, és feketén dolgozik, mert nincs más megoldás. Helyben ez van. Jó ez az államnak, nem fizetnek egy kanyi adót sem. Amikor visszamegyek dolgozni, a nagy lányom 4,5 éves lesz, a kicsi 3. Biztosan lesz munkahelyem, mert imádják a kisgyerekes anyukákat, akik csak 4 vagy 6 órában tudnak IDŐT FORDÍTANI a munkahelyre, mert nincs aki elmenjen a gyerekekért az óvodába, vagy vigye őket. Igen, magunknak szültük, de akkor az Állam se csodálkozzon, hogy én is FEKETÉN fogok menni dolgozni és egy kanyi adót sem fogok tudni fizetni, hanem majd magunknak teszünk félre a fekete pénzből a jövőnkre.
2015. jan. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
45%

Utolsó: Nálunk sincs senki, aki elvigye/hozza az oviból a gyereket. Mivel csak eladói szakmám van, itt nálunk szinte sehova nem vesznek fel. Hiába jelentkeztem takarítani is 3 helyre egyszerre, mivel volt gyerek/ reggel 6-ra kellett volna menni, hétvégén is, stb.. nem tudtam vállalni. Nálunk a munkaügy elküld 3 műszakra/ 12 órába gyárba.. Bibi, hogy apuka 18 órázik, hajnaltól éjfélig. Nekem az egyik lehetőség az lett volna, hogy 4 órakor keltem a gyereket, begyalogolok a városba ( kb 1 óra), leadom a gyereket ( ha a nagyszülő vállalja. vagy nem ..), kirohanok vissza a melóhelyre. Délig/délutánig meló. Mama elviszi oviba a gyereket, majd hazamegy. Délután megy érte, ha sokáig dolgozok..

2. lehetőség: Hajnali 4-kor ment volna a buszom a gyárba, így már valószínűleg ott is aludt volna a mamánál), 6-tól 2-ig meló, fél 3 után indult volna a busz, amivel fél 5 utánra hazaérnék. Akkor felkapom a gyereket, hazahozom, majd vacsorát csinálok, és alvás.. Másnap itthon lenne az apjával pár órát.

Ja, a mama beteg, a buszjegyet/ bérletet nekem kellene megvenni, plusz nem szeret vigyázni az unokájára. Barát, más rokon ( aki segítene), NINCS. Hogyan oldjam meg? Ja, és a lányom szeptemberben kezdte az ovit, ÁLLANDÓAN beteg. Szó szerint :( Melyik munkáltató díjazná, hogy 1 hét után 2 hétig otthon vagyok egy olyan gyerekkel, akinél a doki nem tudja megállapítani, hogy mi baja van? Apróságként hozzátenném, hogy hetekig éjszakáztam vele, mire annyira rendbe jött, hogy tudott aludni, és nem hányta magát össze minden éjjel..

ÉS SZERETNÉK ELMENNI DOLGOZNI!!! A munkabérnek megfelelő juttatáshoz nem tudok hozzászólni, nem tudom, jó lenne, vagy nem . Inkább a gyerekbarát, részmunkaidős állásokat támogatnám én is!

2015. jan. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
48%

Mi is készülünk gyereket vállalni és ugyan ezen dilemmázunk. Én nagyon szívesen visszamennék 3 évnél korábban dolgozni, mert szeretem a munkámat, a munkahelyemet, a kollégáimat, és 3 év kihagyás rengeteg. Közigazgatásban dolgozom, a jogszabályi háttér havonta változik, 3 év már történelem. A munkarendem olyan, hogy a heti 40 órát dolgozom, de H-CS 16:30-ig vagyok, P 14:00. Jobb esetben 17:00-re tudnék bezuhanni a gyerekért a bölcsibe (apuka magánszektorban még tovább dolgozik), amit sok helyen nem néznek jó szemmel. A 4-6 órás munkarend álom a köbön az állami szektorban, még jó, hogy engedik az anyukáknak a korábbi visszamenetelt és családbarát munkahelyeket teremtenek...

Két választásom van:

a) Kivárom a három évet, és reménykedünk a gondviselésben, hogy addigra találunk olyan ovit, ahol elnézik, hogy "későn" jövök a gyerekért, vagy jön a következő kicsi, és folytatódik az otthonlét,

b) Keresek olyan munkahelyet, ahol 4-6 órában is felvesznek gyerek mellett... és itt húzom ki a biliből a kezem...

2015. jan. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
Én 5.50kor kelek, 7kor indul a buszom. 5ig melozok, 6ra erek haza. Férjem még ennél is többet dolgozik (folyton tulorazik, magán szektor). Nekünk most jon az első baba, de el nem tudom képzelni mar most sem, hogy fogom megoldani a visszamenetelt. Nagyszülők nem tudnak segíteni mivel még ok is dolgoznak. :-/
2015. jan. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
94%
Azt kéne megérteni, hogy ahol 15-20x annyit keres egy átlag ember, ott van pénz a gyerekkel foglalkozó embereket bérelni, így van értelme visszamenni dolgozni. Sőt, ott még vannak, akik családanyaként otthon maradnak. Ezen felül az Ausztrálok nem azért élnek, hogy dolgozzanak, hanem azért, dolgoznak, hogy támogassák az élet stílusukat. Teljesen más hozzáállás az egész, ezért igazán nem értem, hogy milyen alapon vetitek össze az világ (egyik) legerősebb gazdasági helyzetben lévő országát a mienkével.
2015. jan. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
47%

Szuletendo kislanyommal 2evig leszek itthon, utana megyek dolgozni.

