Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, ti mit tennétek egy...

Szülők, ti mit tennétek egy ilyen helyzetben? Képes lennél az életedet is kockáztatni?

Figyelt kérdés

A gyerekeddel egy befagyott vízfelületen tartózkodtok, és a gyereked alatt beszakadna a jég, elmerül a vízben és a jég alá kerülne. Nincs a közelben senki, és mobiltelefon se lenne nálad, hogy segítséget tudj kérni. Talán nem életszerű, de tegyük fel hogy csak magadra számíthatsz.


- Sokkot kapnék, nem mernék/nem tudnék cselekedni


- Mindenképp megpróbálnám kimenteni, ha kell akkor a jég alá vetem magam, hogy őt kihozzam


- Nem tudom


2016. dec. 18. 17:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
25%
Az, hogy sikerülne vagy sem nagyban függ a körülményektől és az illető kondiciójától. Ruhában egyébként nem tanácsos jéghideg vízben úszkálni, ruha nélkül van akik jól bírják: https://www.youtube.com/watch?v=KMdtV_8M0Gw
2016. dec. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
79%

Én nagyon félek a víztől, úgy értem a tótól. Inkább a mélysége miatt, a halaktól meg attól, hogy nem tudom mivan ott.

De ha a gyerekemről lenne szó ez egyáltalán nem kérdés.Egy percet se várnék, azonnal ugranék, csak hogy megmentsem.

2016. dec. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
79%
2. ez egyértelmű. Csak igazából az aggasztana, hogy ha én elmerülök és meghalok, akkor attól még nem biztos, hogy a gyerek meg is menekült.
2016. dec. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
74%

mivel van némi fizikai ismeretem rákúsznék a jégre terpeszben hogy minél nagyobb felületen feküdjek fel. s ha lehet ne szakadjon be. de ha nem látnám akkor nem tudom mit tennék, ha a jég alá megyek akkor se látnám.


a gyakorlat persze ilyen esetben az volt, hogy felhívtam a helyi rendőrséget, megmondtam hova akarunk menni a jégre, ők pedig azt mondták az nem felmért terület s megmondták hol van hivatalosan felmérve s hol ajánlják a korcsolyázást. hasonló hozzáállást javaslok másoknak s egy felejthetetlen jó emlék lesz nem pedig egy életet romba döntő tragédia. mert elég gyakran nem sikerül laikusnak a mentés a jég alól. ez is egy szakma amihez felszerelés is kell, nem a puszta kéz.

2016. dec. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
56%
Az a baj a beszakadassal, hogy ha utana ugrasz is es tegyuk fel nem sodrodik el es megtalalod a nyilast a jegen, max a gyereket tudod kitolni a vizbol, te nem tudnal kimaszni mert a vizes jeg nagyon csuszik. Ha pici a gyereked es nem tud kihuzni egy percen belul akkor mindenkepp meghalsz. Ezert halnak meg azok is akik egyedul szakadnak be, mert hiaba talaljak meg a kiutat, nem tudnak kimaszni. Viszont ez esetben legalabb a gyereked tuleli. Ha ez megtortenne velem es sikerulne kitolnom a vizbol es tudnam hogy o pici es nem tud segiteni kimasznom, raszolnek hogy szaladjon segitsegert. Igy legalabb nem latna meghalni. De remelem ilyesmi nem fog tortenni se velem, se masokkal, nagyon rossz erzes meg belegondolni is.
2017. jan. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
56%

az utána ugrással az a baj,hogy nem biztos hogy valódi segitséget tudnék nyujtani.az hogy ott fuldolok melette nem túl célra vezteő.

félig a vízbe hajolva probálnám kimenteni.végső esetben magam is alá merülnék,de elég 2séges siker.és ha még a gyereket sikerül is partra tenni akkor magamat is kikéne halászni...

ebből kifolyólag nem megyünk jégturázni.

2017. jan. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
73%
A legésszerűbb megoldás az lenne, hogy meztelenre vetkőzöl és utánaugrasz (feltéve ha tudsz úszni).
2017. febr. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
58%

Gyerekkoromban imádtam nagyszüleimnél a szénapadláson mászkálni. Onnan fentről át lehetett mászni egy kerti helyiségbe, ahová a kutyákat zártuk be ha vendég jött.

Az "átjárót" egy nagy ráccsal zártuk el, hogy a kutyák ne menjenek át a szénapadlásra. A rács nem volt rögzítve, csak ki volt támasztva, mellette egy akkora rés ahol átfértem.


Egy nap nagyszüleim elvitték a létrát, amivel a szénapadlásra lehet felmászni, ezért az átjáró irányából másztam fel. Ahogy másztam át, a rács egy kicsit megmozdult, én meg beszorultam.

A nyakamnál volt a rács, de nem ért hozzám, egyszerűen nem volt hely hogy visszahúzzam a fejemet. Egy ideig próbáltam szabadulni, de nem sikerült.


Ekkor kezdtem kiabálni.


Nagymamám hallotta meg, és rögtön szólt anyumnak, és ketten rohantak oda hozzám (plusz, sose voltam hangoskodó gyerek, "unalomból" pláne nem visítottam, szóval egyértelmű volt hogy valami gond van)


Nagymamám rögtön rohant volna a létráért, de anyum azt hitte hogy odaszorult a nyakam (ami nem szerencsés, ha nem jut oxigén az agyba annak komoly következményei vannak)


Anyum sose volt egy sportos alkat, de úgy termett rögtön mellettem, mint egy tigris. Szárnyakkal.

Gondolom "csak úgy" sose tudott volna feljutni oda.

2017. márc. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%
Ordibálnék neki, hogy tartson ki, utána meg elmennék a rendőrségre.
2017. márc. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!