Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párommal a össze költözes...

Párommal a össze költözes előtt állunk. A kérdés az, hogy neki van egy gyereke és ilyenkor a rezsi és aki ezzel jár felesbe vagy 3fele korrekt mert a lány nem kereső képes de kinek mi a helyes ebbe a helyzetben?

Figyelt kérdés

Párommal a össze költözes előtt állunk pár hónap után mert ugye lakva ismered meg a másikat. A kérdés az, hogy neki van egy gyereke és ilyenkor a rezsi és aki ezzel jár felesbe vagy 3fele korrekt mert a lány nem kereső képes de kinek mi a helyes ebbe a helyzetben?

Tehát az anyja álja a gyereke részét vagy mivel vele fogok élni és így ismertem meg így az is közös költség?

Nekem is van gyerekem de az az anyjával van tehát nem velünk s azt én támogatom is.


2016. nov. 10. 17:49
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
91%

A logikus megoldás itt az lenne, hogy:

nagyon banális számokkal:

100 ezres keresetnél te beadsz 50et a közösbe, asszony is bead 50et, ezekből meg a lakbér, rezsi, kaja. nyilván hármótoknak ( az asszonyt a gyerekével együtt "vállaltad", gondolom, tudtad, hogy van gyereke, amikor összejöttetek. basszus, ne sajnáld már tőle a fűtést, meg a kaját..)


Ami nálatok marad 50-50 ezerből meg megy a saját+ a saját gyerek támogatása. (bulika, sminkcucc stb..)



Szvsz az a legjobb, ha a közös, "alapszükségleteket" egyenlően elosztja a 2 fél , a "luxust" pedig mindenki fizeti a saját gyerekének.


Sosem gondoltam volna, hogy valaki a párja gyerekével a kaját, meleg vizet, alvóhelyet satöbbi. elszámoltatná.

Hogy a frászban akarsz így családot az asszonnyal?

2016. nov. 11. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
86%

Felfogtad Kérdező, hogy mi itt a problémánk többeknek a gondolkodásmódoddal?

Ha közös életre készülsz valakivel, az azt jelenti, hogy számítani lehet előre nem látható dolgokra is, amit meg kell oldanotok.

Mi van, ha TE lebetegszel, vagy elveszíted a munkahelyed?

Mi van, ha ez a pároddal történik?

Mi van, ha közös gyereketek születik?

Mi van, ha közös gyereketek születik és az beteg?

Mi van, ha leszakad a plafon, van jön egy csőrepedés?

Mi van a házimunkával? Azt ki végzi? Azt is forintosítjátok? Mert közlöm veled, hogy egy bejárónő alaphangon nettó egyezer Ft-os órabérért dolgozik!

Az együttélés, olyan mint egy házasság, papír nélkül.

Ha valamelyikőtök kiesik valamiért a munkából és nem lesz jövedelme, akkor a másikaz utcára teszi?... akár halálos betegen?

Ezeket gondold át nagyon komoly formában, mert az együttélés egy felelősségvállalás is a másikért, ami elsősorban erkölcsi és érzelmi kérdés, köze nincs az anyagiakhoz.

Ameddig te filléres és száraz könyvelést akarsz vezetni a kapcsolatotokról "Tartozik" és "Követel" oldallal, addig ne költözz össze senkivel, mert nem szereted feltételek nélkül és így semmi értelme sz egésznek.

2016. nov. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
31%

Csak tedd fel a kérdést magadnak: A saját gyerekedtől elkérnéd a pénzt?


És már válaszoltál is a saját kérdésedre.

2016. nov. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
76%

a rezsit szerintem felezni kéne közted és a párod között.

az érthető,hogyha nem akarsz a gyerek iskolai költségébe,ruháztatásába,telefonvásárlásába stb beszállni pár hónap ismerettség után.

de a számlákat illene felesben fizetni.

a plusz egy fő egyébként tényleg elenyésző. mint ahogy írta valaki,hogy az internetet , a tvt, a szemétdíjat stb ugyanúgy be kell fizetni,hogy valaki egyedül lakik,vagy ha 10-en laknak is..

esetleg a villany,gáz,víz amit a plusz egy fő ténylegesen meg tud emelni. de nem hiszem,hogy olyan nagy mértékben,hogy megérné miatta a vita a pároddal

2016. nov. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
85%

az ilyen kapcsolatok amúgy nem szoktak jól végződni.van több ismerősöm is, aki a párja gyerekétől 5 forintot is sajnált, annyit sem költött volna rá.

ezt nyilván a gyerek és a másik fél is látja és ha van eszük dobbantanak mellőled.

tényleg nem mondom,hogy költsd az összes fizetésed a gyerekére, de ha ennyire ki akarod centizni,hogy csak a rezsi harmadát fizeted,akkor szerintem rossz úton jársz

2016. nov. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 A kérdező kommentje:
Annyira kilett forgatva már az egész hogy az hihetetlen. Nem sajnálom semmi ilyenről szó se volt. Részemről ennyi volt a téma.
2016. nov. 12. 07:49
 37/39 anonim ***** válasza:
64%
Mi úgy költöztünk össze, hogy a gyermekem a hónap felében nálunk van, de a rezsit felezzük
2017. jún. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
64%
jaa és ahogy mások is írták, a gyerek költségeit én fedezem: játék, suli stb. és nem is várom el, hogy abba beleadjon
2017. jún. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 NagyDomB válasza:
83%
Ez az igazi rezsicsökkentés. Szedj fel valakit, aki egyedül neveli a gyermekét, majd, miután összebútoroztatok, dörgöld az orra alá a csekkeket. Talpig macsó.
2019. ápr. 13. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!