Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mennyi ideig spóroltatok,...

Ti mennyi ideig spóroltatok, hogy összejöjjön a szükséges pénz az esküvőtökre, lakodalmatokra?

Figyelt kérdés
Ilyenkor ki fizeti a lakodalom költségeit? A vőlegény és a menyasszony fele-fele arányban fizeti ki a költségeket? Mennyi ideig kellene spórolni egy 200 fős lakodalomhoz? Szülők, nagyszülők anyagi támogatását max. mekkora összegig engedélyezitek, hogy ők fizessenek valamennyit?

2016. nov. 12. 21:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
35%
Hamar összejött a pénz. Egyik este kirámoltunk egy trafikot
2016. nov. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
55%

Nincs ezekre bevett szabály, családonként, szokásonként, tájegységenként és még ezer tényező függvényeként változik.

Mi kértük a szüleinket, hogy saját erőből oldhassuk meg, amit ránk/nekünk szánnak azt adják oda ajándékként a menyasszonytáncban.


Átlagárakat írok mindenhova, mindegyiken lehet spórolni, ahogyan többet is rá lehet szánni mindegyikre. Nem mindenen érdemes spórolni, mi pl a fotóson nem spóroltunk, tudom, hogy van már 60-ért is (ahogy videós is), de a jobbak 150-180-300 között dolgoznak.

Jegygyűrű: az acél 9ezer ft/pár, az arany 80tól van zaciban, átlag ára 150-200/pár.

Menyasszonyi ruha: akár bérlés, akár varratás, 150-200 az átlag. Ha szerencséd van, akár 40ezerből is kihozhatod, de ahhoz sok dolog kell és rosszul is elsülhet.

Menyecske ruha: 10-60ezer, attól függően, hogy mit szeretnél.

Öltöny:70-150ezer az átlag.

Cipők: 10-10ezer

Ékszer: 10-15ezer

Alsónemű:5-20ezer

Fodrász:5-20ezer

Sminkes:4-12ezer

Körmös: 3-10ezer

Meghívók:80-500ft/db

Vőfély/ceremoniamester: 30-200ezer

Zenekar: 150-300ezer

DJ: 80-150ezer

Étterem/vacsoraterem: A legtöbb helyen nincs terembérlés, amiket én ismerek és mégis van, az 150-250 ezer

Lagzi kaja: 10-12ezer/fő, ha szerencséd van, ebben már benne lehet az üdítő és a piák rövidek nélkül (sör, bor, pezsgő)

Sütik: a sós nem drága, nekünk 5ezer ft volt, 10-15 dkg/fővel számolj, édes sütit nem tudom, mert mi a rokonokkal süttettünk és az étterem beengedte.

Hazasságkötő terem: hétköznap munkaidőben nincs díja, azon kívül minden hely válogatja, pezsgőt és díszítési díjat kérnek, kb 7-15 ezer, de falunk van, ahol ez sincs. A helyszínre kiszállás viszont drága lehet, azt települése/kerülete válogatja, 15-300ezer. A kopeaszi gátra a hivatalos anyakönyvvezető 2éve 170et mondott.

Sokan ezért hivatali időben bemennek, ingyen aláírnak, aztán hivatásos szertartásvezetővel van a rokonok előtt ünnepélyes szimbolikus szertartás. Az 50ezer körül szokott lenni, akkor is jó, ha valaki fél, hogy a hivatalból kiküldött anyakönyvvezető milyen szertartást fog tartani.

Templom, pap: Katolikusoknál egyházadó 5évre visszamenőleg, ha nem fizettétek eddig, ugyanez a tanúitoknak+asszem 35ezer. Nem emlékszem pontosan.

Dekoració: Saját kezűleg 40-50ezer, egy átlag dokoros ár 150nél kezdődik (az már jó), de sok hely ad alap dekort, ha nincs extra kívánság azaz teljesen megúszható.

Köszönőajándék: 30-500ft/db

Kérdés még, hogy szállást és koszorúslányruhát ti intéztek-e.

