Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagyanyám állandóan a...

A nagyanyám állandóan a halálával próbál érzelmileg hatni rám, hogyan rázzam le?

Figyelt kérdés
Egy gonosz hárpia, aki állandóan irányítani akar, és érzelmileg hatni rám. Most ez az új, hogy állandóan az orrom alá dörgöli, hogy ő egyszer meg fog halni, és nyilvánvalóan azt akarja hogy rohadtul sajnáljam. Nem térek ki az egészségügyi állapotára, kigyógyult néhány komolyabb betegségből, de azóta most mondhatni pont annyira egészséges, amennyire egy ilyen korú ember egészséges lehet. Hogyan rázzam le ezzel a szöveggel, hogy ne jöjjek ki rosszul? Tudatosítani akarom benne, hogy már nem rángathat dróton, éppen ezért találta most ki ezt a technikát.

2021. okt. 24. 09:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
válaszolhatnád, hogy igen, mindenki meg fog halni, mama.Ha nincs szerencsém, lehet,hogy én hamarabb, mint te.
2021. okt. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt az anyám is csinálta, mígnem egyszer azt találtam visszaválaszolni, hogy rendben, akkor majd tisztességgel eltemetünk. Azonnal kiesett a zsarolós szerepéből, és többször nem húzta elő ezt a kártyát.
2021. okt. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A 2-es mondja jól, az én nagyszülőm is érzelmileg zsarolni próbált, ha szó szerint ilyeneket reagálsz rá, tényleg abbahagyja.
2021. okt. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Mikor megint elkezdi a jajmeghalok-témát, ülj le mellé, és mondd azt neki: - Látom, nagyon foglalkoztat a halál gondolata, ha gondolod, beszéljük meg, milyen temetést kívánsz, mi hangozzon el a búcsúztatódon satöbbi. Bele fog fagyni a szó, és többé nem hozza elő a témát, mert valójában retteg tőle.
2021. okt. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is mondtam olyat apámnak, ő volt ilyen, hogy : hozzam a kötelet, vagy megnézzük milyen urnák közül lehet választani? Azóta kussol róla.
2021. okt. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Amikor jön megint a halálával közöld nemes egyszerűséggel, hogy ez az élet rendje. Mindenki megfog halni 1x. Még te is.
2021. okt. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
"És milyen temetést szeretnél?"
2021. okt. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%

Keress egy közeli temetkezési vállalkozást, képet sírkőről meg urnáról és vigyél lapot is. Rakd le elé és mondd, hogy akkor mamikám beszéljük már át, hogy pontosan milyen temetést szeretnél. Én ilyen sírkőre gondoltam, de választottam urnát is, ha esetleg az tetszene jobban. Ez az XY vállalkozás meg nagyon korrektnek tűnik, majd felhívom és megérdeklődöm az áraikat is, jó?

Szerintem többet nem meri majd felhozni.

2021. okt. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem foglalkozol vele és látja nem ér el vele semmit akkor abbahagyja.
2021. okt. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Szégyelld magad! Majd ha annyi idős leszel, te is félni fogsz a haláltól. Azt szeretné, ha arról biztosítanátok, hogy szeretitek, ha meg is hal, bennetek nem fog meghalni. Nincs semmi érzés benned? Ilyenkor látom, hogy jobb,ha az ember egyedül van, minthogy ilyen gyerekei, unokái legyenek. Még ha erőszakos is a nagymama. Inkább arról kellett volna már időben átállítani, hogy ne legyen olyan, de amikor valaki a halál előtt áll egy-két évvel, az bizony nagyon rossz lelkiállapot.
2021. okt. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!