Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan tartsam el egyedül a...

Hogyan tartsam el egyedül a nagymamámat,akinek nem volt munkaviszonya és nyugdíjat sem kap?

Figyelt kérdés
Nagyapám meghalt 3 hónapja, eddig az ő nyugdíjából éltek ketten. Velük laktam/lakok kiskorom óta. Nyilván eddig is segítettem őket,de mióta papa meghalt, 200.000ft vizetésből nemtudom mamát is és magamat is fennttartani. Van 2 fia (apum és apa testvére) apummal jó a viszonya,nagybátyám sz*ik rá,pedig a szomszédba laknak. Mondtam a családnak dobjunk össze, én,apa,nagybátyám, 2 menye a fizetésből,mert magamnak sok,de nem segítenek,feléje sem néznek,egyedül csak én és apum,de ígyis kevés. Jogszabályilag olvastam a szülőtartásról,minden dolog adott a segítésre. (Nincs kiskorú gyerek egyik fiának sem) én mit tudnék tenni ez ügyben? Mert egyedül nemmegy! 25/L
2022. okt. 30. 15:39
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
100%

Erre gondoltam:

[link]

2022. okt. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
94%
Miért nem kap özvegyi nyugdíjat a nagymamád?
2022. okt. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Özvegyi nyugdíjnak utánna fogok nézni,nem tudom a mostani rendeletet sajnos. Időskoriak járadéka sajnos 20-30e között mozog,ami kb 0. Annyi állna mellette,hogy a másik fia télleg egy bunkó,feleségével együtt,mama és papa felépített nekik egy házat,télleg nem volt rossz hozzá,mégsem szól az egész családhoz. Abbam teljes mértékben igazat adok azoknak,akik azt írták mama miért nem dolgozott,nem volt előreszámító,főleg a mai világban. Mert,hogy "agyerekeket nevelte"...hát mostis,mellette 3műszakra járnak. Nevén sajnos semmi nincs,a házat annak idején papa rám,meg unokatesómra íratta fele - fele arányban, ha eladnám,nemtudnánk mamával hová menni,mert ebben lakunk. Ezért az idősotthonis kilőve,mert szociális ágazatban dolgozom és a bejutás min 1 év,plusz 100.000ren felül :/ még annak járok majd utánna papa után kap e özvegységit
2022. okt. 30. 16:27
 14/44 A kérdező kommentje:

11es köszönöm

1 évig 60%

Azis több,mint a semmi..nade élete végéig is élni kell valamiből... :/ Főleg a mai világban

2022. okt. 30. 16:30
 15/44 anonim ***** válasza:
90%

Kérdezö: keress meg egy ügyvédet és töle érdeklödj.

A mamának jár az özvegyi nyugdíj, az időskoriak járadéka és a gyerekeitöl a szülötartás. Ez külön-külön nem sok, de összesen már valami.

2022. okt. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
95%

14-re ..

Kevered az ideiglenes özvegyi nyugdíjat az özvegyi nyugdíjjal!


Az ideiglenes özvegyi nyugdíj megszűnését követően ki jogosult özvegyi nyugdíjra?

Az, aki a jogszerző halálakor

betöltötte a reá irányadó öregségi nyugdíjra jogosító korhatárt,


Olvasd el, amit linkeltem a 11-ben. Úgy tudom ez a hatályos.

2022. okt. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
69%
Egy évig jár neki aa nagypapád teljes nyugdíja...
2022. okt. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
76%

Mi volt a nagymama terve idős korára, ha sose volt bejelentett állása, így nincs nyugdíja?


Amikor már iskolásak lettek a gyerekei, miért nem ment el dolgozni?


A nagypapa miért, mi célból íratta rád és az unokatestvéredre a nagyszülői házat?


A nagymama és a nagypapa miért épített másnak házat, ha a nagymama idős kori megélhetéséről nem gonndoskodtak?

2022. okt. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
74%

#18

Csupa szuper kérdés!

2022. okt. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 A kérdező kommentje:

18as válaszolok erre a remek kérdésekre


Első 2 kérdés passz,tőle kérdezd

3. Mivel a menyek eléggé élősködőek

4es kérdés: mivel volt bennük lélek,szív és segítőkészség a gyereke iránt,ami a mai világna ritka ês amit nem kap vissza az egyik fiától,még annyira sem,hogy ha a mentő az udvarom van,legalább megkérdezze mi a gond...

2022. okt. 30. 19:18
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!