Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy egyes...

Miért van az, hogy egyes családtagok és barátok teljesen természetesnek veszik ha ingyen vitetik haza meg ide-oda magukat?

Figyelt kérdés
Még csak fel sem ajánlják hogy beszállnak a benzinpénzbe ha megyünk valahova és elég drága dolog ám ez és nem is vagyunk egy gazdagok.Mondjuk én már szoltam volna,de a párom családjának nem merek szólni,mert megsértődés lenne belöle,pedig van olyan aki tele van pénzzel és rá sem hederít a dologra,pedig sokszor több tíz km-t is hurcolásztuk.
2008. okt. 22. 12:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

Ad1-Mielőtt mentek valahova,mondd el nekik h felezzétek,negyedeljétek.. a költségeket,mert neked sem ingyen adják a benzínt.

Szóval ahányan mentek,annyi felé!

Ad2-A párod családjának nem is neked,hanem neki kéne szólni!

2008. okt. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

Hát nem tudom, ha mi pl. Pestre megyünk koncertre, teljesen természetes, hogy a létszámnak megfelelően oszlik el a benzinpénz, akkor sem sértődik meg ezen senki, ha kőgazdag a sofőr.

El se fogadnám, hogy ingyen szállítgassanak! Örülök, hogy nem kell a hajnali vonatot kivárnom, hanem van, aki hazahoz!

Egyértelműen előre mondani kell, hogy ennyire és ennyire jött ki az egy főre eső benzinpénz.

Családban már ez neccesebb, mert lehet, ők meg viszonozzák mással, legalábbis ennek így kéne működnie. Mittudomén, segítenek a ház, lakás tatarozásában, adnak a gyümölcsöskertjükből gyümölcsöt, vigyáznak a gyerekre, ha van, akármi. Azért ezeket be kell számítani. De ha nincs ilyen jellegű kölcsönösség, szerintem is a Párodnak kell szólnia.

2008. okt. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%

Hmmm...azért az éremnek két oldala van...Pl ha megyek valahova ahova kell mennem, szivesen elviszem a havrt barátot családtagot. Hiszen én amúgy is mennék, és ha már megyek miért ne segithetnék rajta...persze azért legalább illemből meglehetne kérdezni hogy mennyi...

amúgy meg családtagoktól nem lenne pofám pénzt kérni, akkor sem ha megkérnek h vigyem el őket valahova, őersze rövidebb utak, és nem túl gyakran, szerintem ez valahogy természetes.

amúgy meg biztos ők is segitenek Nektek valahogy valamilyen formán, nem? Szerintem nem kell ennyire anyagias lenni...főleg családtagok között nem...

ha te meg teszel nekik valamit, tuti viszonozzák valahogy, nem a pénz az egyetlen lehetőség.

szerintem...

amúgy ha nem tetszik valami meg kell mondani, de szerintem senkinek sem fog jól esni...Üdv

2008. okt. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%
szerintem meg igazad van , egy darabig szivesen segit z ember, de akkor már gáz ha kihasználják, akár család, akár nem. ha mész valahova és ugyis utbaesik akkor mi ingyen elviszünk bárkit hisz ugyis mennénk és mindegy ketten vagy 4-en megyük,azonban ha külön megkérnek ( nálunk ez már rendszeres volt) szoktam mondani hogy szivesen elvinnénk de kevés a benzin a kocsiban, erre általában felajánlják hogy tankolnak bele annyit ami az ő utjukra elég. muszáj volt met nálunk is hetebte el kellett vinni őket külön valahová, igy már csak ha tényleg fontos akkor szólnak.
2008. okt. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%
2. vagyok - jó, most én se arra gondoltam, hogy fizettesse ki a haverjával, ha 5 utcával arrébbra hazaviszi, de a Kérdező több 10 kmről beszélt, ahová ő amúgy lehet nem is menne. A kölcsönös családi segítés figyelembevételét meg én is mondtam.
2008. okt. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
63%
Mert ennyit az ember a barátainak, családtagjainak szívességből is megtesz, és eszükbe sem jut, hogy ez nálad már "üzleti" kategória. Van egy elég nagy - neten összejött - társaságunk, akikkel időnként szervezünk programokat. A világ legtermészetesebb dolga, hogy akiknek autójuk van, azok elviszik azokat is, akiknek nincsen. Soha senkinek nem jutott eszébe a benzinköltségen szarakodni, pedig bulik után, éjszaka nem egyszer vidékre kell hazavinni embereket.
2008. okt. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%
Van aki megteheti hogy nagyvonalú, van akinek a kocsi csak a legszükségesebb utakra kell és nem hiányzik még a rokonság 10 km-eit is végigfurikázni, egyetértek, tisztázni kell velük, hogy ha neked nincs arra dolgod akkor fizessék ki a benzinedet (ezzel együtt az idődet is mert gondolom lenne más tennivalód is...) ha nem teszed meg akkor szépen rádszállnak és minden kis vacak bajuk miatt téged fognak rángatni mondván úgyis ingyen van. Vagy próbáld meg hogy ha épp kéne nekik a kocsi akkor ne érj rá, menj el otthonról, vagy kérdezd meg nem tudják-e másképp megoldani, ha azt mondják hogy nem akarnak buszt vagy vonatot fizetni akkor egyértelmű hogy téged néznek ingyentaxinak. Én mikor megvettem a kocsimat leszögeztem hogy ha valaki akar valamit akkor hozzám kell igazodnia, nem nekem hozzá, és majd ha ráérek akkor elviszem, de nem ingyen, mert nem vagyok szeretetszolgálat, és az addig lelkesen érdeklődő "barátok" hamar rájöttek hogy nem lett ingyentaxijuk attól hogy vettem kocsit. Kerestek más balekot.
2008. okt. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
67%
Férjem húga kb. havonta megkér engem hogy vigyem el ide-oda, volt hogy 50 km-re!!! Sosem kérdezte hogy mennyi, én nem mondtam hogy kérem a benyapénzt, bár ezek valóban ritka alkalmak, és ha netán együtt megyünk valahová, ő fizet és nem fogad el pénzt, emiatt egálnak tekintem a dolgot. De ha mindennapos lenne a dolog, úgy gondolom van benne annyi jóérzés hogy saját magától felajánlaná hogy belead a naftapénzbe. Ezt nem neked kellene mondani, hanem a másik félnek illene rákérdezni.
2008. okt. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
52%

Nekem eszembe se jutna pénzt elfogadni olyan útért, ahova egyébként is menem kell.

viszont, ha megkének, hogy mennyek ide vagy oda, rögtön hangosan kiszámolom a kilométert, és benzinköltsget,és közlöm, hogy ennyi meg ennyi. És így soha nincs utólagos félreértés

2008. okt. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
70%

Miert van hogy termeszetesnek veszik hogy ingyen viszitek oket?

Mert megengeditek nekik. Ez koszonheto SAJAT MAGADNAK es a FERJEDNEK!

2008. okt. 24. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!