Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Világ életemben slamposan...

Világ életemben slamposan kellet öltözködnöm, kinéznem. Mit tegyek? 17/L

Figyelt kérdés

Nagyon régóta érdekel, hogy szépen is ki tudjak nézni, de a szüleimet ez egyáltalán nem érdekli. Két darab farmerom van, abból is az egyik fekete és minden ráragad. Kb. 3 pulóverem, de ebből az egyiknek ki van szakadva az ujja. Bugyijaim 5-6 darab mamabugyi. A télikabátom 4 éve megvan és több helyen kiszakadt már, de összevarrtuk. Szeretnék már ujjat. Egy cipőm van, 5 éves. A hajam borzasztó igénytelen, mert nincs pénzem fodrászra.

Annyira utálom, hogy lehajtott fejjel szégyenkezve kell járnom. A szüleimnek van pénzze, havi 400.000 Ft a keresetük összesen, de nem érdekli őket. Ők is slamposak és jól érzik magukat így, eljrnak egy ruhában 3-4 napot is. Évente kétszer, ha megyünk vásárolni, de akkor se engednek semmit. Szoktam mutatni anyának képeket a neten, de azt hiszi 2 pólóval elvagyok és nem engedi. Kb. 7 éve arról álmodozom, hogy jobb lesz vagy kicsit normálisabban nézhetek ki, de nem. Pénzt nem kapok ilyen dolgokra. Amúgy nem vagyok csúnya vagy igénytelen, de ez sokat ront az önbecsülésemen. Legszívesebben ki sem lépnék az utcára sem.


2016. nov. 24. 22:30
1 2 3 4 5
 41/50 A kérdező kommentje:

XS, S a méretem

Igazából egy csomó hülyeségre van pénzük és lekötik stb. Nem azért, de én először megvenném a szükséges dolgokat és utána kötném le.

Nincs hitelük, "csak" a számlák és az ennivaló.

2016. nov. 27. 21:16
 42/50 anonim ***** válasza:
74%
S-es ruhát tudnék adni egyet kettőt, de hol laksz?
2016. nov. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is Xs, S a meretem. Irj privat uzenetet. Karira en is adok fel par dolgot.
2016. nov. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 laura7575 válasza:
74%
Szia, ne a jófogásra rakj fel cuccokat, hanem akkor már inkább a gardrobcsere.hu-ra, ott cserélni is lehet, ha neked megtetszik valami, felajánlhatod érte az egyik ruhádat. Sokkal fiatalosabb oldal, több fiatal lány használja, mint a jófogást.
2016. nov. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 Metionin ***** válasza:
100%
Én is XS méretet hordok, lehet hogy nálam is akad valami, amit odaadhatok. Meg tudnád írni, hogy hol laksz?
2016. nov. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
0%
Mondanám, hozzám költözhetsz. Arra még nem gondoltál, hogy a pasidhoz költözz?
2016. nov. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
46%
Na nem kellenek a felajánlott ruhák???
2016. dec. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
15%

Kiváncsiságból miért kellett nullára deglarálni a válaszomat? Konkrétan a szülei nem hagynak neki lehetőséget, hogy normális ruhákba járjon. Nem is értem, hogy lehet ennyire nem normális valaki, igénytelen, hogy két ruhába járnak össz-vissz egész életükben.

És még el is várják a gyereküktől, hogy ugyan olyan gusztustalan élet módot éljen.

Normálisan megkérdeztem, hogy miért nem költözik a pasijához, mert ha mellette dolgozna, akkor ott már nem lenne senki aki beleszóljon az életébe és azt venne magának amit akar. Nem értem a logikátokat, hogy a válaszom miért volt teljesen haszontalan? Szerintetek ha el is tudtok neki küldeni ruhákat, majd a szülei nyugodt szívvel hagyni fogják, hogy hordja azokat? Szerintem úgy felgyújtanák őket ahogy van, mert tuti úgy viselkednének, hogy milyen gusztustalan már más gönceit használni és nem hagynák hogy hordja.De gondolom így nincs is neki normális párkapcsolata, hisz ha semmit nem kap meg, se dezodort, semmit, gondolom így egy pasi se tűrné meg maga mellett sokáig. Mert a mindennapi mosakodás sem egyenlő a normális higénéiával, ha nincs mellé valami, ami segít, hogy ne izzadj.

2016. dec. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:

Szia,

van valami változás?

Esetleg fogadtál el ruhákat valakitől?

(Én - sajnos - kb. 3 éve ajándékoztam el kb. fél köbméter (nem elírás) S-es ruhát, mikor rájöttem, h. többé nem fogok már 36-os méretet hordani... :(

Nagyjából megértem a helyzeted, mi is elég rosszul éltünk gyerek korunkban (mondjuk a rendezettség, a személyes higiénia megvolt). Nem rendelkeztünk valami sok ruhával. Annyi azért mindig volt, amennyi nagyon szükséges, és azokat is szépen karban tartotta az anyukám. Szóval szépen járatott minket - kivéve, h. 1-2 számmal nagyobbat vett. Ill. kis település lévén nem volt valami nagy választék - sem üzletekből, sem a bennük lévő árucikkből.

Sokszor többen az osztályból - pl. így télen - ugyanolyan csizmát v. kabátot hordtunk.

2017. febr. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:

A testi higiéniát ne hanyagold, ha teheted, mindig rendesen tisztálkodj, bármennyire is mondják, h. pl.: "spórolni kell a meleg vízzel", stb.

Egyébként mire lenne (használati tárgyak, ruhák, kozmetikumok közül) szükséged?

2017. febr. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!