Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Normális, hogy a párom anyukáj...

Normális, hogy a párom anyukája foggal-körömmel tiltakozik az ellen, hogy 52 évesen nagymama legyen?

Figyelt kérdés

Értem, hogy fél az öregedéstől (főleg azzal jön, hogy Ő még túl fiatal ehhez), de ha mi gyereket vállalunk, az nem az ő döntése. Fogalmam sincs, hogy reagálhatnék arra az érzelmi zsarolásra, amit művel.

(Mielőtt kérdeznétek: Saját egzisztenciára vállalnánk babát, és nem elvárás, hogy vigyázzon majd rá.)


2015. júl. 13. 10:36
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
92%
Sosem értettem ezt a "nagyszülő félelmet", hogy ha unokám van, öreg vagyok! Apám 60 éves, háromszoros nagypapa. Heti négy napot evez, minden este színházba, buliba jár, utazgat a világban.Több hetes evezőtáborba jár, kirándul, sátorban alszik. Jelenleg több energiája van, mint nekem, és a társasági élete is aktívabb:)Az ő nővére 62 évesen, négyszeres nagymamaként, ugyanezt az életformát folytatja.Tanácsolni nem nagyon tudok semmit. Ne vegyétek figyelembe a sopánkodását, úgysem rajta múlik, mikor fogtok gyereket vállalni. Ha meglesz a pici, úgyis imádni fogja! (Más kérdés, hogy akkor meg mindenben bele fog szólni, és mindent jobban fog tudni nálatok...)
2015. júl. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
71%
Röhejes... mégis mi akar lenni? Szottyadt tinédzser? Nehéz lehet vele, de másnak se könnyű.
2015. júl. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
84%
Ez azért van, mert a társadalom szemében aki nagymama, annak onnantól megállt az élete és csak az unokáikkal köteles törődni. (nemrég volt itt egy olyan kérdés, ahol a lány szerint a nagyinak mintha nem a család lenne az első, mert utazgatni mer és élni az életét ahelyett, hogy otthonkában sütné a sütiket otthon). Más társadalmakban nem feltétlen van így, van, ahol nyugdíjasként kezdődik az élet, mert addig 12 órákat dolgoznak naponta. Attól én is félnék, hogy olyan nagyi legyek, amit a társadalom elvár tőlem (félreértés ne essék, tisztelem őket, mert nekem is pont olyan nagyim volt, de ő elégedett volt ebben a szerepben, én meg más egyéniség vagyok), szerencsére meg lehet tanulni nem foglalkozni az elvárásokkal.
2015. júl. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
73%

Durva, az én anyósom csak most lett 50, és már több egy éve azzal nyúz engem meg a páromat (a fiát), hogy mikor lesz már unokája.

Sőt, az én anyukám is annyi volt, amikor bátyám révén az első unokája megszületett, és ő is alig várta akkor.

Szóval én azt mondanám, hogy nem normális. De egyébként igaza van a többi hozzászólónak, az égvilágon semmi köze hozzá, ez a ti döntésetek, a ti életetek. Ha nem tetszik neki, nem kell látogatni, kész.


26/L

2015. júl. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
79%
Előző vagyok... több MINT 1 éve akart lenni :)
2015. júl. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 Költőnő? ***** válasza:
18%

de most el akar tőle marni? Mert a kettő nem ugyanaz. Mondjuk a megoldás ugyanaz rá.

"ANYUKA, (ez a megszólítás valszeg elevenébe szúrna) Zsoltival/Lacival/Bélával szeretjük egymást, ehhen MAGÁNAK semmi köze; pont. Úgy éljük az életünket, ahogy MI látjuk jónak, reklamáció a sóhivatalban tehető."

2015. júl. 14. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim válasza:
52%
Ez hülye. Az én anyukám 38 évesen lett nagymama...nem szólt bele a testvérem s a sógorom dolgaiba...
2015. júl. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
82%

Van egy ilyen rokonom, 50 éves, és teljesen ki van, ha csak arra gondol, hogy a lányának (aki múlt hónapban töltötte a harmincat) gyereke lesz egyszer.


Tiszta szánalmas, olyan frizurát csináltat, olyan ruhákat hord, mint a 19-20 évesek, tetováltatja magát, piercinget rakat, melleket nagyobbítat meg ilyenek, de közben évről évre jobban látszik rajta, hogy egy öregedő nő... De kikéri magának, és szerinte a nagymama cím lerontaná az ő "értékét"... Én nagyon sajnálom a lányát..

2015. júl. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
63%
Egy haverom anyja nagyon fiatalon lett anyuka, a lánya szintén. A nő most 43 éves ÉS kisbabát vár nagymamaként :D tök cuki szerintem :)
2015. júl. 17. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem sem normális dolog. Én megértem, hogy fél az öregedéstől, és még inkább annak érzi magát attól, hogy nagymama lesz, de szerintem akkor sem kellene ezt a gyereke és a menye tudtára adni, főleg nem zsarolni őket ezzel.

Mellesleg egyik barátnőmnek van egy 30 éves bátyja. Amikor 27 éves volt, terhes lett tőle a barátnője. Az akkor 49 éves anyjuk nekik is ki volt bukva egy ideig, mert ő is fiatalnak érezte magát a nagymamasághoz, de ő sosem adta a fiának és annak a párjának a tudtára ezt, és nem is éreztette velük ezt, nem zsarolta őket. A hozzáállása is megváltozott a kislány születése után, imádja az unokáját, és rengetegszer vigyáz rá, amikor a szülők nem érnek rá.

2015. aug. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!