Erre azt kaptam a vedononomtol, hogy a gyereknek jobb lenne ha 3evig lennek vele itthon, ha fontos nekem a nevelese, meg mindenbol "az elso" ..

41hkm

2015. jan. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:

Szia, ez a 2. válaszom. Az elsőben elhallgattam, hogy külföldre mentem férjhez, egy gazdag európai országba, ahol sem GYES sem GYED nincsen. (A családi pótlék elég a pelenkára, és az osztálykirándulásokra.) 3 gyerekünk van. Az itteni nagyszülők segítségére nem számíthatunk. A magánbölcsi 25 ezer forintba kerülne. 1 napra. Kevesen tudják ezt fizetni, csak a vezetői pozícióban lévők. Mi mindenesetre nem. Így nincsen más választásom, mint otthon maradni, amíg a legkisebbik gyerek 4 éves lesz. Akkor mehet az állami oviba, az első félévben fél napig, ebédre haza kell, hogy jöjjön, és mehet vissza 2 óra hosszára. De milyen állást kap az ember, ahol csak 5 órát kell dolgozni, 9-12-ig és 13.30-15.30-ig? Nem sok ilyen állás létezik. Én nem tudok egyetlen egyről sem. Na, a 2 éves ovi után jön a suli, és akkor azt gondolod, hogy könnyebb lesz. Igen, könnyebb, mert több időd lesz az álláskeresésre, de egyúttal nehezebb is, mert ahogy azt egy Angliában élő közgazdásznő írta a válaszában: aki évekig otthon marad, az lemarad a szakmájában és a munkaerőpiacon erősen hátrányos helyzetbe kerül. Egyetlen mondatot sem szánok panaszkodásnak, de a 3 éves GYES és GYED igénybevételének lehetősége óriási anyagi ÉS ERKÖLCSI segítség egy családnak ÉS EGYBEN AZ ANYÁNAK. Más kérdés, ha az anya jól képzett és/vagy imádja a szakmáját, és hamarabb vissza szeretne menni dolgozni. 3 év hosszu idő. Minden áldott nap ugyanaz a program. (A játszótéren minden kavicsot személyesen ismerünk...) Én imádom a gyerekeimet, de ebben az aranykalitkában élni azért nehéz. Az anyák semmilyen (állami) megbecsülést nem kapnak. Nem egyedi eset, hogy az anyák 10 évig is otthon maradnak, utána vagy végeznek valamilyen átképzést, vagy elmennek takarítani. Ritka az, hogy valaki a régi szakmájában el tud helyezkedni. Legalábbis a mi ismeretségi körünkben.

Na, mindezzel csak annyit akarok mondani, hogy a magyar állam megbecsüli az anyáit anyagilag, és egyúttal erkölcsileg is. De a GYES és a GYED csak egy lehetőség: lehet vele élni, de nem kötelező. Mindenki bánjon belátása szerint ezzel a lehetőséggel. Szerintem a legideálisabb az lenne, hogy hármasban oldjuk meg a gyereknevelés feladatát: az állam - az anya - az apa. De sajnos ez lehetetlen a jelenlegi szabad piacgazdálkodásban. Kivételnek számít, ahol az apa csak 60 vagy 80 százalékban dolgozik. A mai modern munkahelyek nem a gyerekes apukáknak van létrehozva. Amelyik szegény családban vitáznak a szülők arról, hogy az anya (az ovis gyerek mellől) elmenjen-e dolgozni vagy nem, az szerintem nem jó. A kérdés az, hogy milyen lehetőségek adódnak a tanult szakmában való elhelyezkedésre. Vagy az átképzésre. Nekem nincsen azzal problémám, hogy elmenjek heti 3 órában takarítani - egyetemi végzettséggel. Egyenlőre még működik. De már eljutottam odáig, hogy azért ezt nem akarom örökké csinálni: át fogom képez(tet)ni magamat. Ha majd időm lesz rá.

2015. jan. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:

itt ahol elek altalaban egy evig maradnak otthon de cask fel evig kapnak penzt, utana ha otthon marad fenntartjak a munkajat a gyerek 1 eves koraig de penzt mar nem kap.


ettol fuggetlenul van aki mar 8 het utan visszamegy dolgozni es van olyan is aki a gyerekek szuletese utan tobbet egyaltalan nem dolgozik, ha a csalad koltsegvetese megengedi.

sot van ahol gyerek sincs es a no nem dolgozik. tarsadalmi es csaladi berendezkedes kerdese hogy akar e vagy tud dolgozni az illeto. Szukseg van e a fizetesere vagy remekul megvannak anelkul is. milyen az orszag nyugdijrendszere stb.

szerintem ez az egesz fokent a csalad dontese kell hogy legyen es nem masoke. de ahol szegenyseg van ott azert fontos hogy ha az ovoda megoldott az anya is tudjon penzt keresni.

2015. okt. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!