Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 70 ezer forint gyerektartás...

70 ezer forint gyerektartás egy hónapra soknak számít?

Figyelt kérdés
2016. okt. 31. 22:51
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
47%

17, nem a felügyeletről van szó, hanem arról, hogy nemcsak pénzzel lehet a gyereket eltartani. Aki szerint a nevelő szülőnek fillérre pontosan annyit kell fizetni, mint a tartásra kötelezettnek, aszerint az a munka, amit havi 25 napban végez az egyik szülő, pont annyi, mint a másik szülő 2 hétvégéje.


Pont ezért vannak egyes pasiknak jó nagy pofája, hogy eltartja a nőt gyed/ gyes alatt, holott nem tartja el, csak máshogy járulnak hozzá a családi kasszához, mondjuk nem kell fizetni a közös gyerek bébiszitterét 24/7-ben ;)

2016. nov. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
84%

110ezer ft-ot kapok egy 11 éves kislány után.

A nagyobb kiadásokat (tábor, orvos, különórák, ajándékok) próbáljuk közösen fizetni.

Mi elváltunk, de erröl nem a gyerek tehet, szeretnénk ha ugyanugy folyna tovább az élete, mint eddig.

2016. nov. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
64%

Nekünk közös megegyezéssel havi 50.000 Ft.-ot kapok, egy gyermekem van.

Nem annyira sok az havi 70.000 Ft., hogy ebből drámázni kelljen.

Tudom mennyibe került a lányomnak az iskolakezdés most első osztályban....Szóval sem nem sok, sen kevés.

2016. nov. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 A legböszmébb Feri ***** válasza:
82%

Nem tudom, miért divat itt a gyakorin azt hinni, hogy a gyerek havi 30 napon át kenyéren és vízen él...

70 kiló semmiképpen nem számít soknak. Persze, lehet gyereket nevelni fillérekből is, meg meg lehet élni 47 ezerből is. Kérdés, élet-e az olyan élet?

2016. nov. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem sok a 70 ezer a gyereknevelés költségeihez képest, különösen, ha a szülő nem csak két napra előre képes gondolkodni. Ahhoz, hogy jó lehetőségekkel induljon az önálló életbe, taníttatni is kell, legalább egy lakáskasszát vagy egyéb kezdőtőkét biztosítani, ha lakást nem is tud neki venni a szülő. Kaja, osztálypénz, sport, ruházkodás, különórák, nyelvtanulás, szórakozás (könyv, színház, mozi, nagyobbacskánál bulik, beülések valahová barátokkal), rezsi ráeső része alapból felemészt kb. ennyit, és akkor még nincs félretéve neki semmi, és nem nyaralt sehol. Nyilván ha kevés a jövedelem, akkor nem lehet ezt mind elvárni.

Nagy tévedés, hogy a gyereket nevelő szülőnek is ugyanennyit mellé kell tenni, a törvény és a gyakorlat szerint is ő természetben teljesíti a tartási kötelezettségét. Egyedülálló szülőnek sokkal korlátozottabbak a lehetőségei a munkában és a szabadideje eltöltésében is, mint annak, aki minden második hétvégén viszi el a gyereket, de még ez sem kötelező számára.

2016. nov. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
54%

Mennyibe kerül a bébiszitter napi 24 órában? Havi 25 nap?


Csak mert az szülő, aki neveli a kölköt pont ennyit ad a tartásba



Oké, akkor ebből vonjuk ki a napi 8 órát, mikor iskolában-óvodában van, vonjuk ki azokat a napokat mikor apukánál vagy nagyszülőknél van, meg azt is mikor épp a barátaival tölti az időt, hisz ezekre az alkalmakra nem kellene a bébiszitter. Így kijön havi 45 ezerre.

2016. nov. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
100%

Egy bébiszitter itt vidéken 800Ft/órától kezdődik.

Hogy a francba lett neked 45ezer?

Amúgy:

Ha jól tudom, az egyik szülő pénzben, a másik ellátásban tesz hozzá a gyermekneveléshez.

Hogyan váltod pénzre mondjuk a kalici fertőzést, mikor egész éjjel fent kell lenni a gyerekkel?

Egy kisbaba piszlicsáré költségen fut, de egy kamasz gyerek simán elvisz havi hetvenet.

Most a 15 éves húgom, kontra két éves lányomat alapul véve.

Itt volt nálunk hétvégén és lesápadtam mennyit bír illetve kell ennie: növésben van és sportol (úszás és tánc). Ráadásul a nyár elején vett ruhákat kinőtte már mindkettő, és míg egy full ruhatár a kicsinek megvan 20ezerből, addig egy kamasznak az egy csizma és egy kabát.

Persze ilyenkor jön az, hogy a kaját nem "illik" felszámolni, pedig az az egyik legnagyobb költség.

2016. nov. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
37%
Igen értem én hogy egy kamasz elvisz 70 ezret. Anyuka 35 apuka 35. Nehogy már minden költséget az apával akarjatok fizettetni. A ti eltartásotok nem kéne még pluszba esetleg? Apuks is ugyan úgy tud hányós gyereket ápolni, csak anyucik szeretnek mártírkodni, hogy mindent nekik kell csinálni. Jó hogy már fizetést nem akartok érte. Meg nektek jár a családi, jobb esetben a nő dolgozik is...
2016. nov. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
Szerintem nem sok, en egy gyerek utan kapok 15 ezret. Ugy vagyok vele, hogy orulok, hogy ennyit fizet. Sajnos megtehetne buntetlenul, hogy nem fizet, mert nincs bejelentett munkaja es semmi nincs a neven.
2016. nov. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
91%

Havi 100at kapok 2 gyerekre. Az apa ennyit ajánlott, elfogadtam és a bíróság jóvá hagyta.


Amíg együtt éltünk, a szüneteket, betegségeket feleztük, tudtam túlórázni, plusz munkát vállalni. Így most kevesebb a bevételem, mint korábban, amit az exem is elismer.

És igen, én éjszakázom, ülök a kórházban a röntgenre várva, engem hívnak el a munkából ha lázasak, én könyörgöm rájuk a csizmát a papucs helyett stb. Tudom, ezt sok nő házasságban is egyedül csinálja, de számomra és az exem számára az a normális, ha a két szülő osztozik a feladatokban. Most technikailag nem tudja megtenni, így anyagilag járul hozzá jobban az eltartásukhoz.


És igen, járnak különórákra is. Nem azért, mert milyen szemét vagyok, hanem mert élvezik és/vagy úgy gondoljuk, hogy később hasznukra válik.

2016. nov. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!