Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, ti mit tennétek egy...

Szülők, ti mit tennétek egy ilyen helyzetben? Képes lennél az életedet is kockáztatni?

Figyelt kérdés

A gyerekeddel egy befagyott vízfelületen tartózkodtok, és a gyereked alatt beszakadna a jég, elmerül a vízben és a jég alá kerülne. Nincs a közelben senki, és mobiltelefon se lenne nálad, hogy segítséget tudj kérni. Talán nem életszerű, de tegyük fel hogy csak magadra számíthatsz.


- Sokkot kapnék, nem mernék/nem tudnék cselekedni


- Mindenképp megpróbálnám kimenteni, ha kell akkor a jég alá vetem magam, hogy őt kihozzam


- Nem tudom


2016. dec. 18. 17:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
2.
2016. dec. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%
Azert sokkot kapni nem olyan tervezett dolog hogy valaki ezt válassza tudatosan.
2016. dec. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%

Biztos, hogy utána ugranék, bár sokra nem mennénk vele, mert nem tudok úszni.

Ösztönösen tenném.

2016. dec. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
96%
Most azt mondanám hogy utána ugranék. De alapból nem viszem olyan helyre ahol beszakadhat alatta a jég, főleg nem úgy, hogy nem ismeri az alapvető szabályokat(pl ha reped a jég vágja hasra magát hogy minél nagyobb felületen osztódjon el a súlya, és úgy induljon kifelé)
2016. dec. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
91%
Kizárólag, hogy ilyen történjen, mivel nem megy egyikünk se jégre. Amúgy meg ösztönbol az ember ugrik a gyereke után, még akkor is, ha nem tud úszni és egyértelmű, hogy nem tudna segíteni. Minél kisebb a gyerek, annál nagyobb eséllyel ugrik a szülő
2016. dec. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
92%

Elviekben igen, utána ugranék.

Gyakorlatilag gondolj bele: én 80 kg vagyok, a gyerek 30, ill. 40. Valószínűtlen, hogy alatta fog beszakadni, és nem alattam.

Normális szülő csak akkor viszi jégre a gyereket, ha 200%, hogy elég vastag. Esetleg műjégpályára, pont azért, mert az való korcsolyázásra.


Szóval aki ész nélkül viszi a gyerekét vékony jégre, az lehet, hogy nem ugrik utána.

2016. dec. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
80%
Imádom a gyerekemet,de ha elmerült már akkor egészen biztosan nem segítenék rajta az utána ugrással.A jeges vízben mindketten meghalnánk,megfagynánk.Az más ha látszik belőle valamennyi,akkor odakúsznék és próbálnám menteni.Ha nem akkor faágat keresnék,azzal segítenék,már ha tudok.Betörném a jeget amilyen gyorsan lehet az esés helye körül.Megpróbálnék mindent az életemet is kockáztatva ez biztos.De nem az utána ugrást.
2016. dec. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Igen, a kérdés bizonyos szempontból nem életszerű ahogy írtam, de most nem annyira ezen van a hangsúly. Az is igaz, hogy a sokkos állapotot sem "választja" az ember, szóval az első verzió inkább úgy lenne, hogy valószínűleg a félelem és az ijedtség miatt nem tudnál cselekedni.
2016. dec. 18. 17:26
 9/19 anonim ***** válasza:
83%
7-es vagyok.Még annyit hogy vészhelyzetben nem helyes ösztönből cselekedni,az nem segít.Meg kell próbálni ésszel és gyorsan.És igen,ki lehet zárni az ösztönöket,ha muszáj.Ha szeretem a gyerekemet,meg tudom tenni,pontosan azért hogy esélyem legyen segíteni neki.
2016. dec. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
79%
Ilyen helyzetekben nem ésszerűen dönt az ember és sokan nyilván utána ugranának, de kizárt, hogy ki tudják menteni, jeges vízből, védőfelszerelés nélkül, én pl. úszni sem tudok. Tehát nem tudom melyiket választanám, az adott helyzet dönti el, jobb lett volna ha olyan példát írsz, amiben legalább egy kicsi esély van a mentésre.
2016. dec. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!