Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jobban szereted a párodat...

Jobban szereted a párodat (férj-feleség) vagy még mindig inkább szerelmes vagy? Melyik fontosabb szerinted?

Figyelt kérdés

Mi majdnem 3 éve vagyunk együtt a párommal, és bár még nem lakunk együtt úgy igazán (hetente-kéthetente 3-4 napot lakunk együtt) és még nagyon fiatalok vagyunk (huszon-eleje) mégis inkább azt a mély szeretetet érzem iránta, mintsem azt az óriási nagy szerelmet. Persze vannak napok amikor "szerelmesebb" kedvemben vagyok, amikor minden rózsaszín, de erősebb bennem az a dolog, hogy ő életem párja akivel le szeretném élni az életem. Szeretem és boldog vagyok mert szeretné, hogy a felesége legyek.

tudom, hogy vannak hibái, de elfogadom....tudom, hogy vannak rossz napjai és úgy elfogadom. Nincsenek rózsaszín felhők, nem vagyok "elszállva" minden nap, de örömmel ölelem magamhoz, örömmel dőlök a vállára, boldogság, ha vele lehetek, de "nem úgy" mint amikor szerelmes szerelmes az ember...fuh...lehet kicsit rosszul fogalmaztam, de szerintem aki hasonlót érez, az érti mire gondolok. Szerintem ez a fajta szerelem(?) hosszú távon tartósabb...legalábbis így gondolom. Szerintetek, szerelem vs szeretet?


2010. máj. 2. 18:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Mi 5 éve vagyunk együtt, abból 1 éve házasok. Ahogy olvastam soraid, úgy éreztem, mintha én írtam volna.

Nálunk sem lángol mindennap a szerelem, de szeretjük egymást. Ez természetes dolog, hiszen nem lehet mindig "ezer fokon égni". De sokszor vannak napok, amikor egész nap nagyon szerelmesek vagyunk. Néha pedig egy kis veszekedés is belefér.

Szerintem a szeretet a legfontosabb, de szükség van arra is, hogy néha fellobbanjon a láng.

Nos, nekem ez a véleményem.

2010. máj. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy hogy értelmezed a szerelem fogalmát. Szerintem nem az ún. rózsaszín köd a szerelem, csak manapság divatos a szerelmet ezzel az eléggé felszínes és gyorsan múló érzéssel azonosítani, az csak nemi vágy, semmi több. Az igazi szerelem az, amit te is leírtál, és kell hozzá, hogy ismerd a másikat és az összetartozás érzése is. Sokan azt mondják, a szerelem 2 évig tart a hormonok miatt. Én azt mondom, hogy az igazi szerelem 2 év után kezdődik, és független a hormonoktól.


29/n

2010. máj. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

18: 47

:) érdekes, én is így vélem:D veszekedésből meg nekünk is jut néha, általában hülyeségen, puffogással-durrogással egybekötve, majd bocsánatkéréssel és hatalmas öleléssel fűszerezve:)

2010. máj. 2. 18:51
 4/16 A kérdező kommentje:

18:47 ebben az értelemben igen, teljesen más a szerelem:D

a szerelmet talán én arra értettem amire Te, a nemi vágyra, a nem látom másik rossz tulajdonságát, nem veszekszünk, mindig megyünk a másik után "eszetlenül"...

Pl vannak barátaim-ismerőseim akik így élnek mint fentebb leírtam és azt mondják szerelmesek...hát lehet, hogy a mély szeretet amiről írok az valóban a szerelem?!:)

2010. máj. 2. 18:54
 5/16 A kérdező kommentje:
első 18:46 nak:)
2010. máj. 2. 18:54
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
A szerelemből kötött házasságom 15 évig tartott. A szeretetteli már 35 éve jól működik.
2010. máj. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
:):D ennek örvendek:) gratulálok:)
2010. máj. 2. 19:03
 8/16 anonim ***** válasza:

szerintem mikor már átmegy "szeretetbe" a szerelem, ami azt is jelenti hogy a szerelem elmúlik, valamelyest a kapcsolat is laposodik. Főleg ha még fiatalok vagytok, mert ha egy 10 éves kapcsiban ez bekövetkezik és jól megértitek egymást az más, de egy relatív rövid kapcsolatnál ismeretségénél.

Viszont ha ezt mindketten így érzitek jónak és működőnek, akkor semmi gond nincs, de ha az egyikőtök még a lángolásra, izgalmakra vágyik, az előbb-utóbb ki fog lépni ebből. Főleg ha ilyen fiatalok vagytok.

persze van esélye, hogy nem, de én nagyobb esélyt szavazok arra, hogy ez nem szeretetbe átmenés, hanem ellaposodás.

2010. máj. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Én már nem vagyok fiatal. Két házasságon túl, voltak lángoló nagy szerelmeim. Most két éve vagyok együtt a párommal, akiért soha nem lángoltatam, viszont annyira mély szeretetet érzek iránta, mint még soha senkiért sem. Vele szeretném leélni az életemet. Két év alatt még igazi vita sem volt köztünk. Most vagyok a legboldogabb életem során, és nem a nagy szerelmekben.

52/N

2010. máj. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

19:16

Nem, egyikünk sem fog kilépni, határozott terveink vannak a jövővel. Annyira szeretem, hogy szerintem senki mást a földön nem ennyire...bármit megadnék az öleléséért, hogy mindennap mellette ébredhessek...az apró örömökért amiket szerez nekem és amiket adhatok neki.

Részéről is a mély szeretet van, részemről is, ezt nem mondanám ellaposodásnak. Laposodás, ha vannak, éldegélnek az emberek egymás mellett a langyos vízben...de két szerető ember révén nem hinném, hogy ez a helyzet:)

De köszi a véleményedet, erre is kíváncsi voltam!

2010. máj. 2. 20:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!