Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Igaza van a nagyapámnak?

Igaza van a nagyapámnak?

Figyelt kérdés
A mai fiatalokból (20-35 közöttiekből) önző, karrierista, teljesítménykényszeres reneszánsz embereket neveltek. Hajszolják a diplomákat, a nyelvvizsgákat, “az Isten pénze sem elég nekik”. Az idősek fejére tesznek, gyereket nem akarnak, kompromisszumokra képtelenek.
2021. júl. 21. 17:49
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
43%
Na jó, nem Vona, volna 🙃 9 voltam.
2021. júl. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
91%
Nettó 2-3száz ezerből te nem veszel soha sem kockaházat, de panelt sem, pláne megyeszékhelyen, vagy Budapesten, viszont munkalehetőségek meg jó iskolák itt vannak. A B2 meg az alapdiploma pont nem elég semmire, mert nálunk az alap diplomát kevés helyen fogadják el. Annál még egy szakma is jobb. Amúgy meg azért mert te nem akarsz több nyelven beszélni, jobb lenni abban amit csinálsz vagy nem vágysz külföldre, attól még ezek mind jó és normális dolgok.
2021. júl. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
#10 Innen fúj a szél akkor? Hogy most már nincs tekintélytisztelet?
2021. júl. 21. 18:26
 14/28 anonim ***** válasza:
94%
Tekintélytisztelet akkor van, ha valaki kivívja. Önmagában a kor nem ad telintélyt.
2021. júl. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
93%

Maximálisan igaza van! Bezzeg mi! Tanulhatnának tőlünk egy kis tisztességet, életrevalóságot, illemet ezek a mai kis nyikhajok.


Pityu bácsi, 94

2021. júl. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
91%

Azért az egyfajta szegénységi bizonyítvány ha valaki a falusi másfél szobás panelt tartja álomotthonnak és a nettó 200 ezret fizető mókuskerék munkahelyet az irodaház 8. emeletén álom melónak.


Ennél többet sajnos Magyarországon nagyon nehéz elérni, de ettől még aki szorgalmas próbálkozik. Műszaki területen mesterdiploma és egy felsőfokú nyelvvizsga jó kezdés ha ilyen céljaid vannak. Ha már tiszteletről beszélünk akkor inkább azokat a fiatalokat kéne tisztelni akik nem elégednek meg ezzel a balkáni szarral amit országunkban a nagybetűs életként próbálnak eladni.

2021. júl. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem igaza van. Később kifejtem miért, csak mindjárt indulnom kell haza a gyártósorról, verek az asszony alá vagy 3 gyereket.
2021. júl. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
88%

Sztem mindenki azt csinál amit akar.

Ha te csöves akarsz lenni 0 tudással mint a nagypapi akkor csináld azt.

Ha valaki az egész életében tanulni és dolgozni akar, de egy percet sem élni, akkor csinálja azt.

Én leszarom

Nem tudom miért érdekel ez ennyire más embereket

2021. júl. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
88%
Én azt gondolom, az idősek azért gondolják így, mert egyrészt mindenki arra az időszakra emlékszik vissza a legszívesebben, mikor fiatal volt. Másrészt kívülről ezt látja. De sajnos manapság ha bárennyire is jó, kényelmes életet akarsz, akkor nincs más megoldás. 250-300 nem olyan sok ám. Abból te nem veszel még egy kádár kockát, vagy egy panelt sem. Vagy max 30 évig kell gyűjtened. Sajna ilyen világot élünk. Viszont én azért azt gondolom meg lehet találni az egyensúlyt. Azért manapság az emberek 1000x többet utaznak, világot látnak, több mindent kipróbálnak, több hobbijuk van. Csak ez az, hogy ezt az öreg nem látja. De ez van, a világ mindig változik és az időseknél mindig be fog akadni a "bezzeg a mi időnkben" szöveg.
2021. júl. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem annyiban igaza van, hogy manapság a fiataloknak sokkal nagyobb az igényszintje.

Mindent akarunk egyszerre és azonnal, emiatt valóban nem elég a világ pénze sem.

Bár soha nem látott jólétben élünk, mégis "megélhetési gondokról" beszél mindenki. Ami így is van. A társadalom és bérek nem igazán tudták követni a technika fejlődését, emiatt problémás az "elvárt" szintet tartani.

Szerintem mindenkinek jót tenne, ha az emberek kissé tudatosabbak lennének, és inkább a mentális jólétre koncentrálnának.

2021. júl. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!