Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mennyi ideig spóroltatok,...

Ti mennyi ideig spóroltatok, hogy összejöjjön a szükséges pénz az esküvőtökre, lakodalmatokra?

Figyelt kérdés
Ilyenkor ki fizeti a lakodalom költségeit? A vőlegény és a menyasszony fele-fele arányban fizeti ki a költségeket? Mennyi ideig kellene spórolni egy 200 fős lakodalomhoz? Szülők, nagyszülők anyagi támogatását max. mekkora összegig engedélyezitek, hogy ők fizessenek valamennyit?

2016. nov. 12. 21:26
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
27%

nem sporoltunk, volt félre tett pénzunk.

egyébként 10-en voltunk és kb. 800 ezer-be kerult. nászajándékot senkitol se kértunk, fogadtunk el..pláne nem pénzt. én ezt nagyon furcsállom, mikor valaki a vendegek "ajándékábol" fizeti ki az eskuvot..és pontosan kiszámoljak, kiadas-bevétel formajaban. szerintem ez undorito. bár tudom, hogy Magyarorszagon javarészt ezért házadosnak ossze az emberek és hivnak meg ismeretlen ismerosoket is, hogy minel tobb pénz befolyjon.

2016. nov. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
49%

9es, ott a pont. Rongyrázás. Ha már spórolni kell, nem a kisujjadból dobod ki a szükséges lóvét, akkor inkább spórolj olyanra, ami a nehezen összekuporgatott pénzből többet csinál (valami bizniszre), vagy költsd olyanra, ami nem egy egynapos történés. Szép dolog lehet egy esküvő, lagzi annak, aki vágyik rá, de vannak fontosabb dolgok is. Például nem spórolnék a kaján, vagy a hobbimon egy esküvő miatt. De ha lenne rá ténylegesen fölösleges pénzem (tehát ott áll a vadi új Bömös a 200 nm-es, jacuzzi-s, mindenapjaf@$zás ház előtt, és már hányingerem van, ha homárra és kaviárra nézek, stb), akkor azt mondanám uccu neki. De egy átlag magyar párnak, cirka 150e Ft/fő/hó nettó fizuval fontosabb dolgok is vannak, amikre költeni illetve félretenni kell.

Várhatóan megköveznek, de így gondolom.

2016. nov. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
55%
Amúgy a #2-es válaszomat mégis mi a frászért pontoztátok le ennyire? :D
2016. nov. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
70%

Tényleg elég lökött dolog évekig mindent megvonni magadtól, hogy aztán egy este rongyrázás lehessen.

Pláne, hogy eddig az összes nagy lakodalmat tartó ismerősünk elvált :D

Mi semennyit nem spóroltunk :) Fogtuk a két tanút, bedöcögtünk szépen az anyakönyvvezetőhöz, és összeházasodtunk.

UTána beültünk a srácokkal étterembe, majd a kedvenc bárunkba, mert miért ne.

Így még a szokásos féléves siklóernyőzésre is futotta.

Azóta is mind a négyen emlegetjük azt aza estét, és a házasságunk kárára sem ment, sőt :) 10 éve vagyunk házasok, sógornőnek a milliós esküvővel 4 év jutott, meg egy apa nélkül felnőtt gyerek.

Elég furcsa az értékrendje az embereknek.

2016. nov. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
25%
Nem volt nagy feszkó, eladtuk némi fölös anyagot meg a Kalast, a csajom meg pár éjszaka alatt megkereste a maradékot.
2016. nov. 13. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
53%

"Kb. 1,2 millió volt a költség 30 főre, de mi mindenből extrább, minőségibb dolgot vettünk, így nem teljesen mérvadó. Fele-fele arányban mi fizettük, és kb. fél évig spóroltunk rá. A nászajándékpénz 2,4 millió volt."


Ez vagy kamu vagy kőgazdag baráti körötök van. Fejenként 85ezret adott mindenki. Bár ha kivonom anyut-aput akkor ez még jobban megugrik.

