Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy egyes...

Miért van az, hogy egyes családtagok és barátok teljesen természetesnek veszik ha ingyen vitetik haza meg ide-oda magukat?

Figyelt kérdés
Még csak fel sem ajánlják hogy beszállnak a benzinpénzbe ha megyünk valahova és elég drága dolog ám ez és nem is vagyunk egy gazdagok.Mondjuk én már szoltam volna,de a párom családjának nem merek szólni,mert megsértődés lenne belöle,pedig van olyan aki tele van pénzzel és rá sem hederít a dologra,pedig sokszor több tíz km-t is hurcolásztuk.
2008. okt. 22. 12:28
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a mennyiség dönti el a kérdést. Havi 1-2 alkalommal el lehet vinni őket ingyen, de ha gyakori a szállítgatás, meg kell ezt beszélni, nem szabad hagyni, h ingyentaxinak nézzenek. Minket is néztek annak, mondjuk anyagilag ez nem volt gond, de rengeteg időnk elment a szállítgatással, meg reggel korábban kellett miatta kelni, stb. Szóval elkezdtük leéépíteni a dolgot, szerencsére sikerült v :)
2008. okt. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
"A segítségeteket kérem. Az a helyzet, hogy bár szívesen elviszlek titeket, nekem ez ilyen és ilyen plusz költség, ami hiányozni fog a büdzsénkből. Fontos számunkra, hogy ezt átvállaljátok ilyen esetben, bizonyára megértitek." :)
2008. okt. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Igen, nekem is vannak ilyen pofátlan rokonaim, ismerőseim.

Néha megkérdezik, hogy mivel tartoznak, én meg mondom, hogy semmivel, erre ők köszönik és továbbállnak (OK, én vagyok a hülye :D).

Én, ha vitetem magam, odaadom a lét kérdezés nélkül és kész. Mert sokan udvariasságból nem fogadják el az útiköltséget.

2008. okt. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!