Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit gondoltok egy olyan...

Mit gondoltok egy olyan családról, ahol mindenki tudta, hogy az egyik rokonuk nem eszik rendesen, de senki nem tett semmit?

Figyelt kérdés
A fiam párjának családjában történt a dolog. Az egyik unokatestvére lassan 2 éve gyászolja a kisfiát. Most kórházba került, alultáplált, ki van száradva és vérszegény. A család pedig mondogatja hogy persze, nem is csoda, hiszen nem evett, 1 év alatt 15 kilót fogyott, és még anekdotákat is mondanak hogy pl.egy barátnőjének esküvőjén segített megfőzni és felszolgálni az egész menüt, de nem evett semmiből...Tudom,hogy alapvetően semmi közöm hozzá de mégis felmerül bennem hogy hogyan történhetett meg ilyesmi ha egyszer mindenki tudott róla?

2020. szept. 8. 13:40
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
70%

Én vettem a fáradságot és a testvérem, hosszú évekig. Sikert nem értünk el, és soha nem adtuk fel, mégis meghalt az illető.


Csak szeretnék tudni egy módszert, hogy végiggondolhassam, mit tehettem volna máshogy. Nem érdekel, hogy más a helyzet, csak szeretnék egy pozitív példát, egy boldog kimenetelt. Le tudom fordítani a saját helyzetemre. Kérlek.

2020. szept. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
28%
Jó akkor leírom mèg egyszer, amit már több kommentben is írtam. Nyilvánvaló, hogy csak nem akarod érteni, de mindegy. Először is:A hozzászólások alapja az, hogy itt nem segítettek egy bizonyos családtagnak. És a hozzászólók többsége is letudná annyival a dolgot, hogy tiszteletben kell tartani egy alapvetően mélyponton lévő-emiatt objektíven valószínűleg nem gondolkodó-családtagot meg nem lehet kényszeríteni semmire, sőt ne nézze senki hülyének(?) és ezzel elintézettnek gondolják az egészet. Te megszólítva érzed magad? A leírásodból ítélve nem hiszem. Alábbi kommentekben is írtam:nem sikerülhet minden. Nem, ismétlem, mert látom ez a gyenge pont amin nem jutunk túl, nem az a lényeg, hogy sikertörtènettel zártunk-e vagy sem, hanem, hogy azon kívül megtettünk-e mindent, hogy csak végignéztük “tisztelet” meg “hát csak nem kényszeríthetjük sehova” frázisok mögé bújva a szerettünk kínlódását. Ha igen, akkor ennyi. De száz “ennyi” legalább valós és többféle megoldások után jöjjön el. Másodszor: a hangsúly azon van, hogy megoldási útvonalakat keressen a család, amire nincs mindenkire ráhúzható általános módszer, így azt hiába vàrsz bárkitől is. Mivel minden helyzet és minden személyiség, csalàd más és mások a lehetőségek is, ilyet várni egy totális külső személytől teljesen ismeretlenül elég hülyeség. Azt, hogy te mit tehettél volna másképp,-ha egyáltalán tehettél volna-néhány konzultáció után lehetne elemezni, ahol részletesen elmondod az eseteket, segítség nyújtásokat. Itt nem, ismétlem nem a módszer a lényeg, hanem hogy valódi valid segítséget nyújtunk/nyújtottunk vagy sem. Ha te úgy érzel megtettél mindent, akkor ott ennyit lehetett tenni. Ha nem így érzed, egy szakember segít ezt helyre tenni.
2020. szept. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
79%

Kedves kérdező,

Sok okból történhet hasonló, bár lehettel volna kicsit bőbeszedűbb, de valószínűleg a rokonokbnem akarták megközelíteni ezt a kényes témát, ráadasul az alultápláltságot nehezebb is észrevenni, hiszen egy-egy pulóver jól takarja a leadott kilók testre gyakorolt hatását. Nehéz megítélni, hogy csak "nem szakavatott értekezésről" volt szó, vagy gúnyos csipkelődésről ("a ketyós Gizi aki nem eszik a lagziba' se'"), és azt sem tudom mennyire közeli rokonságról van szó.

