Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Igaza van a nagyapámnak?

Igaza van a nagyapámnak?

Figyelt kérdés
A mai fiatalokból (20-35 közöttiekből) önző, karrierista, teljesítménykényszeres reneszánsz embereket neveltek. Hajszolják a diplomákat, a nyelvvizsgákat, “az Isten pénze sem elég nekik”. Az idősek fejére tesznek, gyereket nem akarnak, kompromisszumokra képtelenek.
2021. júl. 21. 17:49
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
88%
Kissé savanyú a szőlő papánál, hogy nem kell már behódolni az öregeknek, meg nem kötelező őket körülugrálni. Evvan...
2021. júl. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
92%

"Bár soha nem látott jólétben élünk, mégis "megélhetési gondokról" beszél mindenki"


Kinek mi a jólét, ugyebár...


50 éve valóban nem volt se mobiltelefon, se külföldi repjegy tízezerért.


Viszont volt biztos munkahely, lehetett családilag építkezni és nem kellett a fél életeden át tanulni munka és család mellett, hogy alkalmazhatóna számíts.

2021. júl. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
94%
A nagyapád generációja a kapitalizmust választotta 30 évvel ezelőtt. Hagyhatták volna a picsába a rendszerváltást és minden lehetne olyan 'tökéletes' mint a kommunizmusban volt. Viszont ha az ember ki akar törni ebből a balkáni nyomorból akkor igenis küzdeni kell. Nem lehet már 6 általánossal utcaseprésből meg segédmunkából megélni
2021. júl. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
90%

"Hanem egy kényelmes (netto 250-300) fizetésről"

Ez az a pénz amit lassan megkeres egy gyári munkás és éppen ezért kb. semmire nem elég. De mondja nekem senki hogy ezzel a pénzzel meg lehet élni amikor lassan 500 Ft egy liter benzin. Még csak nem is a pesti lakásárakról beszélek, amikor kb. 10-szeresére nőttek pár év alatt. Körülbelül 30 év kigyűjteni ezzel a bérrel, nem beszélve az inflációról. Értem én hogy a fiataloknak minden azonnal kell, de felejtsük már el mi volt 40-50 évvel ezelőtt.


"Hogy ehhez bőven eleg egy B2es nyelvvizsga meg egy alapdiploma"

B2-es annyira alap már hogy lassan mindenkinek is van, az alapdiploma meg önmagában semmi ha nincs mögötte tudás. Sok esetben az csak egy beugró és jön az éles teszt. De a leírtak alapján sok fogalmad nem lehet az egészről.


Igen is kell, lakáshoz meg visszakanyarodva nyilván akkor lesz:

- ha örökölsz

- közel van "fazékhoz"(ismerős, családtag)

- szüleiddel élsz.

Ellenkező esetben egy mai fiatal jobban jár ha diploma után nézz is állást valamelyik nyugati országban ahol egy kezdő tanár nem 170 ezret keres...

2021. júl. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

"gyereket nem akarnak"..

elnézést nagypapa de mióta kötelező mindenkinek gyereket akarnia?

és ezért miért rosszabb mint bárki más.

van aki nem engedheti meg magának, van aki azért mert nem szeretne de senkit eddig még nem közeletnek erre.

2021. júl. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
Hogyhogy csak egy valaki írta hogy ők nevelték fel az ezt a generációt kinevelő embereket? Ügyesebben kellett volna csinálni és akkor most nem kéne szidni az ifjúságot!
2021. júl. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim válasza:
87%
Sok ember azt hiszi a korral hozzáértés, bölcsesség jár. Nagymamám 65 éve süti a karácsonyi diós/mákos kalácsot, és 65 éve sza*ul csinálja (tisztában is van vele, hogy a kaja csak melegében, frissen fogyasztható, de nem zavarja). Egyszer sütöttem egy tökéleteset, 17 évesen (fiú létemre) 2 napig friss, puha maradt, mert nem szemre csináltam meg zsírral, hanem ahogy azt a profi recept grammra pontosan megadta. Negatív kritikát csak a mamától meg a papától kaptam, mert okoskodtam az internet f*szságaival ahelyett, hogy megkérdeztem volna hogy csinálja a mama. Mókás karácsony volt, mit ne mondjak :D Szerintem ez a Generation gap magyarázza a panaszaikat. :D
2021. júl. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
" Bezzeg az én idömben "
2021. júl. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!