Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok egy nőnek...

Mit gondoltok egy nőnek valóban helyes ha nem dolgozik évekig szülés után?

Figyelt kérdés
Igazából a kérdést pár ismerősöm miatt írtam ki. A nőknek óvodás koru gyerekeik vannak munkákat nem vállalnak el a ferjekkel emiatt viták vannak. Van olyan nő aki szerint a szülés miatt neki egy fizetésnek megfelelő összeget kellene adni havonta. Ti mit gondoltok erről jó az ha egy szegény családban már óvodáskorú gyerek mellől nem megy dolgozni az anya? Egy szülő anyának járna ez a havi munkabérnek megfelelő juttatás az jó ötlet lenne szerintetek? Mielőtt valaki megemlitene hogy miért érdekel ez engem annak írnám hogy feltettem egy kérdést ha nem tetszik ne válaszolj.
2015. jan. 1. 11:30
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
59%

Ebben a dolgozok-nem dolgozok dologban hibás a társadalom, de ami a leginkább hibás, az az állam. Nem szabadna hagyni a nőket 3 évig otthonmaradni, elég lenne max. 1 év, de ehhez biztosítani kellene megfelelő bölcsőde ellátást mind a férőhelyek, mind a minőség tekintetében. 1 éves korban mehetne akármelyik gyerek bölcsődébe, aztán óvodába, ahogy ez külföldön is sok országban megy.

Az meg egyébként (a kérdésre válaszolva), hogy ki mikor, mennyit és hol dolgozik vagy nem dolgozik, mindenkinek a magánügye. Ha egy nő megél a családjával úgy is, hogy nem dolgozik, hát csinálja. Attól még, hogy több nő akar elmenni dolgozni, hirtelen nem lesz több a munkahely, ami felvegye őket, szóval ide a felfogáson való változtatás kevés lenne, ha a piac nem igazodik hozzá - márpedig nem fog.

A havi munkabérnek megfelelő juttatás pedig akkora ostobaság, amit rég hallottam már. Miért kéne azért pénzt adni valakinek, mert gyereket szül? Aki felnevel mondjuk egy gyilkost, egy bűnözőt, annak is adjunk bért a "munkájáért"? Meg amúgy is, nincs is miből kitermelni, plusz a gyereket az ember magáért vállalja, nem a társadalomért meg az emberiségért, miért járna ezért pénz. Bőven elég, amit most kapnak.

2015. jan. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
83%

26-os


ezzel vitatkoznék de nagyon !

3 gyermek mellől diplomával 3 szakmával nyelvvizsgával stb...

nem találok munkát !

vagyis de : mehetek utcát seperni közmunkába, már ha bevesznek, mert ott meg pont emiatt hátrányban vagyok !

2015. jan. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
84%

nem azzal van a baj h 3 évig otthon marad a nő (pasi) hanem azzal h a gyerekszülés miatt hatalmas hátrányba kerül a nő a munkaerő piacon !


nekem tetszik h otthon kell maradnia az apának is a gyerekkel (mint a svédeknél) ez egy picit kiegyenlíti a dolgot talán...


nincs részmunkaidős állás

nincs otthon végezhető munka

nincs tanulási képzési lehetőség (legalábbis nagyon sok helyen nincs)

2015. jan. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk én otthon maradtam egy évet, majd a férjem is. Így egyikünk sem esett ki a munkából annyit. Szerintünk nagyon jó megoldás ez. :)
2015. jan. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
86%

Több olyan anyukát ismerek a suliból, aki az egy szem iskolás gyereke miatt nem ment vissza dolgozni, mert állítása szerint nem talál olyan munkát, ami összeegyeztethető lenne a családdal.

Csak a fiam osztályában van 8 HB anyuka és csak 4-nek van kisebb gyereke is.

Közülük vannak igényesek és igénytelenek is :)


Én nem értek egyet a magyar rendszerrel, mert szerintem nagyobb eséllyel lehetetlenülnek el a nők így.

A 3 helyett 2 év bőven elég lenne, de ebből 1-et vagy legalább egy felet az apukának kellene otthon töltenie.

A gyest eltörölném teljesen vagy a családi pótlékkal együtt csak adókedvezmény formájában adnám.

A nagyon indokolt eseteket kivéve a 7. hónapig nem engedném otthon maradni a kismamákat, így nem esnének akkora rossz megítélés alá a nők.

A fogamzásgátlók árát pedig lecsökkenteném, sőt alacsony jövedelemnél ingyenessé tenném. Aki mélyszegénységben él, az ne szüljön csak azért, mert nincs pénze védekezni...

2015. jan. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem nagyon nem helyes. Én legalábbis nem szeretném az adómból más nők otthom töltött éveit finanszírozni. A három év is rengeteg. Pont az a gond, hogy ez idő alatt sokan ellustulnak, elkényelmesednek, aztán meg persze, hogy utána csak a kifogást keresik, hogy miért nem dolgoznak.
2015. jan. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
47%
Ausztriaban sem 9 honap. 3 fele valaszthato opcio van. En 2,5 evet vok itthon....
2015. jan. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
78%

Nekem 20 hónapos a fiam, szóval benne vagyok.