Sajnos ilyenkor igazán az tud segíteni aki a legnagyobb bizalmas - úgymond "közel esik hozzá a szociális hálón". (Ezt említette az egyik válaszoló is a vizes példával). Akár közeli rokon, akár barát, ők tudnak a legnagyobb hatást gyakorlni rá azzal hogy odamennek, elmondják, hogy ez nem állapot, sokat jelent nekik, szeretik, és hogy a fia nem ezt akarná: es bizony unszolnák hogy vegyen igénybe szakmai segítséget. Ha ezt a nő megtagadja, akkor sajnos onnantól kezdve nem lehet sokat tenni: el lehet látogatni szakértőkhöz, lehet finom utalásokat tenni, aztán újra unszolni, de általában veszett ügy az ilyen. Ezt pedig a beletörődés fogja követni azok részéről akik már mindent megtettek, és akarva-akaratlanul elindul egyfajta "érzelmi leválás" a segítettről.

Magamból tudok kiindulni - hiszen én sem eszek mikor szorongok, stresszes vagyok vagy gyászolok. Gyerekkoromban fizikailag tömtek, most pedig csak úszom az árral és kiböjtölöm az ilyen időszakokat. Nem akarok gyógyszert szedni azért, hogy legyen étvágyam, a családom előtt titkolom a lelki állapotomat. Nem tudom mit tennék ha egy ilyen időszak évekig húzódna, de szerintem én is akkor kerülnék orvoshoz ha összeesek valahol, akár próbál segíteni a környezetem, akár nem.

Vigasztaljon, hogy a kórházban gyakran kerül az ilyen eset egy pszichiáter elé.


Off, de 32 -es :

"Egyszerűen meg kell találni a módját és addig menni, amíg nem sikerül."

"van az a helyzet, amikor nem tudsz semmit tenni, de az legalább a tényleges próbálkozások után jöjjön(...)"

"A te családodban talán neked kellene venned a fàradságot, hogy a kérdésed megválaszold. "

"Itt nem, ismétlem nem a módszer a lényeg, hanem hogy valódi valid segítséget nyújtunk/nyújtottunk vagy sem. "

Tudod csak pár dolog visszás egy kicsit a fent idézett állításokban:

- Lehet, hogy a sikered az oka, de úgy tűnik neked fogalmad sincs mennyire nehéz ilyen helyzetben segíteni.

- Viszonylag gyorsan hoztál egy felületes ítéletet: a kérdező nem azt mondta, hogy a család nem segített, hanem nem érti, hogy hogyan fordulhat elő ilyesmi ha tudtak a problémáról - a kettő pedig nem ugyanaz.

- Nem tesz túl szimpatikussá senkit ha egy kényes téma kapcsán fényezi magát, személyeskedik, másokat becsmérel, majd amikor kérnek egy konkrét tanácsot is, akkor az "oldd meg magad" a válasz.

Pesze, a szándék a fontos, de egy ilyen komplex helyzetben nem mindenki képes a helyzet súlyának felmérésére, vagy kezelésere: és sajnos még a képzett szakemberek sem tudnak megoldani mindent.

Gratulálok, hogy a családod túljutott egy krízisen, de pont emiatt gyakorolhatnál egy kicsit több empátiát a hétköznapokban.

2020. szept. 11. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
28%
Nem hoztam ítéletet senki felett, a véleményem mondtam el. És hidd el, nincs gondom az empátiámmal, mivel a munkámhoz is szorosan kapcsolódik. Tisztában vagyok azzal, hogy ez a többiek részéről projekció -ez amúgy nálad is kijön-és ezt vetítik ki, úgyhogy ne haragudj, de most már kicsit fárasztó ezt magyarázni folyton. Mindenkinek az megy át a szubjektív szűrőjén, amit maga is megélt, és amilyen szempontból, szemszôgből átengedi, le tudja kódolni. Nem szeretném ezt taglalni tovább, mert aki éri èrti, aki meg nem akarja érteni, ezután sem fogja.
2020. szept. 11. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

32


Leírod pontosan hogy mit csináltatok, mivel értétek el a javulást?

2021. júl. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!