2016. nov. 13. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
50%
5 éves volt vidéki, falusi lagzink. 100 fős úgy 1,2 millióba került. A kaja részét teljesen apám fizette, az volt 800 körül, ha jól emlékszem. Ruháinkat mi vettük fizetésből. Vőfélyt, virágost, zenekart minden egyebet mi fizettünk. Nem tartottam rongyrázásnak a lagzinkat. Egyszerű volt, de jóé sikerült buli volt. Nekem szép emlék mindenképpen. Nászajándékba pénzt kértünk és kb 1 millió jött be. Nem spóroltunk rá semennyit.
2016. nov. 13. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
68%
Nekünk volt már félretett pénzünk, mielőtt belevágtunk, ráadásul a lánykérés és az esküvő között volt majdnem 8 hónap, így nem egyszerre kellett mindent kifizetni, hanem ahogyan esett. Ruhát vettem bérlés helyett (nem vágytam hatalmas anyagcsodákra, ráadásul az egyszerűbb, de nagyon szép darabok már kb 50 ezer körüli összegekért voltak megvásárolhatók, a vadonatúj modellek meg 120-ért voltak bérelhetőek...inkább vettem egyet, néha jó ránézni, ahogy a szekrényben áll), olyan ékszert vettem, amit tudtam,hogy tudok majd később is használni (gyögy-ezüst) a szülinapi ajándék pénzemből, szép fehér alkalmi cipőm volt, és persze, csak azt hívtuk meg, akit lényegesnek tartottunk, így összesen nem voltunk 30-an. Egy jó hangulatú körasztalos korai vacsora volt, szállást senki sem kért, direkt úgy szerveztük, hogy aki haza akar menni még aznap, az haza tudjon, aki szeretne szállást,annak meg foglaltunk volna (egy hotel különtermében volt a belvárosban, a házasságkötő-teremtől 3 percre). A páromnak a ruhája volt nagyon fontos,ő varratta az övét :D az drága volt így, volt vagy 300ezer. A gyűrűkre költöttünk még viszonylag sokat, tartós darabnak szántuk, így nem azon akartunk spórolni, az is több volt,mint 250 ezer a végén. Nekünk ennyi volt a fontos, az már nem, hogy hajnalig tivornyázzanak, amikor már este 9-kor azt se tudod, hogy miért vagy ott, csak piálsz és dajdajozol...Azt bárki bárhol bármelyik szombat esti bulin megcsinálhatja, nem kell hozzá kiöltözni, meg esküvőzni. Így mindennel együtt kb. másfél millió volt, de bőven visszajött, pedig senkitől sem kértünk semmit. Úgy tartottuk, hogy magunkért csináljuk, és tényleg csak azokat hívtuk meg, akiket akkor is örömmel vendégül látnánk, ha semmit nem hoznak, max jelképes dolgot. Barátoktól kifejezetten kértem, hogy ne pénzeljenek, nem méltó egy barátsághoz, hogy azt kelljen számolgatni, hogy mennyi az annyi, amennyit illik adni...Én ettől viszolyogtam. Komplett háztartásunk volt már akkor is. Rokonoktól utazásra kaptunk egy csomó pénzt, mert tudják, hogy nagyon szeretünk menni. Magába az esküvőbe senkitől nem fogadtunk el semmit, így biztosítottuk azt, hogy mindenki meghívottként legyen ott, ne szervezőként, igényekkel.
2016. nov. 13. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
72%
Még nem esküdtem, de max. egy fél évet lennék hajlandó spórolni rá. A szülőktől 1-1 tétel fedezését fogadnám el. Valamennyi spórolt pénzem szokott lenni, de a vésztartalékhoz nem nyúlnék. Aztán kiderülne, meddig ér a takaró...
2016. nov. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
71%
Nem igazán értem, hogy mi értelme van az ilyen nagy esküvöknek, föleg ha évekig spórolni kell rá.... Mi csak 2 tanut hivtunk, és csodálatos esküvőnk volt! :-)
2016. nov. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!