Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim sokszor veszekednek....

A szüleim sokszor veszekednek. Lehet elfognak válni?

Figyelt kérdés

2018. okt. 17. 06:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
32%

Nem lettem faképnél hagyva, én döntöttem így, mert szerelmes lettem, nem bàntam meg.


Akàrhogy is nézzük, ebbe egy gyerek nem szólhat bele akkor sem.

Attól mert elvàlnak a szülők, még mindkettő ugyanúgy szeretheti a gyereket.

És ez még mindig jobb, mint az àllandó veszekedés.

2018. okt. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
83%
#11-gyel teljesen egyetértek! A gyereknek az a legrosszabb, ha hallgatja a folytonos veszekedéseket, érzi a feszültséget a szülők között. Így nem lehet nyugodtan együtt élni. Sokkal jobb neki is, ha ugyan külön élnek a szülők, de legalább nyugodt környezetben. És a gyerek ettől még ugyanúgy szeretve és támogatva lesz(persze ha normális szülei vannak, nem olyan, aki lelép).
2018. okt. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Yoda m. ***** válasza:
0%

Bizony igaz, amit a legtöbben írtak.

Lehet, hogy igen, de lehet, hogy nem. Azt Te érzed a saját bőrödön, hogy mennyire van elmérgesedve a helyzet. Te talán jobban meg tudnád válaszolni a kérdésed. A lehetősége természetesen fennáll. De, mit foglalkozol Te ezzel? Ha úgy gondolod, hogy van közöd hozzájuk, hogy van "direkt" beleszólásod szüleid életébe, akkor tévedsz. Végtére is lenne, de azt úgy nevezném: indirekt. Éspedig...amit Te tehetsz az ügy érdekében az a következő:

Te magad változtatsz eddigi hozzáállásodon, s például, amikor veszekedni látod őket, nagy levegőt veszel, s közébük rombolsz irtó heves lendülettel, lehetőleg úgy, ahogyan még nem láttak Téged megnyilvánulni sosem... s jó hangosan elordítod magad... dühödten és ordítva (éppen akkor, amikor hirtelen megdöbbenésükben lefagy a szájukról a szó... - Idefigyeljetek Őseim! Hagyjátok már abba ezt az állandósult marakodást, kakaskodást de azonnal! Pont úgy viselkedtek, mint a játszótéren az alsó-tagozatos gyerekek, amikor összekapnak egy játékszeren. Nem veszitek észre, hogy mennyire undorító és fárasztó ez az acsarkodás? Hogy melyikőtöknek, kinek van igaza, nem tök mindegy? Curvára unom már hallgatni ezt... s szeretném, ha észre vennétek, hogy én is itt vagyok, létezem. Ha már én nem leszek köztetek, azt csináltok egymással, amit csak akartok! De, amíg én köztetek vagyok, addig legyetek már tekintettel rám is! -

Na, valami ilyesmire gondoltam. De, nem is az a fontos, hogy mit is rikácsolsz feléjük, az bármi hasonló lehet... hanem az, hogy észrevegyenek Téged... hogy már nem vagy egy kis csitri, egy kis "neveletlen" kölyök, aki mindent el kell tűrjön.

S, ha bármelyik szülőd is erre visszavágót fújna: - Na nézd csak a kis szaros... azt a neveletlen kölykét... - nos, akkor hangosan add értésére:

- Mi van? Még Te mondod, hogy neveletlen kölyök vagyok? Igen? - aztán rögtön tedd hozzá még,

- Pont Te mondod, hogy neveletlen, akinek a dolga, hogy megneveljen? Hát ezzel most magadat minősítetted !! Fel sem tűnik? -


Nos, szóval a lényeg az, hogy legyél velük szemben olyan, amilyen még sosem voltál eddig. Fog az menni, csak akarni kell.

Próbáld csak ki. S ne félj attól, hogy esetleg retorziót alkalmaznának veled szemben, még ha az fájdalommal járhat is. A lényeges, hogy megdöbbenjenek a reagálásodtól. Hogy észrevegyenek. Ez legyen a cél, ha fel akarod Őket ébreszteni...


Az ERŐ legyen Veled!

2018. okt. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Végre egy olyan komment amit vártam :))
2018. okt. 20. 07:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!