Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit gondoltok egy olyan...

Mit gondoltok egy olyan családról, ahol mindenki tudta, hogy az egyik rokonuk nem eszik rendesen, de senki nem tett semmit?

Figyelt kérdés
A fiam párjának családjában történt a dolog. Az egyik unokatestvére lassan 2 éve gyászolja a kisfiát. Most kórházba került, alultáplált, ki van száradva és vérszegény. A család pedig mondogatja hogy persze, nem is csoda, hiszen nem evett, 1 év alatt 15 kilót fogyott, és még anekdotákat is mondanak hogy pl.egy barátnőjének esküvőjén segített megfőzni és felszolgálni az egész menüt, de nem evett semmiből...Tudom,hogy alapvetően semmi közöm hozzá de mégis felmerül bennem hogy hogyan történhetett meg ilyesmi ha egyszer mindenki tudott róla?

2020. szept. 8. 13:40
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
20%
16 sajnálom, ha neked az agresszió jut egyből eszedbe. De tudom, hogy nem lehet mindig mindent elérni, megtenni. De ez, amiket itt sokan írnak, az konkrétan semmi. Tudom, hogy van az a helyzet, amikor nem tudsz semmit tenni, de az legalább a tényleges próbálkozások után jöjjön el és ne úgy, ahogy pl a 18-as is írja (“sokan az első nekem semmi bajom meg hagyjatok utàn fel is adják”) Igen. Mert ezt csinálják. Tisztelet meg egyéb hülyeségek mögé bújva. Sajnálom, de nekem ez nem család.
2020. szept. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
11%

“Nyilván senki sem szeretné, hogy az apukája, anyukája, gyereke, szereleme igyon.”


Nem szeretné, de nem is tesz ellene. Csak látszólag esetleg. Meg inkább siránkozik kifelé, hogy jaj mi lett belőle.

2020. szept. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
86%

Te erkölcsi csoda, taníts még minket!

Csak vigyázz a magas lóval, onnan elég nagyot lehet esni.

2020. szept. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
11%
Régen rossz, ha ezt tanítani kell.
2020. szept. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
86%

24 sajnálom hogy az iróniát SEM érted.

Mit gondolsz, eléggé lejárattad itt már magad vagy még csillogtatod a szellemi szintedet egy kicsit?

2020. szept. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

"Kedves rokon, ne vedd zokon", ezzel arra akarnék utalni, hogy a "rokonok" kifejezés eléggé széles csoportot is jelenthet. Képzeljük el ezt úgy, mint a vízbe dobott kavics után következő körhullámokat.

Az első rokoni körbe a szülők és a házastársak tartoznak gyermekeikkel.

Szerintem igyekezni segítséget nyújtani elsősorban az köteles, aki a bajbajutottnak a legközelebbi rokona, aki a fentebb felvázolt első körbe tartozik. Miért vélekedek így? Nos, mert meglátásom szerint az első családi körben a legerősebbek az érzelmi kapcsolatok, és a napi, heti szintű kapcsolattartás is intenzívebb.

Szóval arra célzok, hogy azok a rokonok, akik nem ez első körben vannak, nem mindig kötődnek hozzánk annyira, hogy nagyon szívükön viseljék a helyzetünket. Meglátásom szerint, minél távolabb megyünk az első családi körtől, annál kevesebb érdeklődést, együttérzést és segítőkészséget várhatunk el a többi rokontól.

Akiknek viszont elsősorban kötelességük segíteni, az a legbelsőbb családi kör: szülők, házastársak, gyerekek, testvérek.

2020. szept. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
50%

22: te honnan veszed a bátorságot, hogy kijelentsd, hogy senki sem tesz semmi?

Nálunk is volt alkoholista a családban. Mindenki akart neki segíteni. Mindenkit tönkretett és elmart maga mellől. Ennek ellenére próbáltuk nem elveszíteni. Mindig az volt a válasza, hogy csak pénzt kér, piára. Kényszer-gyógykezelés meg nincs.

Mondjuk kétlem, hogy valaha segítettél már vkinek, mert benned egy szemernyi megértés sincs.

2020. szept. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
28%

27 a megértés az, hogy ott hagyom “tiszteletből?“ Pont egy általad leírt betegségben szenvedő rokonom van már rehabilitáción és gyógyul végre biztos kezekben. Kemény volt? Igen nagyon. De szerencsére megtaláltuk a megoldást és nem adtuk fel. Pont én nem vagyok érzéketlen. Nem mondtam olyat, hogy senki nem tesz semmit. Itt a kommentekre reagáltam és a többségre. Mert itt bizony kimerült annyiban a segítség. Nem ez a baj, hanem hogy ezt tartják normálisnak és még fröcsögnek is. Tudom, hogy ez csak projekció, mégis elkeserítő számomra mit neveznek csalãdnak, meg segítségnek.

25 ebbe már bele se állok, nem érdemes. Értettem az iróniát, de abba sem álltam màr bele.

2020. szept. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
70%
Tehát van nálad egy biztos módszer, hogy hogyan lehet megmenteni az ilyen embereket, és nem mondod el? Milyen ember vagy?
2020. szept. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
20%
Minden család és minden ember más. A te családodban talán neked kellene venned a fàradságot, hogy a kérdésed megválaszold. Lehet ott engem lepontozni meg szájkaratézni a tény akkor is tény marad. Aki érti érti, aki nem , annak tökmindegy. Ő majd elszámol a saját lelkiismeretével, meg családjával.
2020. szept. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!