Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Idős emberek hogy dolgozzák...

Idős emberek hogy dolgozzák fel a párjuk halálát? Hogyan boldogulnak egyedül, hogy telnek a napjaik?

Figyelt kérdés
A ti szüleiteknél, nagyszüleiteknél hogyan történt?

2022. okt. 22. 12:35
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Én nem beszéltem erről sokat a nagyapámmal. De anya azt mondta, hogy nagyapám még több alkoholt ivott, mint mamám halála előtt, szóval gondolom, nemigen dolgozta fel.
2022. okt. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk egyik nagymamám olyan beletörődő nyugalommal, de ő amúgy is nagyon mélyen vallásos volt (már ő sem él, Papát 7 évvel élte túl).

Másik nagymamám nagyon kiborult, sokáig nagyon sírt, nem evett, nagyon nehezen tért újra vissza az életkedve, ő szerintem haláláig szerelmes volt a nagypapámba.

Anyukám 64 volt, mikor Apu meghalt, de akkor már 8 éve beteg volt Apu (rákos volt). Anyu szerintem (lehet, csúnya ezt így leírni), de felszabadult valahogy, nem tudom másképp fogalmazni. Ami meglepett, hogy nagyon önálló lett, semmiben sem hagyatkozott rám vagy a tesómra, mindent intézett (és azóta is) magának. (Azt hozzá kell azért tenni, hogy a házasságuk olyan "semmilyen"volt, nulla kémia, érzelem is nulla, inkább csak összeszokás és kötelesség).

2022. okt. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Anyai nagymamám köszönte, jól volt. A korával járó lassabb mozgás, némi nagyothallás mellett semmi baja nem volt 90 évesen. Akkor voltak együtt 70 éve a nagyapámmal. Amikor a papa stroke-ot kapott és meghalt, a mama csak annyit mondott, várjunk pár napot a temetés intézésével, ne kelljen kétszer menni, mert ha a papa meghal, ő is meghal. 37 órával élte túl, nem ébredt fel a délutáni szunyókálásból.
2022. okt. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Változó. Egyik nagymamám elég jól elvolt az öreg nélkül. Igaz ők elváltak és úgy fogadta be az öreget betegen, hogy ne az utcán éljen.


Másik ágon nagymamám egy viszonylag hirtelen jött betegség után halt meg, nagypapám onnantól erősen elhagyta magát, érezhetően depressziós, magányos lett, sokszor mondta, hogy arra ébred, hogy ott van a mama, hallja beszélni.


Ehhez képest 90+ éves kort élt meg, a vége felé már öregek otthonában volt, ami kicsit segített rajta, mert társaságban lehetett, csak sajnos elkezdett leépülni.

2022. okt. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
A nők általában jobban viselik, mint a férfiak. Persze, őket is nagyon megviseli, de a férfiak sokszor egészen elveszettek lesznek. A nők valahogy minden új helyzetben jobban feltalálják magukat. Például a nyugdíjba vonulást is a nők viselik jobban, mint a férfiak. Bizonyos tekintetben a "gyengébb nem" az erősebb.
2022. okt. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
Tenni nem tehet mást így mindenkinek meg kell oldania a kérdés csak hogy kinek mennyi nehézséget jelent.
2022. okt. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%
Anyai nagyszüleimet ismertem csak, ott a papa halt meg előbb. Mamámat már 40 évesen nyugdíjazták és bőven elvoltak a papa munkájából, aki szó szerint megcsinált otthon mindent és a családi gazdaságot is vezette. Nem tette túl magát a halálán a mama, pánikbeteg lett és semmit nem tudott egyedül megoldani, mármint nem otthoni szerelésekre gondolok, egyszerű ügyintézések, orvoshoz járásokat sem volt hajlandó egyedül végezni, mindenhova vinni kellett mint egy királylányt. Végül 5 évvel a papa halála után rákos lett és az első műtét után ott is maradt. Nem akart ő már élni 1 percig sem.
2022. okt. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%

Gyakorlati éveim alatt több idősnél megfordultam. A néni egyébként is demens volt, de a gyerekeit, férjét, gondozóját mindig felismerte. Mire meghalt a férje, nem sokkal már olyan volt, hogy nem igazán tudta, mi van. Fel sem fogta, hogy nincs. Az egyik gyereke meghalt, egy-két hónappal korábban talán, és azt is mindig elfelejtette.


Más nénik meggyászolták a férjüket, a párjukat, és nem házasodtak újra, és még idősként is ott lógnak a fiatal(abb)kori közös képeik. Viszonylag korán halhattak meg, mert egyiküknél sem láttam színesben képet egymásról, idősebb kiadásban, csak az unokákról.

2022. okt. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
90%
A mamam 50 eves kora elott lett ozvegy de nem tudom milyen volt a kapcsolatuk a papaval mert nem ismertem. Soha nem ment fejhez a mama ujbol, nem is igazan emlegette. Abban az idoben ritkabb volt a valas es az tudom hogy a papa alkoholizmusat emlegette.
2022. okt. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!