Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan tartsam el egyedül a...

Hogyan tartsam el egyedül a nagymamámat,akinek nem volt munkaviszonya és nyugdíjat sem kap?

Figyelt kérdés
Nagyapám meghalt 3 hónapja, eddig az ő nyugdíjából éltek ketten. Velük laktam/lakok kiskorom óta. Nyilván eddig is segítettem őket,de mióta papa meghalt, 200.000ft vizetésből nemtudom mamát is és magamat is fennttartani. Van 2 fia (apum és apa testvére) apummal jó a viszonya,nagybátyám sz*ik rá,pedig a szomszédba laknak. Mondtam a családnak dobjunk össze, én,apa,nagybátyám, 2 menye a fizetésből,mert magamnak sok,de nem segítenek,feléje sem néznek,egyedül csak én és apum,de ígyis kevés. Jogszabályilag olvastam a szülőtartásról,minden dolog adott a segítésre. (Nincs kiskorú gyerek egyik fiának sem) én mit tudnék tenni ez ügyben? Mert egyedül nemmegy! 25/L
2022. okt. 30. 15:39
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
95%

#17: Ne írj hülyeséget, kérlek! 1 évig az elhunyt nyugdíjának 60%-a jár, azt követően pedig ebben az esetben marad is. 1997. évi LXXXI. törvény 50.§ (2) bekezdés a) pontja: "50. § (1) * Megözvegyülés esetén az ideiglenes özvegyi nyugdíj hatvan százaléka annak az öregségi nyugdíjnak, amely az elhunytat halála időpontjában megillette, vagy megillette volna.

(2) * Az özvegyi nyugdíj mértéke

a) * a 47. § (2) bekezdés a)-b) pontja szerinti feltétellel rendelkező, de rokkantsági ellátásban, rehabilitációs ellátásban, saját jogú nyugellátásban, korhatár előtti ellátásban, szolgálati járandóságban, táncművészeti életjáradékban és átmeneti bányászjáradékban nem részesülő özvegy esetében hatvan százaléka,"

2022. okt. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, mivel él a nagymamád, Te tudod tőle kérdezni, nem én.


Ok, de ha "csak úgy" rátok íratta a házat a nagypapa minden ellenszolgálatás nélkül, akkor ez nem azért történt, hogy ennek fejében Nektek illene gondoskodni az unokatestvéreddel a nagymamáról?


Lehet egy embernek úgy is szíve, lelke, segítőkészsége, ha okosan él és felkészül az idős korára is ahelyett, hogy szétosztogatja a vagyonát, főleg akkor, ha tudja, nem lesz nyugdíja.

2022. okt. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 A kérdező kommentje:

Nyilvám van ,amiben igazad van utolsó,de késő bánat

Unokatesómról 1 éve semmit nem tudok

Én meg nyilván segítem,hiszem vele lakom,de amint írtam ennyi fizetésből nemmegy! Olvass vissza

2022. okt. 30. 21:13
 24/44 anonim ***** válasza:
42%
Azért kérdező, ez a történet eléggé hiányos (pénzéhes sógornők, eltűnt unokatestvér, akire veled együtt a nagypapa ráíratja a házukat, miközben tudja, a mamának nem lesz nyugdíja...), de ami így végigolvasva is feltűnik, a nagypapa tudatosan úgy intézte, hogy ne örököljenek a saját gyerekei (nyilván ennek is meg lehet az oka), de így valahol őket is meg lehet érteni, hogy ezek után nem lelkesednek attól a gondolattól, hogy támogassák a nagymamát.
2022. okt. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
27%
Köthet eltartási szerződést valakivel, ha van ingatlana.
2022. nov. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
100%
25-ös: olvasd el az eddigieket, NINCS semmije, ingaltana sem!
2022. nov. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
13%
Akkor elmehet portásnak a néni valahová. Senki sem tiltja a nyugdíj melletti munkát meg neki.
2022. nov. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
92%
27-es: szerinted hol vesznek fel egy 60 év fölötti idös nöt dolgozni? Elárulom, sehol!
2022. nov. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
17%

28

Változnak az idők.

2022. nov. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 A kérdező kommentje:
76
2022. nov. 2. 15:56
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!