Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Melyiket válasszam, hogyan...

Melyiket válasszam, hogyan döntsek? Éljek ezzel a lehetőséggel?

Figyelt kérdés

Kint élek külföldön, és jól érzem magam itt, nemrég költöztem saját lakásba (nincs hitelem) A szüleim+tesóm sem laknak messze tőlem.

Egy Magyarországon élő távoli rokonom, akivel viszonylag jó viszonyban vagyok, most felajánlotta, hogy rámhagyná a 60 milliót érő Budapest melleti házát,

ha oda költöznék hozzá, és vállalnám az időskori gondozását. Most egyedül lakik, a közelében nincs rokona.

Most 80 éves, de még elég mozgékony, boltba jár, jön-megy. A lánya nem vállalja a gondozását, mert ő is külföldön lakik, családja van. Ezért is nem rá akarja hagyni az házát, hanem csak egy pesti lakást hagy akkor így rá.


Én egyedülálló vagyok, Pesten szerintem találnék munkát. Szerintetek hazaköltözzek emiatt?

Amúgy még szívesebben maradnék külföldön, tapasztalatot gyűjteni.

Egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy most felmondjak emiatt, vagy mi legyen.

A másik megoldás, hogy kibérlünk neki itt egy lakást, és ide jön ki.


Vagy pedig akkor keres egy idegent, eltartási szerződéssel.



jan. 23. 14:16
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha hitelmentes lakásod van, biztos nem 18 vagy, 10, 15 éven belül csak szeretnél családot,amíg még valószínű élni fog.
jan. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Családot nem szeretnék. Épp ezért is gondolkoztam el ezen a lehetőségem
jan. 23. 15:21
 13/20 A kérdező kommentje:
lehetőségen*
jan. 23. 15:21
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Gondold àt , hogy akkor is akarni fogod e, ha nènit napi 5 alkalommal le kell mosd, tisztàba rakni. Vagy ha nem tudsz dolgozni majd , mert nem maradhat egyedül màr, akkor van e elèg tartalèkod. Ha az ő nyugdíja nem futja a kezelèst , gyógyszert, hàztartàst neked kell kipótolni. Ès arra számolj , hogy ha öröklèsre kerül a sor, a lànya mindent megfog tenni , hogy megtàmadja a szerződèst. Làttam màr ilyet. Èn nem vàllalnàm.
jan. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos nem költöznék haza. Ha kapsz is munkát, az állapota romlása során egyre kevésbé tudod majd ellátni azt, csak a nénit ápolod majd, hisz ez a szerződés lényege. Hány évet adnál oda pelenkázásért, injekciózásért a karriered, a teljes életed árán?

Szerintem nem ér annyit az a (most) 60 milliós ház.

jan. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag ezt nagyon körül kell járni, lehet a végén nem kapnál semmit! Rokonságban volt egy olyan eset, hogy a két unokatesó egyformán örökölt volna, de egyikük aljas módon megvezette a kicsit demens, jogban járatlan nénit és aláírattak vele egy papírt hogy minden vagyona csak egyik unokatesót illeti, pedig végig úgy volt hogy kettejüké lesz, mert a néninek nem volt gyereke. Aztán jött a néni hogy ezt nézzük meg milyen papírt írt alá, mert ő nem tudta ezt, hogy mit ír alá. Aztán mi jártunk fel hozzá segíteni, meg minden. Lányát szerintem jogilag nem zárhatja ki teljesen az öröklésből. Meg oké hogy a lakás 60 milla, de tudsz a néni ügyes bajos dolgairól? (hitel, tartozás stb.) mert ha van neki lehet az is a tiéd lenne, azt oldd meg ha gáz van. Kétélű dolog ez nagyon.
jan. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Eltartási szerződésnél is van valami időhatár. Pelenkázod mondjuk másfél évig (mert sosem tudod, mit történhet), majd a lánya megtámadja a szerződést. És simán nyer mert aránytalan amit kapnál azért amit adtál. De az a másfél év (csak példa) számodra maga a pokol, kettesben vele. Miközben a kinti életed elakad.
jan. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Mondj 1 okot, amoért vosszajönnél ide.

Nem értem, mit nem tudsz dönteni. Külföldön vagy és anyagilag nagyon jól állsz. Saját ház, meló, amit szeretsz, egy országban, ami nem maga a romlás. Miért jönnél ide vissza gondozni valakit, ahelyett, higy a saját életedet élnéd? Meg fogja oldani.

jan. 24. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem költözz.
jan. 24. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
53%

Arra nem is gondoltàl hogy csak szóba igèri...?

Ha veled nem ír szerződést simán lehet hogy a végén nem kap semmit, csak át akar téged...

jan. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!