Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 70 ezer forint gyerektartás...

70 ezer forint gyerektartás egy hónapra soknak számít?

Figyelt kérdés
2016. okt. 31. 22:51
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
28: igen, apuka is tud hányós gyereket ápolni, csak őt nem tudja kiírni a gyerekorvos táppénzre válás után. Szóval vagy kiíratja magát a saját háziorvosával (ami táppénzcsalás) vagy elmegy szabadságra. Nem éri meg.
2016. nov. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
67%
28-as, ez nagyon jó duma, én viszont örömmel olvasnék itt olyan apukától hozzászólást, aki válás után egyedül neveli a gyereke(i)t. Erre elég kicsi az esély, mert annyira azért nem kapálóznak a férfiak azért, hogy hozzájuk kerüljenek a gyerekek, holott ugyanakkora esélyük van nekik is rá, mint a feleségeknek. Na, vajon miért van ez?
2016. nov. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
0%
""véletlen"" gyerekre?
2016. nov. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
80%

"én viszont örömmel olvasnék itt olyan apukától hozzászólást, aki válás után egyedül neveli a gyereke(i)t. Erre elég kicsi az esély, mert annyira azért nem kapálóznak a férfiak azért, hogy hozzájuk kerüljenek a gyerekek"


Speciel minket pl. egyedül nevelt apukánk a válás után, és anyu összesen két alkalommal utalt 5-5 ezer forint gyerektartást kettőnkre. Egyszer meg a kezünkbe adott kb. ugyanekkora összeget. Ezt tizenévek alatt kell érteni.


Ilyen is van.

2016. nov. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy van, uttsó, de nem ez az általános eset.:-) Mindenesetre kíváncsi lennék rá, apukád szerint vajon sok-e MOST 70 ezer a gyerektartásra. Ha ennek megfelelő összeget kapott volna édesanyádtól, vajon magára költi, vagy rátok, mt gondolsz? Ő legalább értené, miről van szó, ellentétben a 28-assal.
2016. nov. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
Ha 75 ezer az apuka fizetése, akkor sok. Ha 300 ezer, akkor nem.
2016. nov. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

28as!

A szövegem azon részét nem sikerült felfognod, hogy az egyik szülő természetben tesz hozzá.

Az együttélő szülő bőven hozzátesz 70ezret is.

Lakhatást, ételt, tiszta ruhát biztosít.

Ez neked mennyibe kerül havonta?

Ha minden hónapban van rá 70ezred, mennyi ideig élnél meg egyedül?

2016. nov. 2. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

Azt mondanám, ahhoz képest, amit az átlag anyuka kap, sok. Viszont én olyan hűűűű, de magas összegnek nem tartom. Kezdjük ott, hogy sztem nem KELL a gyereket nevelő félnek annyit hozzátenni... jó, nyilván ne zérót tegyen hozzá, de ha már 70-hez 50-et hozzátesz, az pont kiegyenlíti azt, amit ő időben, energiában odatesz. Átlag esetben ugye intézi a gyerek ügyeit, szülőire jár, hozza-viszi a gyereket mindenhova, nem mindig tudja megválogatni pont emiatt, hogy milyen munkát vállaljon el.


Havi 70 az sztem az élhetési, lakhatási viszonyokat nézve korrekt. Ha beleszámoljuk, hogy bizony sokszor ebből megy a gyógyszer, fogszabályzó, erdei iskola, osztálykirándulás, beiskolázás (és most csak olyanokat mondtam, amit ünnepre nem lehet kapni a sürgősség vagy a dolog természete miatt). Engem az zavarna, ha e felett még kuncsorogna a gyereknevelő fél, hogy jaj, Józsi/Kati, fizesd már még pluszban a beiskolázást is. Persze nyilván, ha vészhelyzet van (gyerek beteg, és műtétre kell, vagy az összes pénz elment csőtörés javítására), azt megértem.

2016. nov. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

38. vagyok


Azt nem tettem hozzá, hogy nyilván ha apuka minimálbért keres, akkor ezt nem lehet elvárni.

2016. nov. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim válasza:
48%
Sajnos nagy igazság van abban amit 28-as írt. Láttam volt aki írta hogy nem nagyon kapálóznak a férfiak a gyerekért a bíróságon, ha nem így lenne, akkor meg nyilván az lenne a baj. Meg ők lennének a tetük. Minket a válás után a bíróság apunak ítélt és mindenki furán nézett/néz... Bonyolult, de azért én azt gondolom és szerintem nagyon sok válás után lévő szülő is úgy gondolja, hogy az anyánál a gyermek helye, hacsak nincs valamilyen akadálya... Szerintem ezért nem "kapálóznak" a férfiak a válásnál a gyermekért... De ha azt néznénk hogy apánál marad a gyerek, és nekünk kéne ezt kifizetni, akkor meg nyilván fel lennénk háborodva, azért valljuk be...
2016. nov. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!