Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ez normális vajon?

Ez normális vajon?

Figyelt kérdés

Meghalt nagymamám a héten, de amúgy egész jól érzen magam.

Hétvégén sokat voltunk vele és ápoltuk, akkor sírtam mint atom, de most meg mintha nem érdekelne és úgy érzem ezzel rosszat teszek hogy nem érzem rosszul magam.

Konkrétan a legfontosabb ember volt az életemben.

Miérr nem vagyok sza*ul??



febr. 29. 23:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3 hétig látszólag nem volt bajom, utána éreztem azt a súlyt, amit az elvesztése okozott.
márc. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérlek, fogadd részvétemet!

Nagypapaként írom, akiről az unokája körülbelül ugyanazokat mondja, mint most te a nagymamádról: nagymamádnak szép élete volt, szeretetet kapott, ennél több nem kell.

Kimondtad, ami számít: a legfontosabb volt az életedben.

Az, hogy most miként érzed magadat, mellékes. Lehet, hogy pont azért, mert az emléke, a tanítása oly mértékben a részeddé vált, hogy magadban hordozod a személyiségét, szinte benned él tovább.

Ha meg valamikor egy szó, egy illat, egy hangulat hatására kitör belőled a zokogás, azt se szégyelld, az is rendjén lesz.

Ha tudsz, adj tovább valamit abból, amit eddig te kaptál a nagymamádtól!

márc. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Normális, ne aggódj.
márc. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Én az elején örültem neki, mosolyogtam mikor megtudtam (szenvedett nagyon). Aztán jött egy kis tudatosulás, de még mindig nem volt olyan rossz. Aztán pár hónap múlva éreztem hogy nekem nagyon hiányzik. Még mindig nagyon fáj, sőt, rosszabb mint az elejen, pedig már egy éve. 🖤
márc. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
🕊️🖤***
márc. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
Lehet megkönnyebbültèl, hogy màr jo helyen van ès nem szenved többet. Ès emiatt èrzed màshogy magad. De az is lehet hogy mèg tènyleg nem tudtad normàlisan feldolgozni.
márc. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Hát mivel messze vagyok tőlük, így nem érzem az ő szenvedésüket annyira, majd most szerintem más lesz hétvégén amikor otthon leszek, temetésről nem is beszélve
márc. 1. 16:07
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
A mamám konkrétan a kezeim között halt meg. Én próbáltam újraéleszteni, amíg kiért a mentő. Imádtam, napi kapcsolatban voltunk. Nem tudtam sírni. A temetésen sem. Tudod mikor volt a legszarabb? 1 évvel a halála után. Na akkor nagyon sírtam. Akkor volt az, hogy annyi minden összejött amit nem tudtam vele megosztani, úgy felhívtam volna és nagyon hiányzott.
márc. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!