Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párommal a össze költözes...

Párommal a össze költözes előtt állunk. A kérdés az, hogy neki van egy gyereke és ilyenkor a rezsi és aki ezzel jár felesbe vagy 3fele korrekt mert a lány nem kereső képes de kinek mi a helyes ebbe a helyzetben?

Figyelt kérdés

Párommal a össze költözes előtt állunk pár hónap után mert ugye lakva ismered meg a másikat. A kérdés az, hogy neki van egy gyereke és ilyenkor a rezsi és aki ezzel jár felesbe vagy 3fele korrekt mert a lány nem kereső képes de kinek mi a helyes ebbe a helyzetben?

Tehát az anyja álja a gyereke részét vagy mivel vele fogok élni és így ismertem meg így az is közös költség?

Nekem is van gyerekem de az az anyjával van tehát nem velünk s azt én támogatom is.


2016. nov. 10. 17:49
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
45%
Számomra teljesen egyértelmű, hogy hagyományos családi felállás esetén közös a kassza, de a mozaikcsaládok esetében logikusabbnak tartom a külön kasszát. Persze elvileg akkor is dönthet közös kassza mellett a pár, de ha nem, akkor nem feltétlenül a felezés az igazságos. Ha már külön kasszán vagytok, akkor igenis neki a rezsi kétharmadát kellene fizetni, neked pedig a harmadát. Már miért ne lenne több a fűtés 3 emberre, mint kettőre? Eleve nagyobb lakás kell. Az meg, hogy a férfi lánya is odamegy néha, pont annyit jelent, mint a nő bármilyen vendége, pl. a szülei. Vele nem számolnék. Ő nem él ott életvitelszerűen.
2016. nov. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
62%
21-es: mozaikcsalád ide vagy oda, hidd el ilyen emberrel nem akarnál együtt élni, én már csak tudom. Halál komolyan mondom, hogy szabályosan ordított velem amikor fürödni merészeltem a saját lakásomban mert hogy ő fizeti a rezsi felét. Ez volt az utolsó csepp a pohárban, az a pont, amikor kidobtam :) Nem arról van szó hogy minden vagyonát-pénzét rakja a közösbe de a REZSIRŐL beszélünk jesszumpepi. Nálunk is pontosan igy indult...
2016. nov. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:

Nem fillereskedem szerencsére eddig se néztem mit veszek és mennyit!

Itt a lényeg az ő gyereke aki mivel bulizik stb tehat van kiadás de azt én nem szívesen támogatom mivel van nekem is gyerekem ahova tudom adni!

Az közösköltség más kérdés okes.

2016. nov. 10. 19:30
 24/39 anonim ***** válasza:
90%

21-es, gondolom, a lakás már adott, ahol együtt élnének, arról ugyanis nem esett szó, hogy közös kecót akarnak venni. (Jót mosolyognék, ha kiderül, hogy kedves kérdezőnk költözik a barátnőjéhez.) Innentől kezdve a rezsi szempontjából tökmindegy, ott lakik-e a lány is.

Kérdező, úgy is meg lehet egyezni, hogy az árvaellátás (havi 35 ezer körül van most) a lányé, abból bulizhat, vehet sminkcuccokat, egyebeket, ti meg közös kaszán vagytok. Halkan kérdezem: neked nincs semmilyen hobbid, extra igényed, esetleg haverokkal nem mszkálsz el időnként? Nem fizetsz tartásdíjat a jövedelmedből a saját gyerekednek? Mert erre a barátnőd is mondhatja, hogy ő nem akar erre áldozni a pénzéből. Gondolom, ő sem minimálbéren van, ha eddig is tudta finanszírozni a lányát.

2016. nov. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
40%
Az mindegy, hogy adott-e a lakás, vagy nagyobba költöznek. A te logikád szerint, akkor ha a pasi költözik a nőhöz ugyanannyi marad a fűtési költség, mint korábban, tehát a pasinak nem kell beszállni a fűtésszámlába. Nem hülyeség? Dehogynem. Ha hárman laknak, akkor a rezsi egyharmadát kell fizetni a kérdezőnek, függetlenül attól, hogy milyen lakásban élnek és ki hol lakott eddig.
2016. nov. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
47%
Egyébként meg többek között azért is szerencsésebb a külön kassza a mozaik családnál, hogy az új nő ne szólhasson bele a gyerektartás kérdésbe.
2016. nov. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
44%
A gyerekkel kapcsolatos dolgokat fizeti az anyja. A rezsi kaja,meg közös.
2016. nov. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
60%

"A te logikád szerint, akkor ha a pasi költözik a nőhöz ugyanannyi marad a fűtési költség, mint korábban, tehát a pasinak nem kell beszállni a fűtésszámlába."


Nem. Az én logikám szerint vagy közös kassza van, vagy üzleti elszámolás. Utóbbi esetben a keresőképes lakók felezik a fenntartási költségeket, minden egyebet ki-ki alapon fizetnek. (Szinte látom a családi bevásárlást, ahogy két külön kosárral állnak a pénztárnál.:D) Ha már ezen is problémázik a kérdező, hogy a gyerek miatt (akiről tudott) nagyobb lakásban kell élni, akkor tényleg ne költözzenek össze. Ugyanezzel az erővel a nő is problémázhatna a tartásdíjon, ami, ugyebár, a pasi saját gyereke miatti jövedelemkiesés.

2016. nov. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
68%

A férjem előző házasságából van egy gyereke, aki velünk él. Közös kassza van. Amikor ajándékot veszünk, egyforma összegben kap mind a 3 gyerek. Nem vonom le azt az összeget, amit az anyja költ a gyerekre.


Ha nem keresőképes, akkor nincs is miből beleadnia.... Majd ha keresőképes lesz, akkor adhat bele ő is. Addig nem. Nem is tudom, hogy gondoltad....


Szerintem amint összeköltözik 2 ember, közös kassza. Nincs enyém-tiéd.

2016. nov. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
21%

Ez a sok elvált, gyerekes nő nagyon szeretne téged meggyőzni arról, hogy neked ugyanolyan kötelességeid vannak a lánnyal szemben, mint az anyjának!


Hát ez nem így van! Főleg, hogy neked is van gyereked!

Azt tanácsolják, hogy legyen közös kassza, aztán, ha akarsz egy fagyit venni a saját gyerekednek, akkor kérj a mostani párodtól rá pénzt!

Na ebből lennének ám viták!


Én úgy tartanám igazságosnak, ha te is és párod is adnátok a közösbe pl.100-100 ezer forintot. Abból kell kigazdálkodni a rezsit és az étkezést.

A lány többi kiadását fedezze az anyja!

Azért mert összeköltözöl az anyjával, az nem jelenti azt, hogy ezután ugyanannyit vagy köteles az ő lányára is költeni, mint a sajátodra!

Mindenki nevelje és pénzelje a saját gyerekét!

2016. nov. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!