Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Világ életemben slamposan...

Világ életemben slamposan kellet öltözködnöm, kinéznem. Mit tegyek? 17/L

Figyelt kérdés

Nagyon régóta érdekel, hogy szépen is ki tudjak nézni, de a szüleimet ez egyáltalán nem érdekli. Két darab farmerom van, abból is az egyik fekete és minden ráragad. Kb. 3 pulóverem, de ebből az egyiknek ki van szakadva az ujja. Bugyijaim 5-6 darab mamabugyi. A télikabátom 4 éve megvan és több helyen kiszakadt már, de összevarrtuk. Szeretnék már ujjat. Egy cipőm van, 5 éves. A hajam borzasztó igénytelen, mert nincs pénzem fodrászra.

Annyira utálom, hogy lehajtott fejjel szégyenkezve kell járnom. A szüleimnek van pénzze, havi 400.000 Ft a keresetük összesen, de nem érdekli őket. Ők is slamposak és jól érzik magukat így, eljrnak egy ruhában 3-4 napot is. Évente kétszer, ha megyünk vásárolni, de akkor se engednek semmit. Szoktam mutatni anyának képeket a neten, de azt hiszi 2 pólóval elvagyok és nem engedi. Kb. 7 éve arról álmodozom, hogy jobb lesz vagy kicsit normálisabban nézhetek ki, de nem. Pénzt nem kapok ilyen dolgokra. Amúgy nem vagyok csúnya vagy igénytelen, de ez sokat ront az önbecsülésemen. Legszívesebben ki sem lépnék az utcára sem.


2016. nov. 24. 22:30
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
77%

Moziba elegendek? Barataiddal ide oda?

Szerintem probaj beszelni veluk. Es kezd apro dolgokkal. Mond hogy pl a hadaban(vagy akarhol) lesz kiarusitas.. es csak 1000 Ft ot adjanak. Anyuddal sosem jarsz a varosban? Valami olcso boltba vidd el hatha nem lesz soher. Kajat ki veszi? Elmehetnel te bevasarolni, vagy ha egyutt mentek mondd meg hogy te szeretnel ezt es ezt...

2016. nov. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim válasza:
5%
nem baj az
2016. nov. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
29%
Te csúszva-mászva közlekedsz, hogy minden ruhád több helyen szakadt? Én a kabátom hetedik éve hordom, és bár bőven futna újat venni, egyszerűen nincs rá okom, mert semmi baja, még csak nem is kopott, senki meg nem mondaná, hogy nem vadonatúj... mi a csudát csinálsz te a ruháiddal? Netán újabb tinihiszti, barokkos túlzás ez a "rongyokban járatnak a gonosz szüleim, brühühű"... Hadd találjam ki, az anyukád fekete-fehér foltos bundában jár, ugye? :D
2016. nov. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy vidéki vagyok és egy órát kell utazni a kivárosba. Pest nagyon messze van tőlünk. Itt nincs Háda vagy ilyesmi.

A pulóverem balesetben szakadt ki, a kabát, pedig rossz minőségű és sokat volt használva.

2016. nov. 24. 23:11
 15/50 Metionin ***** válasza:
80%
Az teljesen oké, hogy fogszabályzóra gyűjtesz, elvégre ez fontosabb, mint a ruha. Nem tudom, hogy hetente mennyit dolgozol, de ha havonta 1 azaz egy darab plusz munkanapot bevállalsz, az plusz 5 ezer januártól és abból simán vehetsz több cuccot a hádából. Jön a téli szünet, nem kell suliba menni, akkor ha ledolgozol pár napot egymás után, kijön a pénz pár pólóra és nadrágra, bugyira és a fogszabira félretett pénzhez nem kell nyúlni.
2016. nov. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 Metionin ***** válasza:
65%
Ja, a hádát csak példának írtam, biztosan felétek is van jó turi, nézz körül. Vagy vannak eladós oldalak facen, ott is sokszor pár 100 ft-ért árulnak ruhát. Ha minden szakad, a családsegítőhöz is be lehet nézni, adnak le ruhát és ingyen elviheted.
2016. nov. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
49%

Am ez erdekes. En nagy szegenysegben nottem fel. Tudom kerdezot ez nem vigasztalja.

Sosem erdekrlt ennyire ez a dolog. Neha kaptam ismerosoktol ruhakat. Esetleg kerdezd meg a csaladsegitot. Vedonot...


Nekem is 2 nadragom volt, es pl 3 bugyim. Mindem este kimostam masnapra. A 3 bol is egyet meghagytam. Az volt az orvoshoz menos.. es azt vettem fel ha rudtam hogy le kell vetkozni pl orvosnal.

Szoval aztan felnottem. Dolgozom... ferjnel vagyok.. van ruham. 4 nadrag. Sok polo es felso. 2 kabat. (Egy oszi egy teli ) persze kinek mi a sok es a keves.

Ha szegenyseg miatt nincs az erthetobb mint a nagy kereset mellett nincs.

Jah 16 evesen kezdtem dolgozni. Az elso fizetesembol vettem egy uj cipot. A tobbit meg a szuleimnek adtam. Ez volt az elso uzletben vett cipom. 4ezer forint volt akkor. Kb mint most 10 ezer.

2016. nov. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
30%
Ha valóban nagyon szeretnél új ruhákat akkor menj el diákmunkára. Többen is írták már, de gyanítom nem rajongsz az ötletért. Pedig ilyen esetben ez a megoldás
2016. nov. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
57%
szeritnem mutasd meg a szüleidnek ezt amit kiírtál talán elgondolkoznak rajta
2016. nov. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
74%
En is hasonlo cipoben jarok. Anyam nagyon jol keres, igaz o nem igenytelen, hetente vesz maganak ruhat, en meg november eleje ota fel vagyok fazva mert egy tavaszi tornacipot hordok, ha esik ha fuj.
2016. nov. 25. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!