Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Első unoka születése,mit...

Első unoka születése,mit csináljak,hogy jo nagyi,anyos legyek?

Figyelt kérdés

54 éves vagyok,de fiatalos,rock koncertekre járo,dolgozó nő.Örulök az unokának,de fura érzés.

Fiam 33 ,első baba.Minden érdekel,ilyenek,hogy, már a szuletesekor a kórházba mit illik bevinni ajándékba...? Mikor a korházol kijön,miben tudok segiteni,a fiam otthon marad vele nyilván.

Nem lakunk tul közel,de messze sem,olyan 25-30 km re.Nászasszony joval közelebb lakik.

Milyen gyakran illik menni az első hetekben?

Nem akarok se tolokodo,se bunkó lenni.

Értelmes ,segitő válaszokat megköszönöm.


2023. jún. 23. 06:14
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
33%

"Még a saját anyukám is megkértem várjanak a látogatással pedig kB fél órára jöttek volna csak, de azt se akartam"


Mondjuk, ez olyan tróger dolog már, az izgatott és boldog nagyszülőnek annyit sem megengedni, hogy fél órára (!) meglàtogassa az unokáját. Lehet itt magyarázni, hogy ettől még szeretitek egymást, de ugyan már, akit szeretünk, azzal szívesen megosztjuk a legjobb élményeinket, jólesik osztozni benne.

2023. jún. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
89%
Jajj 31.Nem mindenki működik ám ugyanúgy.Nekem se volt kedvem semmihez.A mellém be volt durranva,folyt,lázas voltam,és sebes volt a bimbóm.A gátsebtől nem tudtam ülni,viszont annyira folyt minden belőlem,hogy félóránként kellett mosakodni,közben a baba álandóan mellén volt,vagy sírt.Elég volt az első hetekben a férjem,és senki nem is akadékoskodott.
2023. jún. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
24%
Jó, csak akkor ne hazudjátok már magatoknak sem a nagy szeretetet :D
2023. jún. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
100%
Pedig szeretjük egymást.Előtte is,azóta is.Az,hogy nem vágyunk arra,hogy mikor minden bajunk van,és még magunk sem tudjuk,hogy mit hogy fogunk csinálni,ismerkedünk egymással,és az új helyzettel, akkor nem kell nézőközönség,és ezt meg is értik a civilizált nagyszülők, attól még jó a kapcsolatunk.
2023. jún. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
27%
Igen, 34-es, hiszen fél óra akadályozta volna az összeszokást :D
2023. jún. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
89%
Nem,csak nem esett jól.Nem arról van szó,hogy akadályozza e vagy sem,hanem arról,hogy tiszteletben tartja hogy kellemetlen nekünk,és tudjuk jól,hogy nem fél óra az.Nameg akkor fél óra múlva ha kidobod őket,az mivel jobb?
2023. jún. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező 14-es válaszodra:van olyan kórház,mint ahová mi is tartozunk,ahol nem lehet nézegetni a babákat.Egy nap egyszer mutatják meg valakinek 10 percre.Ha te bemész, akkor mondjuk a másik mama vagy esetleg az apuka aznap nem láthatja.Kivéve persze ha mind egyszerre vagytok ott,de az meg megint nagyon kellemetlen lett volna nekem legalábbis.Igazándiból a kórházi 3 nap alatt örültem,hogy kivánszorogtam zuhanyozni,wc-re meg elláttam a babát,merthogy legtöbb helyen már velünk van első naptól végig.Nem is tudtam volna sok látogatót fogadni,össze-vissza szédelegtem.Oké,van aki jobban viseli,de ezt nem tudjuk előre.
2023. jún. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
26%

"Mondjuk, ez olyan tróger dolog már, az izgatott és boldog nagyszülőnek annyit sem megengedni, hogy fél órára (!) meglàtogassa az unokáját. Lehet itt magyarázni, hogy ettől még szeretitek egymást, de ugyan már, akit szeretünk, azzal szívesen megosztjuk a legjobb élményeinket, jólesik osztozni benne."


31-es, mi 5 percre sem mehettünk (fiús nagyszülők), de a lányos nagyszülők sem mehettek, senki 6 hétig (nem volt covid, ez 2017-ben volt, május végén, influ sem volt. Császár, ikrek, de "köszönjük, mindent megoldunk".

(Fizetett segítségük sem volt, ételt sem hozatták). 6 hét után mosott szar szindróma, kiderült, hideget ettek, de ha beledöglenek, akkor se menjen senki oda 5 percre sem.

4 hónaposak voltak, amikor a menyem anyja egyáltalán először megfoghatta őket.

Most már lőcsölnék (6 évesek) bárkire, de nincs kire. Én elengedtem a dolgot, megvan a magam fiatalos ötvenes élete, munkám, továbbképzések, barátnők, hobbi. Így jártak.

2023. jún. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
36%

"Nekem se volt kedvem semmihez.A mellém be volt durranva,folyt,lázas voltam,és sebes volt a bimbóm.A gátsebtől nem tudtam ülni,viszont annyira folyt minden belőlem,hogy félóránként kellett mosakodni,közben a baba álandóan mellén volt,vagy sírt.Elég volt az első hetekben a férjem,és senki nem is akadékoskodott."


32, velem ugyanaz volt, és nekem a saját anyukám nyalta fényesre a sggemet 4 hétig. Ettől még teljesen jól "kis családdá" tudtunk alakulni, semmivel nem lettem kevesebb, és öröm volt látni, ahogy anyu egy egyhetes csecsemőt rendezget, olyan élmény volt neki 54 évesen. Azért az, hogy mindkét nagyszülőpár ki van baxva 4-6 hétre úgy, hogy egyáltalán még 5 percre SEM nézheti meg az unokát, ott valami nagyon félrement.

2023. jún. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
82%
39 neked jól esett,nekem nem.Te valószínűleg szereted,ha csinálják helyetted a dolgokat,én nem.Még azt se szeretem,ha vendégségben valaki segít teríteni,vagy felmosó.Én szeretem csinálni.Ilyen vagyok.38 te pedig most az unokákon állsz bosszút mert nem a te akaratod érvényesült.Nahyon fontosak lehettek/lehetnek számodra.Te is csak cukiskodni akartál a picikkeleg fotózkodni.Ennyi.
2023. jún. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!