Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tetkot csináltattam. Megmondja...

Tetkot csináltattam. Megmondjam anyáméknak vagy inkább várjam meg hogy ök vegyék észre?

Figyelt kérdés

Elég szigoruak félek hogy bafy baj lesz belöle

17éves vok a tetko a csuklomon van belül.eltakarni tudom egy idejig. job lenne ha én mutatnám meg?régebben apám azt mondta ha tetkom lesz akkor mehetek a háztól.kb 3hete piercinget csináltattam.kiakadtak de pár nap után nem orditoztak már. de félek h most nagyon kibuknak és elzavarnak.mit csnáljak?


2008. szept. 7. 20:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha már megcsináltattad nincs mit tenni, el kell mondanod a szüleidnek. Ha vállalod, és elmondod nekik őszintén, hogy miért volt fontos ez neked, akkor lehet, hogy könnyebben feldolgozzák, mintha maguktól vennék észre.
2008. szept. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Képzeld magad a szüleid helyébe! Neked is lesz egyszer gyereked. Te minek örülnél majd jobban, ha őszinte, vagy ha sumákol... ?
2008. szept. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Igazából már előtte kellett volna szólnod, hogy tetkót akarsz, de mostmár tök mindegy.

Az a legjobb, ha egyenesen elmondod nekik a történéseket. Képzeld el, milyen, ha meglátják mondjuk három hónap múlva. Sokkal jobban kiakadnak, hogy ennyi ideig titkoltad és nem mondtad el nekik. Nagyobb lesz a balhé.

2008. szept. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

csak az agond haogy amit magamra tetováltattam az olyan mágikus dolog szoval ez még 1lapáttal rátesz a dologra,

de hoygan mondjammmeg nekik???

2008. szept. 7. 20:48
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha ahhoz elég bátor voltál,hogy mágikus dolgokat tetováltass és viseld. Legyél elég bátor ahhoz is,hogy viseld a következményeit a döntésednek. Mert a mágikus dolgok megbosszulják ha nem bánsz velük megfelelően.
2008. szept. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
elötte megvolt a kellö körültekintés tisztában vagyok midennel a jelentésével és h hoygan kell használni,
2008. szept. 7. 20:52
 7/16 anonim ***** válasza:
87%
Nem erre gondoltam. De mindegy. Arra,hogy ha már elég nagynak érzeted magad mágikus tetkóhoz ahhoz is legyél elég felnőtt,hogy elmond a szüleidnek. Mielőbb ,mert a végén még rosszul sül el. Akár hazugnak is nevezhetnek. Sőt már így is benne vagy. Mindig jobb az egyenes és őszinte út.
2008. szept. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Csuklón végülis nem nehéz eltakarni - csuklópánt, karlánc, stb., egyesek mindent a kezükre aggatnak :), hosszúujjú pulóver nyáron is és vigyázz, hogy óhatatlanul fel ne tűrd az ujját :D:D:D

Nnna, viccet félretéve, sztem egyszerűbb és "gerincesebb" vállalni, amit tettél.

Ha konzervatívak, és amúgy is piszkálnak a stílusod miatt (black metal? csak tipp!) számíthatsz rá, hogy nem fogják megérteni, de sok szülő szemében kompenzálható az ilyesmi pl. ha jól tanulsz legalább bizonyos tárgyakból (szarul hangzik, tudom, de sok esetben csodát tesz :) ), és/vagy segítesz nekik valamit, akármi, Te tudod, hogy mi esne jól nekik. Ha látják, hogy egyéb kéréseiket tiszteletben tartod valamilyen szinten, talán eltörpül a külsőségek jelentősége. Ha a piercing-balhé elült, ez is el fog. (Végülis nem a homlokodra varrattál fordított keresztet :P ) NYugi, ki biztos nem dobnak, ha fenyegettek is ezzel! Tisztázd, hogy nem őket akartad idegesíteni, hanem Számodra ennek ez és ez a jelentése, ezért akartad.

(Érdekes amúgy, hogy hol csináltak Neked ilyet, mert hivatalos stúdiókban 18 év alattiaknak szülői engedély kell.)

2008. szept. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
szerintem jobb, ha elmondod nekik.Inkább most essetek túl a veszekedésen, minthogy egyszer egy reggelinél, bárminél véletlenül lebukj előttük.Elzavarni nem hiszem,hogy elzavarnak otthonról,azt kipróbálhatod esetleg,hogyha anyud engedékenyebb előbb neki mondd el,ha apukád,akkor meg neki. és akkor tudnak segíteni a düh tompításában,mikor beavatod a másik szülődet is.
2008. szept. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el nekik, azt is hogy fontos neked a jelentése, ha nem valami rossz dolog akkor talán nem akadnak annyira ki. Elzavarni csak nem fognak, hiszen még 18 sem vagy. Meg ha normálisan viselkedsz, segítesz otthon, jól tanulsz akkor egy szavuk nem lehet. Egy tetkótól nem leszel más ember, se rosszabb se jobb, nem tudom miért olyan nagy probléma ez néhány szülőnek.
2008. szept. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!