Én személy szerint megőrülnék, ha nem dolgozhatnék. Én nagyon rosszul éltem meg az 1 év "bezártságot". Mert ok, mehetek a gyerekkel mindenhova, de az mégsem olyan. Hiányzott a felnőttek világa.

Most ugyan csak heti 2 napot dolgozok, akkor az apja van itthon a fiunkkal, de suliba is járok, mert a szakmámmal nem tudnék "gyerekbarát" munkaidőben elhelyezkedni. Legalábbis csak nagyon kevés fizetésért. Legkésőbb 2 éves korában amúgyis teljes állást vállaltam volna.


Szóval szerintem is sok a 3 év, 2 bőven elég lenne. A gyereknek is jó a közösség, szocializálódik. És attól hogy bölcsis/ovis a gyerek, még tudja nevelni a szülő.

2015. jan. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
80%

Én Angliában élek. Itt 1 év van maximum, aztán elveszíti az anyuka az állását. Ebből az egy évből 39 hetet fizetnek, az első 6 hétben kicsit magasabb az összeg. 6 hét után már akár vissza is mehet dolgozni, ha akar. Innentől kezdve vagy elveszik a "gyes"-e, vagy átadja apukának. Lehet úgy is, hogy az első fél évben anyuka van otthon, másodikban apuka. 29 hetes terhességi kor előtt nem lehet abbahagyni a munkát, mert különben nem fizet a munkáltató "gyest" Ha mondjuk valamilyen okból a munkáltató nem köteles fizetni, akkor az állam fizet. 2. gyerekem 3 hete szültem. Köztük 4.5 év van. 1. gyerekemmel nem volt szerződésem terhesség alatt, így oda nem térhettem vissza egy év után. Sajnosaz élet úgy hozta, hogy nem tudtam visszamenni dolgozni, csak mikor 2 éves lett. Most viszont szerződéssel jöttem el, így 1 év után visszamegyek. Én másfél évet éreztem indokoltnak, de max 2 év. Ha tovább kellett volna itthon maradnom, meghülyültem volna. Mikor a gyerek már óvodás, igazán nem értem, mi indokolja, hogy otthon maradjon anyuka 1-2 gyerekkel, de még többel se. Amialatt óvodában van, elmehet dolgozni, az alatt nem neveli a gyereket. Az óvodára meg szüksége van egy 3 éves gyereknek, mert szocializálódnia is kell, és azt egy anya nem tudja megadni a gyerekének, hacsak nem vezet magánóvodát otthon. Ha pedig valaki el akarja venni ezt a lehetőséget a gyerekétől, az igen önző dolog is. De nem akarok vitába keveredni itt senkivel ezen.

Én a magyar rendszert körülbelül ugyanúgy látom, ahogy az egyik válaszoló írta: a 3 év nem emberbaráti szeretetből lett kitalálva, hanem mert nekik így jobb. Hamarabb vissza kellene menni pár órában dolgozni, hogy szoktassák magukat és a gyereket is arra, hogy dolgozni kell.

Mind anyának, mind gyermekének szükségük van más társaságra is. Anyuka otthon megzakkan, gyerek meg nem szocializálódik rendesen. ("idegen" gyerekekkel egy társaságban, más "idegen" -nem rokon, nem barát, nem szomszéd-fegyelmezése alatt is anyuka, apuka nélkül kell boldogulnia)Anyukának meg kell az érzés, hogy valóban hozzátesz anyagilag a kasszához, és nem gyerekre fizetést kapnia. És fizetés pedig neki a gyerekszülésért nem járhat hosszútávon, hiszen a család akart gyereket, nem pedig állambácsi kötelezte rá. De mivel állambácsi belátja, hogy azért a társadalomnak bővülni kell, így valamennyi segélyt ad a családoknak. A szükségesnél viszont nem kéne hosszabbnak lennie ennek.

2015. jan. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
68%
Nekünk van egy 8 hós babánk. A korábbi munkahelyemre nem mehetek vissza, mert 3 műszakban kéne dolgozni, 4 órát nem engednek már kérdeztem szóval gyerek mellett úgy nem megy, hogy a férjem reggel 8-tól du 5-ig dolgozik. Vidéken lakunk így fél 8-ra bevinném a gyereket az oviba a következő busz a 8.40-es,mert óránként jár. Beérek 9.40-re,mert a közelben nincs munka max kisboltok de ott sincs munka azt is megkérdeztem. 10-kor tudok kezdeni de max 4 órát, mert ha a 15.10-sel nem megyek haza akkor nem érek 4-re a gyerekért. A férjem is 5-6-ra ér haza. 4 órába kb 40ezret keresnék ebből 25 havonta, hogy bejussak. Havi 15-ért nincs kitakarítva, megfőzve. És a 15 ezer kb 1 számla. Jogsim eü okokból nem lehet. A férjem 300-at keres szóval nem szorulunk rá csak magam miatt mennék dolgozni. Kérdés, hogy megéri e?! A bnőm aki Pesten lakik se gyereke se semmi szerint ez lustaság. Szóval sajnos nem mindenki teheti meg, hogy dolgozzon akkor se ha akar. De az emberek 90%a elítéli mint engem. A távmunkát próbáltam de csak a telefonszámlánk nőtt tőle
2015. jan. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!