Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Első unoka születése,mit...

Első unoka születése,mit csináljak,hogy jo nagyi,anyos legyek?

Figyelt kérdés

54 éves vagyok,de fiatalos,rock koncertekre járo,dolgozó nő.Örulök az unokának,de fura érzés.

Fiam 33 ,első baba.Minden érdekel,ilyenek,hogy, már a szuletesekor a kórházba mit illik bevinni ajándékba...? Mikor a korházol kijön,miben tudok segiteni,a fiam otthon marad vele nyilván.

Nem lakunk tul közel,de messze sem,olyan 25-30 km re.Nászasszony joval közelebb lakik.

Milyen gyakran illik menni az első hetekben?

Nem akarok se tolokodo,se bunkó lenni.

Értelmes ,segitő válaszokat megköszönöm.


2023. jún. 23. 06:14
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
100%

33, most a második gyerekkel mi sem akarunk látogatókat, fél órára sem (mert ismerjük őket, hogy az nem fél óra sosem).. anyukámat februárban műtötték sérvvel, ő sem akart látogatót a kórházban, meg amíg lábadozott.. pontosan jól megérti, miért kérem, hogy ne jöjjenek, vagy miért az a segítség, ha pl főz és ideküldi nekem. Nem azzal szeretem a másikat, ha folyton a nyakán ülök, hanem ha meghallom, és tiszteletben tartom, amit kér.

Ezzel csak anyósomnak van gondja, hogy felfogja 🤷‍♀️ dehát ő meg mindenki elé helyezi magát, ami nem hiszem, hogy szeretet...

2023. jún. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
100%

38.

Vajon miért viselkedtek így veletek?

Hiszen a te írásodból is árad az önzetlen, minden sértődöttséget felülíró szeretet. :D

2023. jún. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
19%

"Nem azzal szeretem a másikat, ha folyton a nyakán ülök"


Félórás látogatásról volt szó, hogy a szülő megnézgesse az unokáját.

2023. jún. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
100%

És ha neki unokája születik, akkor nem kell figyelembe venni, mit kérnek annak a gyereknek a szülei? Mert ugye az unoka létezése feltételezi, hogy vannak szülei, akik épp a saját határaikat állítják fel. Mindenkinek volt lehetősége eldönteni, kit enged oda az újszülött babájához. Ha már ezt nem tartja tiszteletben valaki, akkor később hogy lenne rábízva?

Nyilván az ember küld képet, videót, de a baba 2 héttel később is ott lesz, csak addigra már anyuka tud mozogni az esetleges varratoktól, vagy a császármetszés után, belejött a szoptatásba, van egy kis rendszerük, amihez lehet igazítani, mikor legyen az a fél óra, mert ha ne adj isten pont akkor alszik, akkor aztán megy a sértődés, hogy miért pont most és keltsük fel, és direkt most altattad el. Vagy épp látja anyuka, hogy éjjelente fél óránként kel és ő is pihenne napközben... 2 hét várakozásba senki nem hal bele, ha tényleg az a lényeg, hogy az unokát lássa és nem az, hogy verseny legyen ki volt ott előbb, meg Úristen a másik nagyszülő 5 perccel többet volt.

Más helyeken egyébként simán a 6 hetet is betartják, vagy ha ősszel télen születik, szóval ha két hetet mondanak, még jófejek is 🤷‍♀️

2023. jún. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
100%

Sokan úgy képzelik itt el a gyerekágyas időszakot, mint a boldogságos Máriát, meg kis Jézust a jászolban, akiket látogatott, aki arra járt.

Azért a való életben ez nem igy működik.

2023. jún. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
100%
43, nálunk fél óra nem is volna lehetséges, mivel mindkét nagyszülő páros 150km távolságra van. Hosszabb időre meg jöjjön később mindenki, ne akkor amikor épp hazaesünk. De ez a sok komment is mutatja hogy mindenki máshogy gondolja, legjobb akkor megkérdezni nekik mi lenne jó. Abból nincs vita. Később meg ahogy nő a baba alakul szépen a napirend, alakul a láthatás is. Nem kell ezt túlagyalni szerintem.
2023. jún. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
100%
Én csak egy kis nyugalmat szerettem volna amikor hazajöttünk. Pár nap után már sírtam az idegtől, hogy egymásnak adják a kilincset a nagymamák, dédmamák. Az enyémek megértették, anyòsomék a mai napig sem. Amikor megmondom lesnek a férjemre. Azt sem értik, hogy az alvó gyereket se nem nézegetjük se nem ébredszük fel, hogy majd dajkáljuk ha felébred, ha kell estig.
2023. jún. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk anyósom főzött heti 2x az első hetekben, amiért nagyon hálás voltam, ugyanis szétnyilt a császáros sebem, és elég vacakul voltam. Ilyenkor 1-2 órát maradt, mindig megkérdezte mit segítsen, kell e valahonnan valami, igaz többnyire hagytam babázni, az is segítség volt, hogy pl zuhanyoztam egy jó hosszít, amig vigyázott a picire. Későbn el-elvitte fél-egy óra sétára, eltologatta a babakocsiban. Mindig örömmel láttuk, sose volt "sok".


Igaz mi ilyen gyakoris szemmel fura család vagyunk, a szülők is a családhoz tartoznak, jöhetnek bármikor, nem zártuk előlük a babát az első hetekben sem, a kórházban is a folyosón izgult a 2 nagymami mikor szültem, a karácsonyokat is együtt, egy családként töltjük.

2023. jún. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
90%
48: ha az anyósom is úgy áll a dolgokhoz, hogy miben tud segíteni, nem csak itt pöffeszkedik, meg mindent kritizál, hogy bezzeg ő 40 éve milyen tökéletes volt, akkor gondolom most is ideengedném a kezdetektől, de mivel elég erős szülés utáni depresszióm lett nagyrészt emiatt a hozzáállása miatt, így sorry,not sorry most várja ki azt az időt, amit mondok...
2023. jún. 24. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!