Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért nem álltok szóba a...

Miért nem álltok szóba a családotokkal (egyikōtök sem forgatta ki a másikat, verte meg, szedte el a párját)?

Figyelt kérdés
2022. dec. 14. 19:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
93%

Mert nagyon más világ.

Anyukámmal, az ő részéről való rokonsággal nagyon jó a kapcsolatom, hetente/kéthetente beszélünk, anyukámmal naponta. Hasonlóan élünk, gondolkodunk, hasonló az életszínvonalunk is.


Az apám része pedig egy lecsúszott réteg, akár az apámékról van szó, akár a testvéréről, nagyszülőkről. Apámék vidéken élnek egy zsákfaluban, ahol a gyerekeknek az a szórakozás, hogy légpuskával lövöldözik a szomszéd tyúkjait. A felelős állattartás kimerül abban, hogy a láncon tartott kutyáknak odaadják reggel a tejbeáztatott szárazkenyeret, meg a hűtőből a 3-4 napos maradékokat. Az egyetem, továbbtanulás szerintük hülyeség, hát a szomszéd Józsi is milyen jól megél a kamionozásból, meg az Aranka is a kisboltban 190 ezret keres, aztán a nap nagy részében a körmét reszelgeti csak, "ingyen pénz ez".

Nagyszülők ugyanez, egymás hegyén-hátán élnek nagynénémékkel közösen, mert hát "nagy ez a ház, nehogy már hitelt/albérletet fizessetek", közben meg lassan megölik egymást, annyira nem jönnek ki jól (bár nem is egészséges, hogy egy kádárkockában ott lakik 4 felnőtt, meg két gyerek). Bármikor találkoztunk, beszéltünk, csak a panaszkodás ment, hogy mennyire nincs pénz, nincs munka, de pl. a nagynéném 11 éve nem dolgozik, mert "nem tud a gyerekek mellett elhelyezkedni". Ezalatt a 11 év alatt eszébe nem jutott, hogy szerezzen egy normális szakmát, vagy ne adj' Isten levelezőn elvégezzen egy egyetemet, megtanuljon valamennyire angolul/németül. A gyereknevelés mögé bújik, de közben mind a két gyerek átokrossz, kis 'prolipalánták'. Szóval sehogy sem jön ki a matek...


Nem egyezik semmiben a világnézetünk, véleményünk. Én nem erőltetem rájuk, hogy miért is jó, ha az embernek van értelmes hobbija, lát mást is a világból, nem csak a háza és a pár utcával arrébb lévő Tesco útvonalát ismeri. Ők viszont folyamatosan jöttek azzal, hogy én mennyire rosszul látok ezt, meg azt, ment a győzködés, hogy akkor is nekik van igazuk (pl. hogy én miért szeretek utazni, hát ma már mindenről lehet képeket, videókat nézni, a Google Maps-től meg olyan, mintha tényleg ott is lennék, felesleges ezért egy rakás pénzt kifizetni). Nekem ez nem kell, nem hiányzik.

2022. dec. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
93%

A nagyszüleim mindig is lesz4rtak. Anyai nagyit kb 6 évesen kényszer látogattam utoljára, azóta sem keresett. Utálta apámat, ezért engem is. Apai nagyi egyszer sem jött el hozzánk. Ő anyámat utálta.

A testvérem tönkretette a gyerekkorom, egy drogos, gyógyszerezős ingyenélő parazita.

Apám elvált anyámtól amikor 5 éves voltam. Utálta ha benéztem hozzá, pl suliból hazafele. 7 éves korom óta nem is látogattam. Utolsó találkozásunkkor megvert, mert szemüveges lettem. "Egy ilyen fogyatékos g3c1 nem lehet az én gyerekem" "Az én családomban nincs szemüveges". Már megdöglött amúgy.

Távolabbi rokonokat nem ismerem.

2022. dec. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
12.: Azért megvert, mert szemüveges lettél? 😳 Nem szoktam ilyet írni, de tényleg jobb, hogy egy ilyen szeméttel kevesebb.
2022. dec. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
12 Én nem szeretem mikor valaki emberre ilyet mond hogy megdöglött de még állatra sem de ezúttal igazat kell adjak.Aki azért megveri a gyerekét mert szemüveges lett az egy dög és azáltal megdöglik az ilyen.
2022. dec. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor bízok benne, hogy létezik Pokol, és ott minden nap bánja, hogy egyáltalán megfogant az ilyen szemétláda.
2022. dec. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!