Mindig jöhetnek olyan költségek, amikre nem számítasz, pl fizetsz tánctanárnak, h segítsen felkészülni, vagy a hely kér hangosítási díjat és persze minden van, amit el tudsz képzelni. Ha rám hallgatsz nem mindent akarsz, csak azt ami számodra fontos, arra viszont többet áldozol.


Sok boldogságot!

2016. nov. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
66%
#2-es vagyok: Nekünk 74 főre 1,8M Ft-ra jött ki, kb. két év alatt gyűjtöttük össze ezt a pénzt, a befolyt összeg pedig kicsit pluszos volt.
2016. nov. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
59%
mi úgy fizettük, hogy mindenki a saját részét, tehát a saját vendégeit. volt eleve félretett pénzünk, így nem spóroltunk rá külön, abból fizettük.
2016. nov. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
10%
Budapest melyik országban található?
2016. nov. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
74%
Mi mindenen spóroltunk, amin csak lehetett, így is 1.000.000 Ft körül lett a végén. A szülők egyik részről sem tudtak segíteni. Én az eladott örökségemből álltam kicsit több mint a felét, a férjem a spórolt pénzéből a másik felét. Számítottunk arra, hogy szegény a rokonság, plusz pont sikerült ugyanabból a családból másnak is megházasodni, így nem számíthattunk arra, hogy majd a nászajándékból visszajön az ára. Egyébként 300.000 Ft jött vissza, mi direkt pénzt kértünk, bár így is volt aki inkább valami fölösleges dolgát adta nekünk a készletéből. Ezzel se lett volna baj, ha nem kérdez rá előtte, hogy mit kérünk. Nekem nem él már se anyám, se nagyapám, komplett háztartást örököltem, semmi szükségem nem volt se étkészletre (azóta se tudom hova rakni), se jénai edényre, de ez nem mindenkit zavart. Azzal se lett volna baj, hogy a szülők nem tudtak beszállni, de hogy anyósom kierőszakolta, hogy vőfélyes, felszolgálós, zenekaros lagzi legyen ahelyett, ahogy én terveztem (egy egyszerű beszélgetős, állófogadásos lagzi), így a költségek szépen az egekbe emelkedtek. Egyébként van egy pont, amikor már jobban megéri 200 fős lagzit csinálni, mint 70 főset (nekünk 70-en voltak), mert az igazi nagy kiadások a zenekar, vőfély, felszolgálók, onnan kezdve minél több családot hívsz meg, annál valószínűbb hogy a nászajándék fedezni fogja akár a lagzi egész költségét is, már ha pénzt kértek. Mi menyasszonytáncot nem csináltunk, mivel nászajándékként pénzt kértünk. Akkor szép élmény volt az egész, utólag már nagyon megbántam az anyagiak miatt, hogy volt egy esküvőnk.
2016. nov. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
66%
Kb. 1,2 millió volt a költség 30 főre, de mi mindenből extrább, minőségibb dolgot vettünk, így nem teljesen mérvadó. Fele-fele arányban mi fizettük, és kb. fél évig spóroltunk rá. A nászajándékpénz 2,4 millió volt.
2016. nov. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
45%
Semennyit. Itt-ott kellett nemi eloleg, de a tobbseget felenk utolag fizetik, altalaban az ajandekpenzbol. Es ha nem szorod 2 kezzel az az osszeg mindenre eleg, sot tobbnyire 2-4 ezer euro megmarad, de nem ritka a nagyobb osszeg sem.
2016. nov. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
64%
Nem tartottunk lakodalmat., pedig lett volna rá pénzünk, ha nagyon akartuk volna. Nem ettől függ a házasság sikere. e semmiképpen nem "spóroltunk" volna erre, ha nincs rá felesleges pénzünk.
2016. nov. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
86%

szerintem az eleg fura , ha a par kulon sporol erre, mert nekem az a normalis, ha kozos kasszan vannak, es egyutt gazdalkodjak ki az eskuvo arat. ( esetleg a szulok bevonasaval)

nalunk mi fizettuk a koltsegeket, ( arat nem irok, de nem mervado, mert nem mo-n volt) de sok ismerosomeknel a menyasszony / volegeny csaladja allja az egeszet.

2016. nov. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!