Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan próbáljak segíteni...

Hogyan próbáljak segíteni mamán? Hogyan viszonyuljak hozzá?

Figyelt kérdés

Körülbelül 1,5 éve halt meg nagypapám, akit nagyon szerettünk. Mamám azóta sem tudta feldolgozni, meg akar halni és állandóan veszekszik mindenkivel(főleg szüleimmel). Megpróbálunk mindenben segíteni neki a ház körül és a bevásárlásban(mindig csak abban amit ő is szeretne). Apukám is jár hozzá füvet nyírni stb. munka után, de a háta mögött őt is állandóan szidja nekünk. Anyukámat is nekem, mindenféle mondvacsinált dolog miatt. Sok mindenen idegeskedik aminek semmi értelme sincs, tehát vagy hamar el lehet intézni a dolgot vagy nem is rá tartozik(a mi számláink be vannak-e fizetve stb.). Alapvetően nagyon szeretem őt is, de nem tudom hogyan viszonyuljak hozzá, mert sajnálom ami történt vele, de szerintem ezt nem rajtunk kellene tölteni.

16/L


2014. júl. 23. 11:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Depressziós. Gyógyszeres kezelést igényelne a háziorvoson keresztül. Esetleg valami idősek klubja, ha van a közelben és hajlandó elmenni, hogy ne legyen magányos.
2014. júl. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon aranyosak vagytok, hogy segítetek neki. A fűnyírás, bevásárlás is nagyon fontos, de neki most alapvetően lelki támogatásra lenne szüksége.

A napi feladatok mellett éreztessétek vele, hogy ő milyen fontos, vigyázzon magára, mert még biztos látni szeretné a dédunokákat is. Javasolj neki programot (nyugdíjas klub, ahogy írták), hogy ne legyen annyira magányos.

Javasolnám és is a pszichológust, de azt idősek nem túl fogékonyak az ilyesmire.

2014. júl. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg ilyen volt a természete korábban is, csak ezt ők ketten a nagypapával elrendezték egymás között. Nyilván kevés is az elfoglaltsága és kiesett az életéből egy darab.
2014. júl. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a mama halt meg előbb, papa maradt egyedül. Mindennap látogattuk, hordtuk neki az ebédet, mert nem tudott főzni, idegeneket pedig nem engedett be.

Amikor ott voltunk, csak úgy evett, ha előtte felvidítottuk. Mindig kértük, hogy meséljen régi történeteket. Tudtuk, hogy mi a kedvence, mi vidítja fel. Már a könyökünkön jött ki, de ha kértük, elmesélte, és utána evett.

A szüleim rendszeresen kérték meg, hogy vigyázzanak ránk. Akkor hugi, aki a legkisebb, már 15 éves volt, de nagyon örült a felkérésnek.

Apu sokszor kért tőle tanácsot, barkácsoláshoz. Meg tudta volna egyedül is csinálni, de így a papa úgy érezte, hogy szükség van még rá.


Férjemnél a papa halt meg, mama maradt egyedül. Ő nagyon depressziós lett, de nem sokkal a temetés után kiderült, hogy babát várok. Első dédunoka. Azóta a papáról alig beszél, viszont egész nap köt és hímez a babának.


A lényeg, hogy ne hagyjátok magára. Tudom, nehéz, mert sokszor akaratlanul is bántanak mindket, de érezniük kell, hogy még szükség van rájuk.

2014. júl. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nagyon szép, hogy segítitek, ugyanakkor Ti is kérjetek segítséget tőle (befőzés, sütés, háztartási dolgokban), kérjétek, hogy meséljen a nagypapáról. Lehet, hogy még nem dolgozta fel a társa halálát, ha beszél róla, szerintem neki is könnyebb.
2014. júl. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
keressetek neki valami elfoglaltságot, pl. a kertből egy kis darabot szántsatok fel, (nem kell nagy) ahol tud ültetgetni, gondozni a növényeket.. keressetek neki egy elfoglaltságot ami elvonja a figyelmét valamennyire.!
2014. júl. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az a baj hogy segítetek neki. mindent megcsináltok neki hogy segítsetek ami persze nagyon jó de ő úgy érezheti hogy semmire sem jó már mert mindent más csinál meg helyette. ezt tapasztalatból mondom.
2014. aug. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!