Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A Szüleim nem engedik hogy...

A Szüleim nem engedik hogy vegyek egy PC-t magamnak. Miért?

Figyelt kérdés
Igaz egy kicsit fiatal vagyok (12/F), de amiből megvenném az én pénzem 1 éves korom óta gyűjtök (ezért nagyon sok van) de nem engedik hogy vegyek is bármit, egyszer kivettem egy 100-ast az iskola büfére és abból akkora balé volt, hogy csak na.

2015. márc. 10. 08:19
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
10%
Mondd meg anyukadnak hogy a penzt jobb elkolteni, mert naprol-napra kevesebbet er, mert evrol evre minden dragul. Peldaul a ket evvel ezelotti 100 Ft amibol szendvicset vettel, par ev mulva mar keves lesz ugyanarra a szendvicsre mert 150 ft-ba fog kerulni.
2015. márc. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 kovpet ***** válasza:
95%
#11: Számítógép mint befektetés? Te sem vagy valami pénzügyi szakember, ugye? :)
2015. márc. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
71%
pedig jó befektetés. s gép segitségével tanulmányozhatja az itteni gyíktrollokat s késöbb doktorit irhat a degeneralizmusukról.
2015. márc. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Azt hiszem 12 évesen kaptam az első saját gépemet. Igaz, programozónak tanulok immár egyetemen, tehát sokan gondolhatják hogy fúúúú na tessék, kocka lesz a gyerekbül ha saját számítógépe lesz, hurrdurr, de akkoriban arra használtam, hogy napi max 1-2 órát játsszak, teveclubon megetessem a tevém, meg esős hétvégéken ha nem volt más elfoglaltság, akkor apa ellen játszottam pár játékot.

12 évesen még nem szükséglet, de szerintem már nincs vele gond, középsulis korban már tényleg kell.

Szerintem ez az egyik legjobb dolog amire költheti a megtakarított pénzét.

Kérdező, ez nagyságrendileg mekkora összeg? Ha nem túl sok, akkor tényleg nem éri meg a legolcsóbb gépet megvenni, mert 2 év múlva már utálni fogod hogy elavult, egy PC-be érdemes azért befektetni, és akkor sok ideig jó szolgálatot fog tenni.

Mindazonáltal a szüleidnek nyilván más a véleményük, ezért nem engedik.

21/L

2015. márc. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Huha, gyorsan vettessél gépet kérdező, mert a tevédet feltétlenül meg kell etetned.
2015. márc. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

#15

Azzal arra utaltam, hogy nem a gép előtt töltöttem a napom. Néha oda se ültem, de ha igen, akkor is 1-2 órácskára amíg szüleim meg tévéztek (én meg azt nem szoktam)

2015. márc. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Amig szüleid tévéztek addig te tevét etettél.

Remek.

2015. márc. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Igen, mi ebben akkora dolog, hogy fennakadsz rajta? :D
2015. márc. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Ez olyan mint amikor valakire azt monjuk hogy disznó.

És az sértés.

De ha azt mondjük rá, hogy sertés, az nem sértés. Mert ugye csak akkor sértés ha két é betű van benne.

2015. márc. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a büfére 100 Ft vittem nam 100000 és a pénzem fél milla körül van mert a nagyszüleim "cukrosak" és mindig pl karácsony vagy névnap akkor + 10000 és nem beszéltem a többi rokonról.
2015. márc. 11. 18:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!