Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Első unoka születése,mit...

Első unoka születése,mit csináljak,hogy jo nagyi,anyos legyek?

Figyelt kérdés

54 éves vagyok,de fiatalos,rock koncertekre járo,dolgozó nő.Örulök az unokának,de fura érzés.

Fiam 33 ,első baba.Minden érdekel,ilyenek,hogy, már a szuletesekor a kórházba mit illik bevinni ajándékba...? Mikor a korházol kijön,miben tudok segiteni,a fiam otthon marad vele nyilván.

Nem lakunk tul közel,de messze sem,olyan 25-30 km re.Nászasszony joval közelebb lakik.

Milyen gyakran illik menni az első hetekben?

Nem akarok se tolokodo,se bunkó lenni.

Értelmes ,segitő válaszokat megköszönöm.


2023. jún. 23. 06:14
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
82%
Nem igazán vannak kőbe vésett szokások, mindenki máshogy csinálja.
2023. jún. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
82%
Nincsenek "szokások", csak egyéni igények. 🤷‍♀️
2023. jún. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
73%
Legyél figyelmes, ne eroltesd magad rajuk, inkabb kerdezz: kisfiam, miben tudok segiteni (ha akarsz is tenyleg segiteni), ha orulnenek neki, ha foznel, kerdezd meg, mit ennenek szivesen, es olyat keszits nekik, ne allits be varatlanul, ne legyel sok. De a kerdesedbol itelve szerintem ezek neked alap dolgok, szoval szerintem jo anyos, jo nagyi lesz beloled☺️
2023. jún. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
85%
Mindenképp a menyeddel beszéld meg és ne csak a fiaddal.
2023. jún. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
94%

Meg kell kérdezni, hogy a kismamának mi a jó, ő mit szeretne.

Akar-e látogatókat a kórházban. Akar-e látogatókat otthon és mikortól.

Segíteni miben tudnál.

A nemleges válaszokon nem kell megsértődni.

Tudomásul kell venni, hogy az édesanyja közelebb áll a menyedhez, mint te.

Én így járkék el 2 fiú anyukájaként, ha nagymama lennek.

2023. jún. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp kérdezd meg, hogy egyáltalán akarja e a menyed, hogy bemenj a kórházba, mert ő fog szülni.. és a szülés is alakulhat úgy, hogy ha előtte azt is mondta, persze jöjjön csak anyuka, utána nem akarja, mert mondjuk császár lett.. én örültem, hogy a covid alatt csak a férjem tudott bejönni, mert épp elég volt hozzá kimenni a szobából. Ez most nem arról szól, hogy kinek születik unokája, hanem neki születik gyermeke.

Kérdezd meg, hogy az első időben akarnak e otthon látogatót, ha igen, akkor sem hosszú időre menj, mert fárasztó nagyon. Pláne, mikor még tanulja az ember a szoptatás, altatás, pelenkázás rejtelmeit.

Ha az ő anyukája közelebb lakik, valószínűleg ő is úgy készül, hogy főz nekik, de kérdezd meg, szeretné e, hogy esetleg te is főzz, vagy felváltva legyen a főzés, hogy egyszer te, egyszer a másik mama.

Nekem 3 éves most a nagy, és augusztusra várjuk a kicsit. A naggyal ideengedtük a nagyszülőket mikor hazajöttünk, de nagyon fárasztó volt csm után még létezni is, úgy az ember nem tud pihenni, hogy kvázi idegenek (mert azért lássuk be, a másik szülei azért nem a saját szülei az embernek, hiába ugyanolyan nagyszülők) ott vannak, sem szoptatni, sem esetleg elfeküdni a babával, amikor végre alszik. Ha azt kérik, hogy 1-2 hétig hadd legyenek 3an, akkor azt kérlek, tartsd tiszteletben és ne vedd sértésnek.

Az a legnagyobb segítség, ami nekik segítség, nem az, amit a másik úgy gondol, hogy na majd ebben segítek.

Boldog unokázós éveket 🙏

2023. jún. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
100%

Ja még annyi, ha mész hozzájuk, kézmosás, arcmosás egyből. Kérdezd meg, hogy megfoghatod-e a babát, ne vedd ki a kezükből. Tudom, hogy mindenkit elvarázsol egy cuki baba, de nem az a segítség, hogy majd fogom a babát, te meg csináld a dolgod. Annak a babának az anyukájára és az apukájára van szüksége. Azt felajánlhatod, hogy amíg ők esznek együtt, addig fogod a babát, ha igényli, de csak ha ez nekik is megfelel.

Mielőtt puszit adnál a babának, kérdezd meg a szülőket, nem zavarja e őket, mert most nagyon sok olyan vírus van, ami pici babára veszélyes. (26os válaszoló voltam)

2023. jún. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
100%
Már attól jó anyós vagy,hogy kérdezel.Tedd ezt náluk is.Kérdezd meg,hogy mikor menj,mit vigyél,mit segíts.Én a kórházba csak a férjemet kértem hogy jöjjön,ő hozott mindent ami kellett,nem volt erőm,kedvem mással beszélgetni még.Otthon az első nap villámrandi volt a nagyszülőknek,utána pedig 3-4 hétig még csak mi voltunk otthon együtt,a férjem mindent meg tudott csinálni,semmit nem kellett hozni,és jól esett csak 3-an lenni,én vagy ettem,vagy aludtam,vagy szoptattam,nem volt baj,hogy nem volt senki itt.Megértette mindenki,naponta küldtünk képet az unokáról,összeszedtem magam, aztán jöhetett mindenki.Másnál meg van hogy oda is költözik a mama,és nekik meg úgy jó.Szóval szerintem kérdezz,és ne sértődj meg semmin,hanem tartsd tiszteletben amit kérnek,és szuper nagyi leszel.
2023. jún. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
100%

Én például az első időkben nem akartam senkit itt látni, csak azt akartam, hogy a mi kis családunk szokjon össze. Még a saját anyukám is megkértem várjanak a látogatással pedig kB fél órára jöttek volna csak, de azt se akartam. Persze az érdeklődő telefonnak, üzenetek örültem.

Amikor találkoztunk hoztak pelust, ami jól jött, a kórházba a párommal küldtek be ennivalót, nekem így volt jó, pedig szeretem őket.

Mindig moss kezet amikor mész, és kérdezd meg, hogy felveheted e a babát, ne csak úgy magadtól vedd ki a kezükből, vagy a kis ágyból.

Később könnyebb lesz, de első babájuk, nekik is szokni kell, hagyj időt nekik, a hormonok is még erősen dolgoznak.

Illetve nekem jól esett, ha megdicsértek, hogy mindent jól csinálok (mégha volt min csiszolni akkor is) mivel folyton ezen kattogtam, vajon jó ez így? Tanácsot csak ha kérdeznek

2023. jún. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
100%

#9. Hülyeség, s szoptatás ne jár "sok korlátozással".

Kérdező, kérdezd meg, mit főzz. Ennyi.

2023. jún. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!