Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvárható, hogy megértse egy...

Elvárható, hogy megértse egy 12-13 éves kiskamasz, hogy rá már kevesebb pénz jut, mivel kistesvére született?

Figyelt kérdés
Ez alatt azt értem, hogy ne legyenek extra igényei pl öltözködést, zsebpénzt illetően, stb.
2016. márc. 7. 15:38
 71/109 anonim ***** válasza:
27%
No látod, itt kezdődik a nevelés kérdése: fb-n akarok villogni a bali nyaralásos fotókkal, vagy teszem a dolgom, tanulok, hiszen a lehetőséget megkaptam, és én is úgy élek majd, hogy az másoknak is hasznára legyen, ne csak az anyáméktól kapott házamat tudjam felmutatni egyedüli értékként 50 éves koromra.
2016. márc. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/109 anonim ***** válasza:
76%
#71... nem a bali nyaralásról van szó, ezt te is tudod... hanem pl. arról, hogy szerencsétlen gyereknek az első felvételijére kellene készülni, amin már vaskosan múlhat az életpálya - mert ez a velejéig átkozott teljesítményelvű izé* ugye már középiskolába is felvételiztet (és erről se a gyerek tehet) - de nem tud, mert banyucikácskája önhatalmúlag, minden egyeztetés nélkül babikát vállalt - és hát pontosan tudjuk, hogy egy csecsemő még felnőtt emberek kapcsolatát is meg szokta viselni... ugye? Hogy és kitől fogja pl. a gyerek ezt a hátrányt valaha is visszakapni?
2016. márc. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/109 anonim ***** válasza:
25%

67%-os, tedd vissza a gepszijat nyugodtan, az "én" szót akarhany e-vel írod, nem lesz nagyobb a véleményed nyomatéka. Tekintélyre szükség van, felelős, dönteni képes szülőkre is, és bizony, a gyerek helyett ok döntenek sok mindenben, ez igy helyes. Jo esetben szepen megtanítják neki, fokozatosan, mi a felelősség. A mindent a gyerekre hagyni hozzáállás nagyon karos.

Egyebkent tényleg nem terek magamhoz, pl. 62-es válaszátol sem, aki szerint ha mindkét szülő meghalna (de kedves, es milyen nagy ra az esély!), akkor a nagyobb testvért hogy romba döntené hogy a kisebbre vigyázni kell. Istenem, mondd, hogy sértett tini a valaszolo. Es ok oktatnak ki az onzetlensegrol.

Ha ket ev van a gyerekek kozott, akkor könnyebb a szülők halálát átvészelni vagy a tesommal lenni? Vagy tényleg egykéké a világ? Avagy magyarázzátok már el a szitut: szeretnétek még egy gyereket a párotokkal. Hogyan tovább? Odamentek a nagyobbhoz, megkerditek a véleményét, mire ő: jaj, nem akarom, mert kevesebb zsebpenzem lesz. Erre ti: jo, akkor nincs teso. Es boldogan felnevelitek az önzetlen gyermeket?

(Mindenesetre ezt a linket elmentem, igen tanulságos.)

2016. márc. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/109 anonim ***** válasza:
71%

Meg fogja érteni, de a tesójában jó darabig csak az élete tönkretevőjét fogja látni, semmi mást. Ti nem értitek majd, miért olyan vele, amilyen, aztán már késő lesz.

Miért kell úgy gyermeket vállalni, ha csak az első rovására lehet nevelni a másodikat?

2016. márc. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/109 anonim ***** válasza:
2016. márc. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/109 anonim ***** válasza:
42%

#73, már megint félreértetted eszerint, az "ééééén" az ilyen szülők erősen túlméretezett egójára vonatkozott... És hát persze, szükség van tekintélyre - de CSAK OLYAN tekintélyre, amit az illető kiérdemelt, pl a viselkedésével. Az egy baromi nagy tévhit, hogy attól, mert valaki összehozott egy utódot, már jár neki a tekintély... azt bizony ki kell érdemelni.

(egyébként ahogy nézem, a #62-t se sikerült megértened - ezt meg abból gondolom, hogy ugye arra én is reagáltam... nem, nem a nagyobbik gyereket döntené romba, hanem a nagyobbik a kisebbiket... pedzed? Ha még mindig nem, akkor segítek:

[link] )

Az utolsó példázatod meg csak azt bizonyítja, hogy nem vagy kompromisszum-képes, vagy életedben nem beszéltél még meg senkivel semmi komoly dolgot. Mert különben tudnád, hogy ilyenkor a cél a mindenkinek a legmegfelelőbb kompromisszum megkeresése... még akkor is, ha ez általában nem 5 perc, de még csak nem is egy beszélgetés... miért, szerinted a két szülő közt általában így megy, és még véletlenül se úgym hogy az egyik most szeretne, a másik majd 3 év múlva, és megbeszélik?

2016. márc. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/109 A kérdező kommentje:

Nahát, nem számitottam ennyi válaszra.

Kicsit kifejthettem volna jobban a kérdésben a részleteket. Nem élünk mélyszegénységben, van mindig itthon ennivaló, illetve a rezsi is mindig ki van fizetve. A nyagyobbik fiamnak eddig sem voltak nagy igényei, viszont most nemet kell mondanom neki egy-egy új ruhadarabra, vagy édességre is. Többnyire a rokonoktól kap ruhákat, amik teljesen újszerűek.

Látszólag megérti, csak nem szeretném, hogy ez majd visszaüssön idővel.

2016. márc. 8. 06:31
 78/109 anonim ***** válasza:
58%

76-os, hű, de ismersz, mennyi mindent tudsz rólam, es meg tobb mindent adsz a szamba, amit nem mondtam, de nem baj, felhagyok a küzdelemmel, mert van az a szitu, amikor már semmi értelme, mert ha a szavak sehogy nem segítenek, akkor nagy baj van.

Léptem. Megyek vissza zsarnokoskodni az életbe. 😂

2016. márc. 8. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/109 anonim ***** válasza:
65%
#78, én azért azt nem tartom olyan nagy bajnak, ha az emberek véleménye különbözik bizonyos dolgokról...
2016. márc. 8. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/109 anonim ***** válasza:
75%
[link] ;)
2016. márc. 8. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!